Kristallid võivad südame pahaks ajada

Ma käisin eelmisel nädalal Kristallikojas. Juba enne minekut olin näinud selgeltnägijate saadet, kuidas nad seal käisid ja lugenud Marimelli pikka ja kiitvat üllitist.  Midagi oli meie külastustes sarnast ja midagi täiesti erinevat. Üritan oma nõtrade näppudega võimalikult kauni ülevaate koostada, kuigi ma ei teeninud tolle külaskäiguga midagi. Kuid ma ka ei maksnud midagi, kuna mu sõbrants sai selle ühelt tuttavalt, kes ise ei saanud minna ja oli selle ka tasuta saanud.

Nagu Mari-Leenul ja Meelisel, oli ka meil 40-minutiline seanss kahele. Marimelli juurest jäi mulje, et kui sinna kahekesi minna, siis oleks hea kui tegemist oleks paariga, kel on omavahel mingi intiimsemat ja lähemat laadi suhe. Meil on sõbrantsiga tavaline sõbrasuhe, koos ei ela, erilisi tülisid ei ole. Mõned teravamad lahkarvamused on kunagi olnud, aga nüüd tunneme üksteise häid ja halbu võimeid piisavalt hästi, et tühjast mitte tüli teha. Sõbrasuhe on ikka palju lihtsam ja rõõmustavam suhe kui kooselu. Sõbra valid nende tunnuste järgi, mis temast toreda inimese teevad. Sekssuhte puhul mängivad rolli tunded ja muu jama, mis hiljem kui silmad avanema hakkavad, võivad saatuslikuks saada. Vot ja nii me kahekesi läksime ja ma veel ütlesin, et saab näha, kas see selgeltnägijast perenaine saab seal aru, et meie saame omavahel täiesti normaalselt läbi.

Aga toda naist ei olnudki kohal. Tema asemel oli natuke üle 30-aastane kauni välimusega heledapäine noormees valge kampsuniga. Ja ta tegi seda, mida ette nähtud, kuigi näitlejaoskus jättis soovida. Teate kuidas koolis need lapsed, kes deklameerida ei osanud, vuristasid päheõpitud teksti raketikiirusel ette? Vot nii ta tegigi ja lisaks murdis ta oma käsi väga jõuliselt. See käib nii, et inimene hoiab ühe käega teist ja siis murrab teisel käel sõrmi – ühe käega ühel käel ja teisega teisel, vaheldumisi ja segamini. Nii teevad teismelised koolipoisid, kui neid direktori kabinetti kutsutakse ja nad ei tea, milles neid sel korral süüdistatakse ja ei oska oma liiga pikaks kasvanud käsi kuskile ära peita.

Kuid kõigepeal oli moment, kus ta ütles, et kotte ja telefoni ei tohi kambrisse kaasa võtta, kuid ma olin unustanud varem telefoni tasku panna ja ma tahtsin pilte teha. Ta ütles, et telefonilained segavad midagi. Kuna ma ei ole väga sõnakuulelik, siis ma ikkagi panin telefoni taskusse. Võimalik, et ta sellepärast nii närviline oligi.

Kamber oli selline, nagu ma ette kujutasin – kividega vooderdatud 8-nurkne ruum sirge laega. Maas oli kaks matti ja mati otstes padjad. Me heitsime pikali ja ta pani muusika mängima. Registreerides sai valida, kas tahad vaalasid, gongi või mantraid. No kes tahab 40 minutit järjest gongi kuulata? Kiriku kellamees? Ja mantrad on ju konkreetse sisuga, ma küll ei taha, et keegi mulle valed sõnad peale loeks. Võtsime vaalad. Ma pole vaalade häältega väga kursis, aga tegemist oli tavalise merekohinaga. Ta alguses küsis, kas on liiga vali, sõbrants vastas kiirelt, et ei ole, kuigi oli küll. Nii vali, et kõlarid kriuksusid kõrgematel kohtadel. Milleks on vaja inimestele mediteerimiseks taustamussi? Kuid tühja sest ebakvaliteetsest muusikast, lisaks oli ka värvidemäng, hea et tossu ei lastud. Oligi selline ruum, kus pidevalt värvid vaheldusid nagu jõulutulekesed, ei tea, kas seal langetõbiga ka käiakse, mind tegi see vilkumine suht närviliseks, üldse ei saanud rahulikult kive uurida. Perenaine oleks kindlasti öelnud, et ma sain eelmises elus värvusmuusikaga halva elamuse osaliseks ja nüüd teeb see mind närviliseks, normaalne inimene vajab lõõgastumiseks värvidemöllu!

