Blogipeost ja järelpeost ka. Liiga palju pilte!

Nagu ma lubasin, siis eile oligi too tähtis õhtupoolik, kui ma oma uue teise ringi kleidiga Telliskivvi blogiauhindade pittu läksin. Kuna mind töötoad ei huvitanud, sättisin kohalejõudmise üllatusesineja ajaks. Teate, mis tähendab, kui öeldakse üllatusesineja? Tõlge kõlab umbes nii: keegi, keda keegi ei tunne, sest kui tunneks, oleks kogu üritust tema nimega reklaamitud.

Merje, Jane ja Marimell juba kirjutasid peost, võimalik, et keegi veel, kelleni ma täna hommikul pole jõudnud. Marimell kirjutas nii, nagu normaalne eestlane kirjutama peaks, Jane nagu viisakas eestlane ja Merje nagu pissoffitud eestlane. Nende juttudest ma oma kirjelduses tõukungi. Kogu ürituse laiv ja pildid on kättesaadavad Õhtulehes. Täna laivi ülevaadates sain ma kinnitust, et ilmselgelt olin mina õhtu suurim rahvalõbustaja, kuigi üllatusesineja püüdis ka täiega. Anu Saagim õhtujuhina tõestas, et ta on ikka pigem kirjutav ajakirjanik kui rääkiv. Nagu ka see neiu Hunt, kes oli vist mingi laksu all ja Anut oma emaks pidas.

Kui mina Vabale Lavale jõudsin, nägin esimesena tuttavat nägu, kes oli eelmise aasta kuulsus Helen. Kuna ma teoreetiliselt juba eelmisel aastal tutvusin temaga, siis läksin ja teretasin õnnelikult. Tema mind ei mäletanud, aga ma ei lasknud end sellest häirida ja nii me sattusimegi lobisema avalikust imetamisest ja tema imenummist pisi-pisikesest beebist. Hoolimata minu pealekäimisest, ta siiski rinda paljaks ei võtnud, kuigi ta pooldas avalikku imetamist. No ma siis läksin saali edasi.

Saal oli pime, kuid ma suutsin tuvastada, et seal oli jube palju rahvast. Õnneks oli kohe ukse juures Mari-Leen, kellel olid kaunid lokid, aga mida ma temaga rääkisin, ma küll ei mäleta. Hindasin olukorda ja sain aru, et mina pimedas küll kedagi üles ei leia ja sooritasin galantse kassikõnni kogu rahva eest mööda, mille peale Mallukas mu ära nägi ja istekoha kätte juhatas. No sinna Kai juurde, kuhu Merjet istuda ei lubatud. Seda sõbrantsi, kes inimesi olevat hirmutanud, tollel hetkel ei olnud ja kuna Kai ei näe, siis ma ei pannud tähelegi, et suht ta kõrvale maandusin. Hiljem tundsin Kai ära ja tervitasin. Mu sõbrants tuli ka ja istus minu kõrvale. Me ei teadnud midagi sellest, et Kai sõbrants esimese rea oli ära broneerinud, aga ta tuli tagasi, istus peaaegu Kai maasikatele otsa, kuid lubas sõbralikult mu asju valvata, kui me vahepeal suitsetamas käisime.

Kuna videost saavad kõik näha, mis seal toimus, siis ma nüüd panen enda edevuspilte. Ma ju lubasin kleiti näidata ja kõigil äkki pole instat.

0
Mina ja Anu. Anu on seljaga ja ma valetasin talle, kui ütlesin, et ta näeb lähedalt hea välja.
a0
Pärast ürituse lõppu maja ees Malluka, Mari ja teksatagi-gängiga. Ma üritasin meelde tuletada, kuidas modellid seista võiksid.

Pärast üritust läksin kiiresti koju, pakkisin kotid lahti ja pidin kreepsu saama, kui palju asju sinna oli pandud. Minust saab järgmisel nädalal ilublogija, sest ma kohe pean kõikidest nendest asjadest kirjutama, sest see saab lõbus olema. Ma ei kujuta ette, kui kultuuriblogijaks oleks saanud keegi mees, kel ühtegi tuttavat naist ka pole! Kuid õhtul mul neid asju aega vaadata ei olnud, sest võit vajas tähistamist ja ma läksin linna tagasi, et sõpradega kokku saada.

Ma väljas möllamisest ei oskagi midagi kirjutada. Lobisesime õues ja toas, õues oli ülisoe öö. Kõik kõrtsid, mis talvel olid tühjavõitu, kubisesid rahvast, kes üritasid viimast võtta. Nii ka ma. Hommikueel ma tantsisin. Ohjeldamatult, nagu ikka. Poole kuue paiku kõmpisin koju ja avastasin, et võiksin oma koduteest pilte teha, saab blogis jagada. Ehk siis teie, kes pühapäeva hommiku maha magasite, selline on varahommikune Tallinna kesklinn, kui õnnelik kultuuriblogija koju kõndis.

1
Mingi tüüp magas narkopargis
2
Ja teine tüüp magas bussipeatuses
3
Tekkis tunne, et peaks selfi tegema
4
Tublid inimesed juba töötasid

56

7
Ja tegelikult trammid juba sõitsid, aga ma jalutasin mõnuga mööda üleskaevatud kesklinna.

Vot selline see eilne pidu ja kodutee olidki. Lõpuks panen ka täna tehtud pildi oma auhinnaasjadest, mida ma töölauale laotada üritasin. Tagapool on minu enda asju ka, mida ma laualt ära ei tõstnud.

8

9 comments

   • Ma just hiljuti kirjutasin sellest luuletuse 😀
    St, ühe salmi:
    Linn on nii meeldivalt tühi,
    kõik turistid magavad parves,
    nokad tiiva all peidus,
    ühe silmaga taevast piiludes,
    kas juba tuleb kaine grupijuht, numbrimärk käes?
    Üks hälbinud isend eksleb kaardiga ringi,
    noor emane turist,
    järgmisel aastal jälle.

    Liked by 2 people

 1. Ootaks tootetutvustust ja arvustust kingikotis olnud popcornipaki kohta! Tänud juba ette!

  Meeldib

Kommenteerimine on suletud.