Tehniline post, blogitehniline

Tõmbasin endale wordpressi äpi ja proovin kuidas on ühe näpuga blogida. Ei, ma ei kavatse telefonisõltlaseks hakata, ma ainult katsetan. Raske on. Juba pealkirjas läks mitu korda untsu.

Need kes feedlyga loevad ei teagi, et ma vahetasin blogi kujunduse ära. Muarust on nii mugavam nii kirjutada kui lugeda. Näeb välja nagu netiversioon ajalehest.

Pildi lisamine on nöök, selgus, et otse ei saa, varem peab pildistatud olema.

Rohkem ma ühe näpuga toksida ei viitsigi. Peab uurima, kuidas silte lisada. Teie olete telefoniga blogida üritanud?

Advertisements

33 comments

 1. Ma saan aru küll, et olen nii-öelda nutiajastu inimene, aga telefoniga blogimine tundub mu jaoks nagu utoopia. 😀

  Ehk siis müts maha!

  Tegelikult on probleem selles, et ma lihtsalt ei oska telefoniga trükkida. Arvutiga on kuidagi lihtne. Ei pea isegi vaatama klaviatuuri, näpud muudkui toksivad kibekiiresti ja sõnad ilmuvad ekraanile mängleva kergusega. Aga telefonis.. no sihid pool millimeetrit valele poole ja lõpuks on selline asi koos, et mõistmiseks läheb šifrit vaja. Eriti kui veel autocorrect ka peal on. Ma niiviisi suure hädaga saan Instagramis lühemad kommentaarid kirjutatud ja sõpradega vesteldud, aga mingit pikka ja korrektset teksti ei ole minu näpud võimelised telefoniga kirjutama. 😀

  Meeldib

 2. Ma toimetan küll bloggeris, kunagi katsetasin eraldi äpina, nüüd, kui vahel harva tarvis, siis lähen ikka lihtlabaselt üle veebi 🙂 Silte saab küll lisada ja ajastamist sättida. Aga jah, ei istu see telefonis toksimine mullegi 🙂 Piltide puhul häirib mind, et ma pean ükshaaval need lisama, mitte ei saa korraga nagu arvutis näiteks.

  Meeldib

 3. Khm, ma ainult telefonis blogingi, vahel harva parandan vigu tahvlis, veel harvem kirjutan midagi tahvlis.
  Jõle nöök küll, kui päris aus olla. See-eest mõtlen mõnikord nii pikalt, kas kirjutada või mitte, et “mitte” võidab ja see on ometi üks hea asi.

  Meeldib

  • Mulle meeldib pikalt kirjutada. Või ma vähemalt arvan, et meeldib. Ja kujutan ette, et mu lugejad ka eelistavad natuke pikemaid postitusi, kui see. Telefonis ei viitsi pikalt. Äkki ikka peaks selle pöialdega kribamise ära õppima.

   Meeldib

 4. Pilte saab WP-s postitada telefonist kohe peale pildistamist, pmst samamoodi nagu FB-s jagades. Tekib eraldi uus postitus, kuhu võib pärast teksti juurde kirjutada. See ei sobi?

  Meeldib

  • Jah, peale pildistamist saab pilti jagada igale poole. Ma proovisin postitusele pilti lisada nii, et kirjutasin teksti valmis ja siis tahtsin pilti nii lisada, et samal ajal pildistan. Sellega ta hakkama ei saanud. tahtis ikka, et oleks juba pilt arvutis telefonis, mida lisan.

   FB-sse jagamine otse ka ei õnnestunud, sest ta tahab jagada mu isiklikule profiilile ja minu FB versioon seal kasutajat nii ära muuta ei lase, et ma saaks postitada otse oma blogi FB lehele. Pidin kõigepealt ikka aadressi kopeerima ja siis minema fb blogi lehele ja seal postitama. Noh nii nagu tavaliselt arvutiga. aga ma tegin seda ikkagi telefoniga. Ma tavaliselt ei kopi-paste telefonis midagi, nüüd vähemalt tean, kuidas saab.

   Meeldib

 5. Mina ka kunagi ei osanud moblaga kirjutada, nüüd teen seda tihti. Pilte lisan ka, aga lisan enne need WordPressi juba ära ja siis pärast WordPressi Meediast vms võtan, et seda teen isegi siis, kui arvutist blogin, sest siis on need olemas. Küll ühekaupa, sest ma korraga ei oska. Tage oskan ainult arvutis lisada, kui moblas kirjutan, siis neid ei lisagi 😀

  Meeldib

  • Selle siltide lisamise koha ma leidsin. Noh üleval paremal nurgas 😛
   Seda ma pole kunagi teinud, et panen enne pildid wordpressi mediasse. Arvutist on postitamise keskel suht mugav neid arvutist sinna panna ja lisada (telefoniga suht sama lihtne). Mõni aeg tagasi lisandus wordpressi ka see, et panen netist leitud pildi aadressi sinna mediakausta ja siis ta laadib selle pildi mu mediasse ja siis lisan. Vanasti netist saadud pilte sai lisada lihtsalt läbi lingi, aga nii võisid pildid kaotsi minna, kui omanik nad netist maha võttis.