lill

Enne muusikat luges sensuaalse häälega naine, mis värk on ja mida teha tuleb. Seda lille pidi vaatama, mis laes oli. Mul tekkis huvi, mis lill see on ja misasi seal keskel on. Salvestusetädi vist väitis, et keskel on kivi. Tegelikult on seal keskel valgest lõngast heegeldatud lilleke. Mäletate, nõid Nastja müüs ka oma käsitööd väites, et need on võlujõuga? Selline võlulill!

Nagu te olete juba aru saanud, siis minu eelhäälestus oli suhteliselt skeptiline. Tegelikult olen ma päris suur esoteerikasõber, aga ma muutun alati skeptiliseks, kui esoteerikaga raha hakatakse teenima, sest see on liiga lihtne. Inimesed jõuavad nõidadeni tihtipeale siis, kui nad on päris haiged ja valmis igasuguse loba eest maksma. Ja millise valemiga peaksid inimesele mõjuma meeletu hulk erinevaid kristalle? Selline kogus võiks, juhul kui keegi neid tõesti tajub, talle hulluksajavalt mõjuda.

Juba selgeltnägijate saates öeldi, et see kristalle täiskleebitud ruum on täis haigete inimeste energiat. Tühja sest energiast, aga alati kui ma polikliinikusse või haiglasse  lähen, siis tekib mul väike hirm, et mida sealt oma muredele lisaks võib hankida. Kui ma keset seanssi püsti tõusin, avastasin, et padja peal on väike kortsus salvrätik. Mina ei tea, millal see sinna pandi ja kas mina kortsutasin selle ära või too tiisikusehaige, kes enne mind seal lebas ja oma haigusele värvusmuusikast abi lootis. Arsti või massööri juures pannakse minu nähes padjale ja voodile uus paberist kate. Ma ei usu, et nad peale igat külaskäiku toda matti puhastavad. Iuu!

Kuid lõpuks sai muss läbi ja kedagi ei tulnud. Ma leidsin ukse üles ja läksin ise välja. Varsti tuli ka too noormees. Tegelikult oli ta lahke inimene. Näitas mulle kuidas kõlakauss töötab. Seal oli üks ja ma ei oskanudki seda laulma panna, tema sai kohe resonantsheli kätte. Ja siis seal olid veel nööri otsas metallist väikesed taldrikukesed, mida saab kokku peksta, mul nimi ei jäänud meelde. Nendega pidavat too perenaine kristalle puhastama. Marilyn Kerro väidab, et kivike tuleks panna täiskuuööl aknalauale või voolava vee alla vms, aga need kivid on ju kinni kleebitud ja kindlasti mitte võluväe vaid liimiga.

Vot selline esoteeriline elamus. Kindlasti süütum kui näiteks Hannes Vanaküla arengumaagia-sekt, mis sisuliselt tegeleb vaimse vägivalla rakendamisega naiivsete inimeste peal, kes pannakase arvama, et nemad on äravalitud ja erilised. Sel nädalal tuli ühe tuttavaga juttu, kuidas Vanaküla ühe tema tuttava elu pekki keeras ja siit see ühendusjoon. Lisaks ma tean, et vähemalt üks mu lugejatest on ka tema käsutuses. Kristallikambrist sõltuvusse jääda juba nii lihtne ei ole, usu kristallidesse ja kootud lillekestesse palju tahad.

