Sügav arusaam valust

Teisipäev oli väga kummaline päev. Mulle meeldib mõelda, et päeva panevad paika esimesed tunded ja mõtted, mis peale ärkamist tekivad. Teisipäev algas ülikehvasti. Esimese asjana läksin lapsega nii riidu, et rohkemat enam ei oskagi ette kujutada. Ei, mitte füüsiliselt riidu. Nii madalale pole ma kunagi langenud, et kellegagi füüsiliselt kokku läheks, küll aga verbaalselt. Seda ikka juhtub. Kuigi nooremana tuli halvasti lõppenud vaidlusi palju tihedamalt ette kui suuremaks saades. Ja mitte sellepärast, et ma oleks õppinud oma suud paremini kinni hoidma ja nüüd oskan halbu sõnu paremini hammaste taga hoida. Ei. Ma oletan, et elu on mulle mind ennast selgeks õpetanud ja halbu sõnu enam ei tekigi. Kuid teisipäev polnud see päev.

Laps oli Tallinnas käimas, aga oma südame on ta talvega Tartule andnud ja esmaspäeval otsustas, et tahab teisipäeva varahommikul Tartusse tagasi sõita. Mina olen pika hommikuse unega, tema on titest peale varajane ärkaja olnud. Nu ja nii ta tuligi 8 paiku minuga rääkima jutte, milliseid eelnevatel päevadel mõlemad hoolega vältisime. Ma üldiselt ei ole pahur ärkaja, aga teisipäev oli teistsugune ja kui ta mulle raskete teemadega sisse sõitis, võtsin kohe kaitseasendi ja meie “vestlus” lõppes temapoolse küsimusega, et kas ma ei tahagi enam ta ema olla. Ja ma, loomulikult, vastasin, et kui vaja pole, võin ka vabalt mitte olla. No ja siis ta läks ära ja pärast enam toru ei võtnud. Mu uni lõppes heleda laksuga.

Kuna tuju juba oli pekkis, siis õnnestus mul kuskilt tühjast kohast välja koukida teema, mille üle mõeldes jõudsin otsusele, et peaksin oma BF-ga suhte päevapealt ära lõpetama. Hetkega. Tegelikult ma kardan natuke liiga lähedasi suhteid. Kui su ülipikk suhe on ühel hetkel täie auruga karidele sõitnud, võib nii juhtuda. Kuigi neist karidest on ka juba mitu aastat möödas, siis kuskil sügaval on ikka hirm, et suvaline lähedane suhe võib ebameeldivaks osutuda. Aga praeguse suhte teine osapool polnud teisipäeval kättesaadav ja nii lükkasin temaga tülitsemise edasi. Ma ei hakanud neti teel liiga keerulisel teemal tolmu üles keerutama, nii loll pole ma isegi kehvas tujus.

No ja siis sain veel e-maili ühelt kliendilt, kel oli veel kehvem tuju kui minul ja noris lihtsalt ja labaselt tüli. Kirjalikult. Kui ma praegu kirjavahetust üle vaatan, siis ma kohe alguses reageerisin ta kirjale valesti. Ma poleks üldse tohtinud talle kohe vastata. Kui keegi tahab tüli norida, siis kõik vastused on valed. Ootama oleks pidanud.

Kui juba kolm asja olid suutnud ühe hommikupoolikuga, mil ma tavaliselt hoopis magan, pekki minna, siis tekkis hinge kahtlane tunne, et peab kohe midagi tegema. Ma ei taha ju vooluga rentslisse maanduda. Kui elu kolm kõige olulisemat külge korraga näkku peksma hakkavad, on keegi mu piisavalt tugevaks hinnanud ja äkki veeretab veel mingi jama kaela, kui kohe midagi ette ei võta.

