Lugejate küsimuste vastused

Ma kartsin, et äkki üldse küsimusi ei tule, aga tuli ja veel nii palju. Mul on nii hea meel! Aitäh kõigile!
Blogimisküsimused
Miks sa hakkasid blogima, kuidas see idee tuli? 2004. aastal muutus blogimine Eestis esimest korda popiks, kuna ma olin ka siis arvutisõltlane, siis see oli loomulik, et ma tahtsin ka.
Millal kavatsed blogimise lõpetada, millal see võiks sinu jaoks ennast ammendada? Ma olen vahepeal pausi pidanud, ma ei mäletagi täpselt miks, aga paljud esimese ringi blogijad panid oma blogid päris kinni, mina jätkasin, kui blogimine uue põlvkonna seas popiks muutus. Ma ei kujuta ette millal mul nüüd ära ammendab.
Kas pidasid kunagi ka kirjalikku nö vanakooli kaustikpäevikut? Jah, mul on teismeliseeast väga korralik üleskirjutus kellesse ja kui hullupööra ma armunud olin ja mis üldse juhtus. Enda jaoks väga huvitav lugemine.
Kes on sinu jaoks kõige ebameeldivam blogija? Millised blogid sa järjepidevalt loed ja miks? Kas sa Marimelli blogi ka loed? Ma loen kohutavas koguses blogisid. Feedlis on 66 blogi, õnneks nad kõik ei kirjuta väga tihti ja mõned enam üldse mitte. Marimelli loen ka. Ma lisan ja kustutan oma listist päris tihti erinevaid blogisid. Tavaliselt kustutan neid, kes enam ei kirjuta või on end minu jaoks ära ammendanud. Kui ma arvan, et mõni inimene on ebameeldiv, siis on see tavaelus seotud sellega, et ta on minu suhtes ebameeldivalt käitunud. Keegi ei saa oma blogis minu suhtes ebameeldivalt käituda, kirjutamine ei ole see.