Advertisements

20 comments

 1. Esoteerika eest rahaküsimine on iseenesest väga arusaadav tegevus, sest et kui tsiteerida Ostap Benderit, siis oleks kuritegu jätta lollidele nende raha alles.

  Aga teisalt jah, tegemist on moraalselt väga küsitava tegevusega, sest kui inimene hakkab esoteerikast abi otsima, siis on tal ilmselgelt kupli all midagi korrast ära ja see klassifitseerub juba ärakasutamiseks.

  Ma ise vist ei viitsiks kristallikambrisse isegi tasuta minna, kuigi mulle vali muusika ja vilkuv värviline valgus meeldib, see on ju peaaegu nagu Weekend 😀

  Liked by 1 person

  • kontserdidel tegelevad värvimusa orgunniga selle ala asjatundjad, ma hästi ei usu, et nad seal korteris seda teenust ostsid 😛

   Meeldib

 2. Ma tajun provokatsiooni?

  Ma sellepeale kohe tahaksin küsida.
  Mismoodu see vaimne bägivald välja näeb?
  Teine küsimus oleks, mis sa minust arvad? Nagu päriselt. Mis mõtteid see tekitab, et ma Vanaküla järgja olen? Muidugi on tore kirjutada, woow sihuke tumeda sekti tegelane kirjutab. Tea millega nad seal tegelevad.

  Traditsiooniliselt käidi ikka nõia juures. Teati, et tuleb tasuda. Nagunii tasutakse, miks mitte odavaimas valuutas? Mitte maksmine on kalleim. Poolemeelelisi on vähe, nemad pöörduvad mujale. on muidugi väga haigeid, vähis või nii. Paljud nendega ei tegele, enne ma käskisin Sassi juurde minna, enam pole kusagile saata.

  https://wordpress.com/posts/haldjapiiga.wordpress.com?s=tasust
  https://wordpress.com/posts/haldjapiiga.wordpress.com?s=tasust

  Meeldib

  • Ma olen vaimsest vägivallast mitu korda kirjutanud.
   Siin paar linki raamatutele
   https://lastejutud.wordpress.com/2014/11/05/ahistamine-kodus-ja-tool-ehk-pervertide-tutvustus/
   https://lastejutud.wordpress.com/2016/01/06/kuidas-manipulaatoreid-ara-tunda-ja-ennast-kaitsta/

   Ma ei arva, et Vanaküla tegeleb millegi põnevaga. Ta lihtsalt teab, kuidas inimesi enda heaks ära kasutada, endast sõltuma panna. Ta teeb endast nendele inimestele suure vaimse juhi ja vastu pakub ainult tühje sõnu. Aga nood inimesed arvavad, et vanaküla on teinud neile suure teene ja et varem pole neid keegi nii hästi mõistnud.
   Tüüpiline sekti ehitamise skeem, vaimne manipulatsioon käib nii, ma usun, et vanaküla teeb samuti.

   Aga nõidumise eest tasu võtmine oleks põhjendatud, kui sa teaks, et sa tõesti aitad inimesi ja lisaks on sul südametunnistus ja normaalne haridus. Arstid õpivad oma tööd mitmeid aastaid, ravimid on oma töövõimet tõestanud.

