Sportimisest ka

Ma käisin eile filmivõtetel, publikuks, raha ei antud, süüa sai. Filmiti hollandi bändi Haevn-le videot. Ma alguses arvasin, et tuleb tore kontsert, pühapäeva õhtu kaunistatud, aga bändi ei olnudki. Kusjuures bändil iseenesest pole vigagi, ma juutuubist vaatasin, mida nad teevad. Selline laul näiteks. Solist näeb päris pandav välja, aga tihtipeale hollandlased näevadki, ma ei tea miks.

Võtted toimusid Kadrioru tennisehallis. Ma pole sinna sisse kunagi sattunud. Minu suhe tennisega on nullilähedane, ma üks kord kunagi ammu olen proovinud mängida. Paar korda sain reketile palliga pihta küll. Tugitoolisportlane ei ole ma mitte ühegi spordi teemal. Ma olen pigem blogilugeja-sportlane. Nii tore lugeda, kuidas blogija higistab nii et veri ninast väljas. Kuigi nad verest eriti ei blogi ja tore ongi. Veri mulle ei meeldi.

Aga eile käisin tennisehallis ja mul polnud aimugi, mida täpsemalt filmima hakatakse, kui selgus, et video tuleb maadlemisest. Või vähemalt see osa, kuhu ma publikuks läksin. Maadlemisest tean ma umbes sama palju kui tennisest. Keskkooli ajal poisid käisid maadlemas, aga ma ei käinud neid kunagi vaatamas. Vabamaadlust ja kreeka-roomat. Vot sedasama tehti ka eile ja see oli väga vahva! Ma sattusin seisma kahe naise kõrvale, kes ise ka maadlemisega tegelevad. Üks oli pigem koolitüdruk, aga väga sümpaatne ja selgitas mulle täpselt ära, mis toimus, mille eest kes kui palju punkte sai. Nad rääkisid maadlemisest nii innustunult, et mina, kui tuntud innustuja, olin valmis ise ka juba maadlustrenni minema. Õnneks lahtus see uitmõte mu peast, kui ma lähemalt trenniaegade ja -hindadega tutvusin. Sportimine on ikka jube kallis! Ilmselt ei maksa riik maadlusklubidele üldse midagi, aga see on väga hea spordiala. Selles ma olen küll kindel.

Kuigi natuke on ikka friiki ka, sest peaaegu paljad kaks inimest on teineteisega pidevas väga lähedases kontaktis. Minu kui tuntud pervari esimene pilk otsiski pildilt erootikat. Mitte et mul oleks tõmme väga musklis meeste poole. Kuid maadlejate musklid on kaunilt harmoonilised. Kindlasti palju ilusamad kui näiteks fitnessi tüüpidel, kelle trimmitud kehad on ebafunktsionaalsed. Maadlejal on kõiki oma kehas leiduvaid muskleid hädasti vaja ja kui need on liiga suured, võivad nad takistama hakata, sest lisaks tuleb olla ka ülipaindlik. Kõige rohkem üllatas mind nende kaelade paindlikkus. Nad tegid enne võistlust kaeltele sooja sillapoosis, kus pea on vastu maad ja siis keereldakse süvenenult ümber pea. Mul oli neid ainult vaadates valus, sest kael on mul päris hell koht.

Aga erootikat ma ei saanudki. Isegi see mõte kadus päris kiirelt peast. Ma lihtsalt imetlesin, kuidas nad niimoodi oskavad ja jõuavad. Mõned heited tundusid väga jõhkrad, aga ma ei saanud aru, et nad oleksid haiget saanud. Treenitud kehad! Imetlus! Just ideaalse keha kultus panigi mõtlema, et tahaks ka. Vähe on spordialasid, kus inimene kasutab oma kehas iga lihast lühikese aja vältel ja on kuue minutiga suhteliselt omadega läbi.

maadlus
Ma pildistasin liiga vähe, et häid kaadreid saada, aga niiviisi see toimus. Filmigrupp on taga

Muideks, enamik maadlejaid oli Martin Plaseri treenitud. Ma ei teagi, miks ma Plaserit tean, ma tundsin ta platsil ära. Alguses ma arvasin, et juu on mulle spordiuudistest kuidagi kõrva jäänud, kuigi ma pole kunagi maadlusuudiseid jälginud. Kodus üle googeldades selgus, et lisaks maadlemisele on ta ka tuntuks saanud – kirjutab raamatuid ja vahetab naisi. Aga kes meil siis need päriselt tuntud maadlejad on?