Hobide küsimused
Miks sa osalesid “Suletud uste taga” saates? Mõni aasta tagasi avastasin, et hobinäitlemine on lõbus ajaviide. Lavale mind ei tõmba, aga filmimine on teistmoodi. Suletud uksed oli üks mu tipphetki, sest päheõpitavat teksti oli omajagu. Ma teadsin ette, et ega see asi profi näitleja moodi välja ei tule, aga ikka oli jube huvitav. Selle eest sai isegi raha.
Kas sul on mõni lemmikasi või lemmiktegevus, millest sa kunagi loobuda ei tahaks? Sõltuvused ehk ka teisitiöeldes lemmiktegevused on mu lemmikteema. Ma nimelt üritan neist nii palju vabaneda kui võimalik. Lemmikasjadega on samamoodi, ma ei tahaks ühtegi asja liiga oluliseks pidada, sest mis siis kui ära kaob vms.
Kui su elu oleks dokumentaalfilm, siis kes (sina ise välja arvatud) võiks filmile teksti peale lugeda? Minu absoluutne telelemmik on praegu Joonas Hellerma “Plekktrummi” saatejuht. See kuidas ta suudab suvalise inimesega teha saate, mis näitab külalist tema parimast küljest, on lihtsalt vaimustav. Tema võiks küll oma häälega peale lugeda, mida ma mingil aastal tegin või mõtlesin. Minust jääks kohe kindlasti laksust targa inimese mulje.
Millised filmid sulle meeldivad? See on hetkel raske küsimus, kuna ma olen viimasel aastal filme teistmoodi tunnetama hakkanud kui varem. Mulle meeldib ja natuke ei meeldi ka, kui film mulle sellise tunde tekitab, et ma ei suuda ekraanile vaadata. Aga romantilisi komöödiaid olen ma alati armastanud, need ei tekita eriti mingeid tundeid, peale “meel on ära lahutatud”.
Millised on Su poliitilised vaated tänasel päeval? Mis teema siis selle kommunismiga on, kui ise oled ettevõtja ja see sulle ka meeldib? No kui oleks kommunism, siis ma ei oleks ettevõtja, ega see ettevõtja olemine ka mingi meelakkumine ju pole. Aga ma üritan olla nii eetiline kui võimalik, ma ei võta endale tööle inimesi, ehk alluvussuhteid ei ole, klientidega hierarhiaprobleeme polegi. Mulle meeldib võrdsus, ükskõik kui utoopiliselt see kõlab, aga minuarvates võib maailmavaade vabalt utoopiline olla, mis mõtet on uskuda vigadega olevikku.
Kuhu tahaksid reisida piiramatu ressursi korral? Ma ei fänna eriti reisimist pikkade vahemaade taha. Reis näiteks Tartusse, Pärnusse või Narva, on väga mõnus vaheldus Tallinnale.
Mis on olnud kõige lemmikum reisisihtkoht? Ma ei oska öelda, et mõni koht on kindlasti parem olnud kui teine, mu tunded sõltuvad sellest, kuidas reis on läinud ja kas kõik on olnud piisavalt lõbus ja huvitav, kellega ma kohtunud olen. Kõige imelikum reis oli vist see, kui ma käisin Türgis Ankaras president Recep Tayyip Erdoğani kutsel ühel suurel naiste kongressil. Kõik oli pidevalt 5 tärni ja erinevad tähtsate inimeste vastuvõtud. Väga kummaline kogemus.
Mis keelt sa tahaksid osata (mida sa veel absoluutselt ei oska). Mul on mitu keelt, mida ma olen õppinud, aga ei oska, vot neid tahaks osata. Näiteks hispaania ja hiina keelt.
Muusika kohta. Mis stiilid sulle rohkem istuvad? Ja siis paluks mingi kerge lemmiklugude list kah! Kui ma küsimust lugesin, siis mulle esimesena meenusid kaks viimaste aastate lemmikut, mis ma hankisin nii, et neid kuulas keegi (2 erinevat), kellesse ma parasjagu armunud olin: Aventura, Stromae. Viimaste aegade muusikast on Despacito minult päris palju klikke saanud, ehk siis latino meeldib mulle kohe kindlasti, vanasti olin pikalt UB40 fänn. Aga lisaks kuulan hea meelega ka näiteks Antwoordi ja see laul, kus naine laulab, et ta on albatross, vot seda videot ma olen nii palju kuulanud, et mu tütrel sai sellest ikka väga siiber.
Kas sulle kududa, heegeldada, õmmelda, tikkida meeldib? Ma olen kõike neid teinud, aga praegu meeldib ainult õmmelda, sest mulle meeldivad enda tehtud asjad.
Kas sa pigem sõidad jalgrattaga või ujud? Sõidan jalgrattaga. Sel nädalavahetusel tõin esimest korda ratta välja ja käisin sõbrantsil külas. Ujumiseks on meil vesi liiga külm ja kloorivesi mulle ei meeldi. Suvel kuskil järves mõnusalt hulpida on aga kindlasti mõnusam kui rattaga sõita.
Milline Tallinna pubi on sinu meelest parim? Ma käin paaris konkreetses kohas, sest ma leian sealt tuttavaid eest. Ma ei teagi, kas nad on kõige paremad kohad, mind viimasel ajal on hakanud häirima milliseks baariskäivad võõrad inimesed muutuvad, kui nad purju jäävad, vanasti see mind ei häirinud.
Kus sa elaksid, kui peaksid valima koha peale Eesti? Kuskil kus oleks nii soe ja mõnus, et üldse raha poleks vaja ja võiks kogu aeg mittemidagi teha.