   Ma olen kord selle maailmaga kokku puutunud. Panin enda lõbuks ja vähese raha eest inimestele kaarte. Ise ma vabandasin enda jaoks, et tegelen psühholoogilise nõustamisega. Alguses oli lihtne – inimestel olid nii lihtsad mured, et ma tõesti oskasin neid lahendada. Aga kiiresti läks asi hulluks ja inimesed tahtsid nõu asjades, kus nad lihtsalt ei tahtnud oma kokkukeeratud s*ta ees vastutda ja ja selle hoopis minu kaela veeretada, või kus inimestel olid probleemid, mida ma ei oskanud lahendada ja mida oli kuulatagi õudne. Jube lihtne oleks panna kaarte ja öelda inimestele, mida kaardid räägivad ja ennast kogu supist välja lülitada, lihtsalt raha vastu võtta. Eriti kui inimesed seda raha lausa topivad ja sunnivad sind “ennustama”. Ma saatsin kõik ühe hetkega ja lõplikult pikalt ja lõpetasin selle jama ära. Mul ei ole sellist raha vaja, enamus inimesi on alati kodus kui neile niisama raha antakse. Ma arvan, et need inimesed on ebaeetilised ja südametunnistusevabad. Lisaks rikuvad nad seadust, meil on meditsiinilise nõustamise ja raha võtmise kohta seadused ja maksud.

   Meeldib

   • Ma lugesin need lookesed läbi. Ikka on arusaamatu mismoodi see Vanaküla siis neid inimesi ära kasutab? Reaalselt? Või mismoodi paneb ta neid halvasti tundma? Isiklikult olen täheldanud enesekindluse tõusu. Aga muu jutt mis räägid, et tühjad sõnad ja ei midagit… Saad ju aru, et sa usud kas kolmandate isikute juttu või meedias kajastatut? Sa loomulikult ka tead, et enamus Vanaküla järgjaid on kõrgharidusega …

    Sinu kaardipanemise näida on lihtsalt suurepärane! Esiteks ma ei usu, et sa selle pealt makse maksid. Never ei usu. Teiseks tood sa ilusti välja, et paljud toppisid ja nõudsid, et kui oskad siis pead tegema, eksole. Et võtku sina nende sitt ja lahendagu nende eest nende probleemid. Väikese raha eest, loomulikult. Kui nii tehti sinuga, siis miks sa arvad, et nõndasamuti ei tehta teistega? Et nii ei ole ka näiteks mingil hetkel Vanakülaga tehtud? Sa ju tead, et kui sita keeldud võtmast ja olema süüdi teiste hädades hakatakse avalikult laimama?

    Siinkohal ei vastanud sa küsimusele – sul ometi ju peab minu suhtes miskine arvamus olema. Ikkagi Vanaküla järgija.

    Tahad ma räägin sulle meditsiinilisest nõustamisest. Ma ei tegele sellega, isegi ajalehte lasin kirjutada, et ma ei tegele. Ometi aeg ajalt mõni tuleb. Ja tuli ka üks. Tema käind mitme arsti juures ja kõik ütlevad et terve. Sa jutead väga hästi mitu nõia lugu sellisest situatsioonist alguse saab? Kuna see oliminu jaoks lihtsasti lahendatav siis ma palusin inimesel minna apteeki ja osta panangini. Ma olin maruvihane. Millega meditsiin tegeleb kui selliseid asju ei soovitata?

    Meeldib

    • Ma ei ole meediast vanaküla kohta ammu midagi lugenud, ta pole väga ammu meedias olnud ka. ma lugesin selle lehekülje läbi, kus ta seda arengumaagi asja tutvustab. mina näen seda manipueerimisena, see on ainult minu arvamus. sa võid seda arvesse võtta, aga ei pea.

     sinu kohta tean ma veel vähem. ainult seda, mida selgeltnägijate saates näidati ja mida sa blogis kirjutad. sinu ja vanaküla seosest arvan ma ainult nii palju, et sa oled noor ja ilmselt raske lapsepõlvega, eriti probleemsed olid suhted isaga ja kergesti mõjutatav, kergesti mõjutatav sel teemal, millega vanaküla tegeleb – arendab sinu vaimseid oskuseid. või vähemalt lubab, et arendab ja sa ilmselt usud sellesse. vanaküla on enda ambitsioonide rahuldamiseks leidnud just sellist tüüpi inimesed, ta teab, kuidas neid endast sõltuma panna. ülikoolis seda otseselt ei õpetada.