   Meeldib

 6. Mul pole nutitelefon just väga kaua olnud, aga mulle telefonis trükkida ei meeldi. Vaatan ise ka, kuidas kõik kahe pöidlaga muudkui kribavad, aga ma ei tea…Arvutis on palju mugavam. Telefonis on see, et ei saa nendele tähtedele pihta, no näpud on vist liiga suured. 😀 Natuke lihtsam on siis, kui telefon kuhugi toetub, nt ots on kõhu peal või on telefon üldse laua peal, siis annab kuidagi paremini trükkida.

  Ükskord tegin ühe pikema blogipostituse mustandi telefoniga valmis. No läks alles aega. Aga siis paningi telefoni laua peale ja trükkisin nimetissõrmedega (need pöidlast järgmised). Pärast hakkas selle pingutuse peale veel pea kah valutama, sest pole just nii tore neid väikeseid tähti seal telefonis jõllitada. Nii et eelistan ikka arvutit.

  Meeldib

 7. Telefonis (androidil vähemalt) on ju selline asi nagu “keyboard swipe”. Pole vaja midagi toksida, piisab kui libistada mööda ekraani 🙂

  Meeldib

  • Mul on adroid, päris uus, aga ma ei tea temast kõike. Sellest swipest ei tea midagi. mille jaoks see on? äkki ma juba kasutan seda 😛

   Meeldib

   • See peaks tähendama seda, et libistad sõrmega mööda klaviatuuri ja kui oled õige tähe peal, siis tõstad sõrme üles ja täht ongi sisestatud. Mina kasutan seda funktsiooni, sest see on kõige pimedasõbralikum. 🙂
    Aga kui niisama üleüldiselt rääkida telefoniga blogimisest / kirjutamisest, siis ma olen oma blogimiskarjääri jooksul ainult ühe postituse telefoniga valmis kribanud ja seda ka läbi suure vaeva ja hambaid krigistades, millele sain lõpuks ka kohutava peavalu. 🙂

    Meeldib

   • milline telefon sul on? kasutan telefoni inglise keeles, eestikeelsest menüüst ei saa aru.

    swipe on google keyboardil näiteks “glide typing”. endal on samsung ja sellel saab swipe “settings-general management-language and input-virtugal keyboard-samsung keyboard-keyboard swipe-swipe to type”.

    alati saab ka google klaviatuuri play poest installida, eeliseks google klaviatuuril on, et kui kirjutad erinevate inimestega mitmes keeles, siis googlega pole vaja keelt klaviatuuril vahetada. samsungi klaviatuuril ei pakuta sõnu mitmes keeles, vaid ainult selles keeles, mis klaviatuuril aktiivne.

    Meeldib

    • Ma kasutan ka telefoni (ja arvutit) inglise keeles. Sony telefon, oreo android. Ma alguses valisin mingi klaviatuuri, mis mulle sobib, kõik täpitähed on ilusti ja eestikeelseid sõnu pakub ka, aga autokorrekti ma võtsin maha.
     Ma kahtlustan, et mulle see swipe vist ei meeldi. Kai oma kommis selgitas, kuidas see töötab. Eks ma mingi hetk vaatan, kuidas tundub, aga hetkel tundub, et pigem ma kasutan pöialdega trükkimist, siis läheb ka vähem mööda kui 1 sõrmega.
     Aitäh Sulle!

     Meeldib

    • swip toimibki nii, et libistad ühest tähest teiseni sõrmega ja telefon paneb ise õige sõna. klaviatuur on ka õppimisvõimeline, jätab sõnad, mida kasutad meelde. minule tundub kiirem ja mugavam, eks vast harjumise asi. loodan, et sain kasulik olla 🙂

     Liked by 1 person

    • Ma proovisin seda libistamise asja, ei muutnud midagi, töötas jah, päris hirmus 😀
     Ma jube harva kirjutan telefonis midagi. Kõige tihemini kirjutan instagrammis pildi kirjeldusi.

     Meeldib

  • Aa. bloggeris saab põhimõtteliselt nii ka blogida, et kirjutad oma blogile e-maili, pildid paned ka sisse, saadad oma blogi meiliaadressile ja siis vastavalt setingutele see kas ilmub kohe või ootab mustandites, kuni sa selle ilmutad.

   Meeldib

Kommenteerimine on suletud.