Isiklikud küsimused
Miks sul on ainult üks laps? Mulle sünnitamine üldse ei meeldinud ja see üks tuli jube hästi välja, nii et rohkem polnud vajagi.
Kas ootad lapselapsi? Ei oota, see pole ju minu otsustada. Mul on mitmel sõbrannal väikesed lapsed, ma saan nende peal ka titaarmastust katsetada.
Kas kardad vananemist? Jah, täiega kardan ja ma üldse ei tea, millal see algab ja mis siis juhtub. Praegu on nii libedalt läinud ja elu on pidevalt ainult paremaks muutunud, et kas siis tuleb suur jama, on hirm.
Mida sa õhtuti kodus üksi teed ja kas sa kunagi igavust ei tunne? Ma arvan, et igavus on siis, kui mulle uni peale tükib. Siis ma lähen näiteks vanni, seal saab alati tunnikese uneleda. Või vaatan mingeid filme või seriaale netist. Käsitööd teen päris palju, see ajab alati une ära. Sõpradel käin külas või meelitan neid enda juurde. Kord nädalas käin kõrtsus, kuigi see hakkab vaikselt ära tüütama.
Mida sa tahaksid elus veel saavutada? Millest unistad? Enda arendamise plaanis mul erilisi suuri unistusi pole, ma arvan, et olen päris palju töö ja hobialaselt saavutanud. Isiklikus plaanis on üks unistus: ma pole kunagi abielus olnud ja tahaks. Suure ja ilusa armastusega ja lühike perekonnanimi võiks olla.
Mina tahan teada, kas keegi on meie romantilist kohtingut üle trumbanud 😀? Ei ole, vaatasin oma pabermärkmiku peale seda 29. jaanuari üle ja ei midagi. Minevikust meenub sedalaadi küünalde, klaverimängu, kaunis tühi ruum, kus mina ja klaverimängija kahekesi improviseerime või meie kahekesi sinuga tantsime, ainult ajast, kui mul oli püsipartner. Sel päeval oli lihtsalt imeline tähtede seis, ma muud ei oska süüdistada.
Miks oma lapse isaga lahku läksid ja kas oled seda kahetsenud? Me elasime koos 15 aastat, tunded said otsa ja me ei oskanud seda kuidagi korda teha. Ei ole kahetsenud.
Kelleks sa lapsena tahtsid saada? Balletitantsijaks, bioloogiks, nuusutamise spetsialistiks.
Kas sa unistad tihti (kui üldse?) Jah, liiga palju. Alati kui ma mõtlen mingi romantilise või huvitava loo välja, siis kunagi nii ei lähe.
Kui sa veel ema ei olnud, siis kas kujutasid lapsevanemaks olemist teistmoodi ette? Ma ei unistanud nooremana eriti lapse saamisest, see kuidagi lihtsalt juhtus.
Milliseid omadusi pead enda juures parimateks, milliseid halvimateks? Teistega võrreldes. Ma olen teistest kiirem, mis on korraga nii hea kui halb, ma mõtlen kiiresti, aga tihtipeale tegutsen liiga kiiresti. Ma ei lähe endast välja ja kui lähen, siis saan valida, kas näitan seda teistele või mitte. See on hea omadus, või õigemini õpitud oskus.
Mis nõuande annaksid oma nooremale minale? Ma oleksin võinud aru saada, kui ilus tark ja osav ma olin ja seda oleks võinud rohkem endas hinnata, ehk enesehinnang oleks võinud mõnest kohast kõrgem olla, oleks mõned lollused vähem teinud.
Milline inimene sa olid põhikooli ja keskkooli ajal? Silmapaistev või hall hiireke, heade hinnetega või mässaja? Mul pole kunagi õnnestunud hall hiireke olla, aga mul olid head hinded ja mässamine on mulle ka alati sobinud. Meie klassis oli imelik olukord, kus heade hinnete saamine oli hea näitaja ja neid inimesi ka hinnati kõrgemalt, kui neid, kes said halvemaid hindeid ja olid pigem halli hiire rollis.

Kas sa juba kahetsed et selle postituse tegid? 😀 Ei, ma olen täiesti rahul, rohkem kui rahul! Te olete nii armsad ja heatahtlikud!

Advertisements

4 comments

  1. Aventura ja Stromae on mõlemad nii head! 🙂 Polnudki ammu enam Stromaed kuulanud, kuulangi nüüd jälle. Ja nüüd kuulan muidugi Romeo Santost, sest Aventurat enam pole, aga Romeo enda laulud on ka superhuvitavad.

    Meeldib

  2. Haa, algaja prantsuse keele oskajana märkasin, et Stromae laulu refrään on veidi valesti tõlgitud. Hahaa! Mulle on selle aastaga ikka midagi külge hakanud.

    Meeldib

Kommenteerimine on suletud.