Oma stiil ja mida teised küll mõtlevad

Lugesin Murca postitust, kus ta kirjutas, nagu alati, kõigest. Ta küsis, et kas mul on oma stiil. No ega ta, tegelikult, ei pidanud silmas minu meeldivat isikut, aga ta kohe oskab kõnetada. Ma ju ka elan Tallinnas ja võin olla natuke hirmutav. Ootamatusi on mul sees küll. Teiste jaoks, ma arvan, enda jaoks eriti mitte. Kuid ma arvasin, et tal on kommentaare juba mitu, kirjutan hoopis isikliku postituse.

Stiili küsimus kõnetas, sest täna ma käisin hambaarstil ja ta mainis mu stiili. No ta küsis sõbramehelikul toonil: “Täna kohe nii sportlikult riides?” Mida ma oskasin kosta, vastasin: “Nii on mugav.” Ehk ma, nagu enamus minuvanuseid blogijaid, mõtlen riietumisel peamiselt mugavusele. Ja mulle meeldib kapuutsiga dressipluus ehk hoodie nagu tänapäeva trenditundlikud, kuid eestikeelseid riietusesemete nimetusi mittetundvad noorinimesed ütlevad. Ja kui juba nii intiimseks eraeludetaile jagavaks kirjutamiseks läks, siis panen pildi ka, mille ma enne hambaarsti uksest sisenemist tegin. Ülikole pilt on. Ma olen alati enne puurimist jubeda näoga, teistes oludes olen ma, loomulikult, üks kauneimaid naisi siin planeedil.

hoodie
Jõhker meigivaba traktoristi selfi

Selline imelike kirjadega dressikas. Seppalast ostsin, kui nad panid Ülemistes poe kinni ja seda müüdi suuure allahindlusega. Mul nii ükstaspuha, mis mu rinnale on kirjutatud, kui tekstis just rindu ei mainita. Ma tahtsin musta värvi sooja dressikat, hea koolis käia ja muidu ka.

Aga ma tahtsin veel riietest kirjutada. Täna oli nii kolekülm ilm! Lõuna ajal näitas akna taga kraadiklaas päikese käes +10. Ma käisin poes piima ostmas ja ei saanud üldse aru, et see +10 tundub hoopis -10. No ja linna peale arsti juurde panin selga mantli, mis oli ilmselgelt liiga õhuke. Ja lisaks leidsin, et kõnniteed on kuivad, jalga panen riidest tennised. No ja nii ma nägingi hambaarsti toolis stiililt välja nagu sportlik teismeline poisike.

Kuid mantliga oli teine sisemine häda veel. Mul on soojem mantel ka. Kalasabariidest, mõnusalt avar, aga juba aastaid näinud. Siidisest voodririidest voodriga. Kuid ükskord ma pesin seda mantlit ja vooder läks kortsu ja ma põletasin voodrisse triikrauaga ebamäärase kujuga augu. Väiksema kui peopesa. Alguses arvasin, et nüüd on mantli päevad loetud, kuid hiljem hakkas vanast heast mantlist kahju. Nii mul tekkiski hea mõte, et parandan augu ära. Veniva lillelise pitsiga. Väga kunstilise paiga organiseerisin. Ise olen rahul. Aga ma ei ole üldse kindel, et võõrad inimesed niisugust augulappimist kohaseks peavad ja hambaarsti juures on garderoob, kus tavaliselt töötavad soliidses eas daamid. No ja sellepärast ma paningi õhema mantli, et garderoobitädi mu kummalist augulappimist ei avastaks. Ma võin rahulikult panna end riidesse nagu poisike, aga väike paigake paneb mõtlema, et mida garderoobitädi must mõelda võib.

Täna oli hambaarsti juures röntgenis uus poiss tööl. Arst ütles, et uus, aga väga asjatundlik.  Ma kandsin uuele poisile kõik komplimendid sõnasõnalt ette. Elu on õpetanud, et kõik hea tuleb alati edasi öelda, see teeb inimestele rõõmu. Lisaks märkasin, et uue poisi laual on karbike plastikust loomadega ja teine karbike laste sõrmustega. Ma küsisin luba neid lähemalt uurida. Arst lubas. Ta pidi mingeid pabereid täitma ja mul oli natuke igav. Ta isegi lubas, et ma võin endale ka midagi võtta. Ma keeldusin lausega: “Tegelikult olen ma siiski täiskasvanud.” Ausalt, ma ei tahtnudki neid nummisid plastikloomi, mul pole neid vaja. Arst ütles, et neid antakse lastele, kes end kenasti pildistada lubavad. Ma lubasin! Röntgeniarst arvas, et kõigil arstidel on sellised tagavarad.

Pärast uurisin oma arstikabinetti ja tal polnud selliseid karbikesi. Ma rääkisin talle, et röntgeniarstil oli. Ma vist ikka räägin liiga palju? Igatahes oli minu arst natuke hämmeldunud, aga olukorra kompenseerimiseks ulatas mulle kalendri, kus iga päeva peal on tühi ruuduke, kuhu saab märkida, kui olen hambad ilusasti ära pesnud. Ilmselgelt ei õnnestu mu kellegi eest varjata, et ma olen tegelikult väike lobamokk poisike. Huvitav, kas ma peaks endaga midagi ette võtma, et kuidagi tolleks vanemaks tädiks saaks, kes ma passi järgi olen? Kuigi ma ütlesin oma nahaõpetajale ka, kui umbes samal teemal juttu tuli, et mul polegi passi, kuna mul pole ammu olnud vajadust Euroopa Liidust välja reisida. Miks meil nahaõpetajaga selline vestlus tekkis, on juba liiga imelik, et seda siia kirja panna. Võimalik muidugi, et mu sees ei ole pisikese poisikese hinge, vaid kõik on tingitud ligihiilivast seniilsusest. Samas olen ma kogu elu selline olnud. Kuigi nüüd pole suvalised võõrad enam pikka aega niimoodi tõsimeeli arvanud, kuna näoga ei mängi välja.

Aga hambaarstil täideti mu hamba juurikas ära ja pandi veel üks prooviplomm, kokku maksis 48 euri. Üks kord tuleb veel minna.

Advertisements

4 comments

  1. Just, kõik hea tuleb välja öelda: väga mõnus postitus hommikukohvi kõrvale.
    Ning sul on õigus, Murca omab võimet inimesi rääkima panna.
    Aga mina oleksin küll mõne looma võtnud, röntgeni-poisi käest. Hea dressipluusi taskus kanda, igaks juhuks.

    Meeldib

Kommenteerimine on suletud.