     ma ka ei poolda lääne meditsiini, aga õnneks ei tule ka minu juurde ükski võõras nõu küsima. ma pole end kunagi nõiaks pidanud ja ei kavatse seda ka kunagi teha, ma olen täiesti tavaline. enamasti hakkavad inimesed nõiaks, kuna nad arvavad, et nad on neil teemadel teistest osavamad-võimekamad. ma ei teagi, kas on parem, et inimene hakkab nõiaks või läheb psühhiaatri juurde ja tahab oma erilisusest lahti saada. keskmine eestlane on nii tuim tükk, et siin ennast teistsuguseks ja võimekamaks pidada on ülilihtne.

     Meeldib

    • Tead, ma ei saa salata, et mind on kasvatanud ainult ema. Aga siiskivaid mind, on ka inimesi tervetest peredest, Võib ju öelda, noorusehullus. Samas kas mässama hakkav noor leiab tee narkootikumide ja alkoholini või Vanakülani siis viimane on parem varjant. Pole just palju sõpruskondi kus noored oma lõbuks kvantfüüsikat ja bioloogiat studeerivad ning elueest ülikooli saada püüavad, Minul on see viimane natukene lörri läinud. Oleksin kohe pidanud antropoloogiat ja kultuuri õppima minema. Hetkel on see just majanduslikult natukene keeruline. Koli siis kas Tallinna või Tartusse, leia korter ja töö. Rents sai sellega hakkama, mina… Ma kahtlen.

     Lõpuks jääb ikkagi nõudlus. Nõudlus imede järele. Ja kus on nõudlust seal on ka pakkujaid, Miks mitte ise pakkuda kui jätta see nende, näiteks veet manoo suguste hooleks.

     Meeldib

    • et nagu klari kommenteeris – et lollidelt tulebki raha ära võtta.

     no praegu on, õnneks, ülikool tasuta. ühikad pole ka väga kallid, erakad on palju kallimad. natuke müüd imesid ja pole see kooli minemine suguni nii keeruline.

     Meeldib

    • Siin jääb alati see dilemma.
     Tasutatehes kes saab tasu?
     Üldse mitte tehes kuhu pöördub inimene?
     Võib olla tuleks need inimesed saata psühhiaatri juurde?

     Mis valud! Kui arst ei leia kujutad ette? Ahh nõid käskis panangini süüa ja teile tundub et aitab? AJUPESTUD! Ei ole et rohi aitas, manipuleeritud.
     Majas kummitab? Inimene kahtlustab, et ta on neetud? Luulud! Kokkusattumus! Ravile!! Muidugi nendesse kummitavatesse majadesse saadaksin ma psühhiaatrid nädalat veetma.

     Agatehku agatasuta. Jumalast antud anne, eksole. Nagu lauluhäälgi, ainult, et lauljale võib maksta, sest tema teeb igapäev hääleharjutusi.

     Meeldib

    • Maailm on õnnetuid ja haigeid inimesi täis. No mina aitan näiteks neid, kellel on vaja raamatupidamist. ma olen seda õppinud ja mitmeid aastaid teinud. Nemad saavad teenuse, maksavad mulle tasu, mina maksan maksud. Mul on veel teenuseid mida ma oskan ja mille eest inimesed maksavad. Ma tean ka paljude haiguste kohta, kuidas neist lahti saab, aga vot seda teenust ma ei müü. Kõik, lihtne. Ei hakka endale üldse ette kujutamagi, et mul on anne haigetelt lollidelt raha ära võtta. Psühhiaatri juurde olen inimestel soovitanud minna küll, kui nad mulle oma kummalisi probleeme kurdavad, näiteks ärevushäiretega kui nad ise neist lahti saada ei oska, tablett aitab, psühhiaater kirjutab. oleks ikka väga imelik selle eest raha küsida, või ette kujutada, et ma oskan neid aidata, eriti imelik oleks nende murede kuulamise eest raha küsida, ma ei pea kedagi kuulama, ma võin ju kõik pikalt saata.