No kõigepealt ma läksin ja vaatasin horoskoopi. Ja-jah, ma tean küll, et see kõlab paljude kõrvus kui järjekordne lollus, aga eks te siis põhjendage ise oma ebaõnnestumisi, kui nii targad olete. Ma ei ole, mulle meeldivad kenad ja keerulised selgitused tähtedelt ja kuult. Minu lemmik lehekülg on see: Astrodienst. Seal on palju erinevaid horoskoope. Ma loen vaid neid, mis tasuta ja kirjutatud mõne mehe nimega inimese poolt. Ma ei tea, miks mulle need naisastroloogid ei sobi. Sinna lehele saab panna oma sünniandmed ja ka tuttavate omad ja vaadata, mida tähed räägivad. Tavaliselt vaatan päeva ennustust, mis on koostatud minu sünnikaardi järgi ja kirjutab lahti ühe aspekti, mida tähed on mulle omavahel tekitanud. Ja saate aru – päeva ennustus oligi, et esmaspäev-teisipäev on tähtedel  pakkuda mulle katsumus, mis õpetab sügavamat arusaama valust, kannatustest ja eemalelükkamisest. Ma panen selle teksti postituse lõppu nii nagu see seal kirjas oli.

Teada saanud, et täna on niuke päev, läksin tagasi magama. Magamine on väga hea tegevus, kui tahad, et midagi ei juhtuks. Tegijal ju ikka juhtub. Pärastlõunal otsustasin, et parim viis lapsega jama klaarida, on läbi mu ema. Helistasin emale ja rääkisin kõik kenasti ära. Ema helistas lapsele ja laps võttis toru ja lubas, et ta mõne päeva seedib ja annab teada, kui on valmis minuga suhtlema. Nüüdseks me oleme juba telefoniga rääkinud ja kuigi ta hääles helgib metall, pole kõik enam täiega pees. Sealt on võimalik edasi minna. Ema ja tütre suhted peavadki keerulised olema, kuid neid ei saa lampi ära lõpetada nagu mittesugulastega. Neid saab terve elu lahendada, nagu mõned lahendavad puzlesid.

Oma BF-ga suhet ma ka ära ei rikkunud, sest ajaks, mil me kohtusime, oli kole tähede mõju üle läinud. Ma küll rääkisin talle kõik oma vahepealsed mõtted ära, aga tüli ei tekkinud. Ma juba olen selline ärarääkija tüüpi. Ma ise arvan, et see on kasulik, siis ei hõõgu midagi kahtlast tuha all, mis valel ajal võib välja tulla. Noh nii nagu lapsega juhtus, et aastaid probleeme tekitanud teema sai õhku ja süütas kõik ümbruskonna põlema. Ei ole nii, et rääkimine hõbe ja vaikimine kuld. Aega tuleb valida. Ja väga mugav on aega valida horoskoobi järgi. Selline tunne, nagu vastutus kaoks enda seljast ära ja langeks tähtedele. Soovitan soojalt.

park
See on kolmapaõhtune pilt. Mul oli jube külm, sest me istusime enne rannas, päike läks pilve taha ja tuul muutus jahedaks.

Ja siin all too tähede seis, kus Merkuuril on kolmnurk Chironiga. Chironist ei tea ma mitte midagi, aga merkuur tegeleb suhtlemisega.

Deeper understanding
This quality of time will help you to develop a deeper understanding of those psychological areas that are connected with the experience of pain, suffering and rejection. This influence is especially well suited to so deepening the understanding of these interrelations that the first inklings of how to carry out a healing can be perceived. During this phase it is important to talk to other people who are interested in this theme. This time is well suited to penetrating the complicated connections and dependencies between human behavior, the psyche and early injuries – to differentiate between cause and effect -, whether for yourself or for someone who has confided in you.
The interpretation above is for your transit selected for today:
Mercury trine Chiron. Activity period from 2 July 2018 until 3 July 2018.

Advertisements

2 comments

    • lugesin lingi nimetust ja hakkasin kõva häälega üksinda kodus naerma – Menopaus! Menpaus?? Menopaus 😀 Ma ikkagi eelistan horoskoopi 🙂

      Meeldib

Kommenteerimine on suletud.