Minu suhted nuustikutega

Ilublogija jätkab. Täna tuleb juttu pisut tavalisemast teemast, ehk pesemisest ja puhastamisest. Õige pisut määrimisest ka, aga vaid pisut. Peaasjalikult räägin nuustikutest.

Õpetaja koolis ütles, et “nuustik” ei tohi öelda, et peaks ütlema “svamm”. No lisaks ta veel arvas, et “kleepimine” on laste sõna ja täiskasvanud inimesed ütlevad “liimima.” Ma arvan, et käsitööinimestel on keskmisest kehvem suhe verbaalse väljendamisega ja ma kasutan sõnu nii, nagu mulle mõnusam tundub.

Seletav sõnaraamat seletab nii:
nuustik ‹-u 2› ‹s› nuustakuks kokkukeeratud kalts, niined vms. pesemis- v. küürimisvahend. Puunõusid küüriti niinest nuustikuga. Peseb end seebise nuustikuga. Pühkis laua nuustikuga üle. | piltl. *Oled lirvaks läind, mis ta sust siis veel armastab! Oled teiste meeste nuustik. A. H. Tammsaare.
svamm ‹-i 21› ‹s› kõnek
1. (pesu)käsn. Pesi end svammiga. Liiga pehme svamm.
2. majavamm. Majas on svamm sees.

Ehk mul oli õigus – kirjakeeles on sõna “nuustik” ja “svamm” on kõnekeelne väljend vammist, mis ühtlasi tähendab ka majavammi. Ja kolmas sõna on käsn. Või noh – kõiki sõnu võib rahulikult kasutada, sest keelenats on ka nats.

Kusjuures – mulle meeldib toda nuustikut hääldada ühe u-ga, siis kõlab eriti õigesti.

Kui kellelegi veel midagi segaseks jäi, siis panen kohe pildi nendest nustikutest, mis ma blogimise eest kingituseks sain:

nuustik

Tollest rohelisest junnist oskan vaid seda öelda, et rohkem kui aasta tagasi jaotati neid paljudele blogijatele ja siis kõik kiitsid, et ohh kui hea. Klari ka just blogis, et tal on selline olemas ja pidevas kasutuses. Mina kasutan näo kontuurimist või, laiemalt võttes, erinevate toonivate vahendite näkku määrimist, üliharva. Mul on olemas üks pintsel, millega ma vanasti jumestuskreemi määrisin, aga hetkel on mul nii kehv jumekas kodus, et ma parem ei kasuta teda. No ja siis ei kasuta muud ka. Niisutavat kreemi ainult. Ehk selle nustiku kasutamine seisab alles ees. Kui seisab.

Kuid toda pruuni värvi junni ma kasutasin tollel hommikul, kui blogiauhindadelt koju jõudsin. See on ülihea asi! Ma mõnikord värvin ripsmeid ja ripsmetuši maha saamine, kui kell on hommik ja tahaks hoopis magama minna, on 1 rist ja viletsus. Mul varem olid mingid nuustikud, aga need kulusid ära ja ma ei suutnud endale uut leida. Nüüd anti mulle selline Koreas tehtud imevidin, mille nimi on  “Konjac Sponge” ja mis pidavat tehtud olema Kuradikeele juurikast. (Leidsin netist ka laheda eestikeelse jutu sellest taimest.) Too juurikast tehtud näopuhastaja küll ei haise, vaid on maailma parim silmanuustik, mida ma proovinud olen. Kuivana on ta suht-puht kõva tükk, aga kui märjaks teha, läheb nii siidiseks, et võib vabalt täie auruga silmi nühkida. Ühest netipoest leidsin, et see maksab 12.90. Ma ei tea, kaua teda kasutada saab, aga koreakad on väga hea asja teinud.

Kolmas nustik pildil on ka tehnikaime. Too kõige suurem ja roosat värvi. See on mõeldud keha pesemiseks, aga eraldi pesuvahendit kasutama ei pea, sest nad on seebi juba nuustiku sisse pannud. Väga imelik leiutis! Mina pesen ennast tavaliselt palja käega, nuustikuid ei kasuta. Minu arvates on nuustikud ebahügieenilised, kuna nad võivad ju mustuse enda sisse koguda ja niiskusega hallitama minna jne. Seebise käega enda silitamine on hoopis mõnusam. Millega seoses mulle meenus, et nii on veel eriti kuum, kui kellegagi koos dušši all käia ja siis ei peagi kehasid käega silitama, vaid võib seebiseid kehi üksteise vastu hõõruda. Kõik need, kes mind erootilisena ette kujutada ei soovi, võivad nüüd oksele minna.

Kuid tolle roosa nuustiku kasutamine käib nii, et teed ta hästi märjaks ja hakkad väänama ja siis tuleb vaht välja. Päris imelik oli end üle aastate nuustikuga nühkida. Kuidagi jõhkravõitu. Üritasin ette kujutada, et äkki on nahale kasulik, et massaaž või nii. Lisaerutust andis too jublakas, mille küljes on riputusnöör ja mis aegajalt ka piki keha hõõruma sattus. Kuid lõpetamise kohta polnud õpetuses midagi kirjas. Lihtsalt, et loputa. Aga ta jääb ju ikka seebiseks, sest väänata ei saa. Ma kaks korda olen kasutanud. Huvitav poolneutraalne lõhn, ei meenuta midagi. Maksab umbes kümneka. Saksamaal tehtud.

Millised on teie suhted nuustikutega?

7 comments

 1. “…mulle meeldib toda nuustikut hääldada ühe u-ga, siis kõlab eriti õigesti.”
  Just. Muidu tuleb mul väike koer meelde..see tsiuaua või mis.
  Aga ega “nõelumine” ka enam moes ole, muudkui “õmblevad” kõik ainult.

  Liked by 1 person

 2. Mul see konjac sponge kestis küll vähe aega, ta läks kiiresti kuidagi väga… kummaliseks ja ma viskasin ära, sest et ma ei tahtnud seda enam niimoodi kasutada. Ma ei mäletagi, miks see mulle ei meeldinud.

  Aga need svammid, millel seep sees on, on minu meelest väga kahtlased ja ma pole iialgi tahtnud ühtegi kunagi kasutada. Liiga imelik. Lisaks ma ei kannata seda svammi tunnet vastu nahka. Mina pesen ennast hästi kareda pesemiskindaga. Mu ema pesi end vanasti üldse harjaga (oligi spets pesemishari, vars oli ka taga, et selga saaks pesta, vat see oli kõrgem enesepiinamise pilotaaž mu meelest).

  Meeldib

 3. Ma mõnikord värvin ripsmeid ja ripsmedušši maha saamine…

  Ma üldse ei taha norida, aga kuna sa muidu kirjutad nii mõnusalt, siis niiii kriipis silma: ripsmeTUŠI on see sõna 🙂

  Meeldib

 4. Nuustikutega suhted peaaegu puuduvad, v.a. see, mida pesemiseks kasutan 🙂 Sellist järjekindlust, et midagi peale näokreemi endale nahale määrida, ma vist lähemas tulevikus ei omanda. Tegelikult see konjac sponge tundub päris huvitav, ma ripsmetuši pesen tavaliselt sooja vee ja lasteseebiga maha 🙂

  Meeldib

  • ma pesen ka nägu ja silmi sooja vee ja näopuhastusvahuga, aga värv läheb silma alla ja ilma abivahendita nii lihtsalt ära ei tule.

   Meeldib

Kommenteerimine on suletud.