     Meeldib

 3. Mind jällegi huvitab, kas Haldjapiiga näiteks Vanaküla ja “Roosikese” juhtumiga ka kursis on ja kuidas ta seda kommenteerib? See on küll ammune lugu üks paljude seast, aga ega pahatahtlikkus ei aegu.

  Meeldib

 4. veet manoo on võõras. Ta tuli siia miskise ameerika loogikaga ja hakkas väänama eestlast. Et karjugu patja ja kallistagu. Katkist inimest kelle isiklik väli on ka tervena meeter või kaks. Selline asi lõhub veel rohkem. Selline asi on omane mikidele aga vastuolus meiega rohujuure tasandil. Meil on hea siis kui lähim naaber on metsa taga.

  Roosikese juhtum? Mida mina tean roosikesest? Noh, ma olen pornofilmi näinud roosikesega peaosas.Roosike oli Hannese voodisse pugend ka siis kui too seal koos oma tüdruksõbraga oli.. Mida ma sellistest asjadest arvama peaksin? See on umbes nii, et oli võimalik saada tähelepanu ja seda ta ka tegi.

  Meeldib

   • Tegelikult peaksin ma vastama muule.
    Esiteks on tableti soovitamine võrdne vanainimese ületee aitamisega. Ehk raha selle eest ometi ei võeta.
    Teiseks sai inimene apteegist üle küsida, proviisorid ehk ikka selgitasid.
    Kui ma oleksin olnud suva inimene tänavalt või mul puuduks seos Hannesega, siis seda teemat ei oleks olemas.

    Kolmandaks veet mano tegeles Kadri Luigega.

    Et siis keda ja mille eest peetida!

    Meeldib

 5. Mina ikkagi mõtlen, et normintellektiga täiskasvanud mehel pidanuks olema piisavalt palju mõistust, et mitte lasta juhtuda sellel, et arengupeetuse ja niigi raske saatusega alaealisel üldse oleks võimalustki tema voodisse sattuda. Korduvalt pealegi. Kui mulle keegi alaarenenud ilus poisike kaissu poeks, siis suunaksin ta kiiremas korras lastekodusse tagasi, mitte ei hakkaks temaga vastu tahtmist seksima.

  Miks alati iga sektindus jõuab sinna punkti, et tipus on mingi näss, kes muudkui seksi saab?

  Tegelikult ma natuke vabandan, et tulin siia niimoodi laamendama, tegelikult pole üldse minu asi ja mind isiklikult ei torgi ka. Aga ma lihtsalt ei mõista ja siis tuleb ju küsida.

  Liked by 1 person

 6. “… et tipus on mingi näss, kes muudkui seksi saab”…
  Jess, See on tõesti 90-l juhul sajast. Läbi aegade. Igal maal.Eestis seni kõige vähem. Seni.
  Aga esoteerikutest oli kurb vaadata pendli-Feliksit, kelle pärast lagunes kellegi kooselu (ka meedias olnud). Papi oli ise ka nii õnnetu, et kuidas saavad asjad NII minna. Aga sedasorti silmaklappidega esoteerika “tõsiusklikud” üle võlli pööravadki.On õige, et neil on klausel—mitte propageerida omi teadmisi, sest sealt peale hakkavad asjad allamäge minema.

  Meeldib

  • Feliks suri paar aastat tagasi ära. Mu arust ei olnud tal ka mingeid erilisi oskuseid ega võimeid, peale jüngrite enda ümber kogumisoskuse. Pendel on üldse jube kahtlane riist.

   Meeldib

Kommenteerimine on suletud.