Kui ma täna järgi mõtlen, et kas ma tegelikult tahaksin ise maadlustrenni minna, siis ma ikka ei taha. No näiteks kui tasuta saaks, kas tahaks? Ma ei usu, et ka tasuta tahaks. Minu kaalukategoorias naised on tavaliselt paksud. Ma enda kohta arvan, et ma kaalun rohkem, kui väljast paistab, mul rullikesi pole. Mul jaotub kaal väga ühtlaselt üle kogu kere. Kui ma natuke alla võtan, siis ka ühtlaselt. Näiteks saan ma ka sõrmuste järgi aru, kui olen alla võtnud. Ma ei tahaks oma kaalus naistega lähikontaktis olla ja endast kõhnematega ka ei tahaks. Ja minust suuremad naised kõlab lausa hirmutavalt. No ei tõmba ikka poolpaljana võõraid naisi teiste pilkude all jõhkralt pikali loopima. Selleks oleks taolist agressiivsust vaja, mida mul ei ole. Kuid ma arvan, et lapsele trenni valides oleks maadlemine päris hea valik. Väga hea trenn tervele kehale.

Advertisements

6 comments

 1. Muidu kui erootikat tahad, siis ma soovitaks MMAd vaadata, seal mehed paljamad. Ja üldse on MMA veel kaugelt lahedam kui maadlus. Aga no see on minu isiklik arvamus, ma olen suur MMA fänn lihtsalt. MItte erootika pärast, vaid spordi pärast.

  Kuulus maadleja muide on Heiki Nabi. Teda ikka tead ju?

  Meeldib

 2. Plaser on wannabe. Tema “hea treeneri” oreool tuli sellest, et ta yhe teise klubi paremiku enda klubisse yle lõi. Vahutab ta päris korralikult ja katus sõidab silmnähtavalt -muidugi suurusehullustus on tal ka. Samas ma pole psyhhiaater, täpset diagnoosi panna ei tahaks.
  Kui rahast rääkida, siis tegelikult on maadlus yks kõige odavam spordiala, mida harrastada, Tlns on teisi klubisid veel, kus maadeldakse ja kus saab teha seda oluliselt odavamalt või lausa tasuta. Nõmmel on yks grupp, kus maadlevad just 30+ emmed, kui siiski tahad proovida, leiad selle koha ka yles. Trenni kyll keegi nii napis riietuses ei tee, ikka tavalistes pikkades dressides. võisteldakse jah trikoos.

  Ma loodan, et siin kuskil meilaadress nähtavaks ei jää, või nimi, sest Plaser vist muud ei tee, kui googeldab ennast, kui keegi teda kritiseerib saab see inimene ikka päris vastiku netiterrori ja fb kampaania osaliseks, seda tänan, ei soovi.

  Meeldib

  • ei ole teistele meileaadress näha.
   ma ei tea, mida võiks maadluses hea treener tähendada, aga kui need head sportlased on tema juures edasi, siis ta ei saa ju halb ka olla, ütleb loogika. need poisid, keda ma nägin tundusid küll oma asja väga hästi tegevat. ja pisikesed poisid olid ka väga asjalikud, üks neist oli vist ta enda pisike poeg.

   suurusehullustus võib võisluserialadel kasulikuks osutuda. nagu näiteks poliitika ja äri on näidanud, siis sarnase diagnoosiga inimesed saavad paremini hakkama, kui tavalised inimesed.

   Meeldib

Kommenteerimine on suletud.