Rents on õppimisvõimetu, vähe sellest

Kuna mul õnnestus kauaaegsete blogijate kategoorias kisma üles tõmmata, siis oleks minust äärmiselt rumal, kui siin üldse midagi ei kirjutaks. Rents, näiteks, on juba mitu postitust teinud ja naudib kogu tähelepanu, mis talle, ilma mingi pingutuseta, lihtsalt sülle kukkus. Kuid kas ta tuli ja tänas mind? Ei, kaugel sellest! Mis sa nüüd! Vähe sellest, et ma sain nimetatud lolliks ja bitšiks, lisaks väitis viimse piirini erutatud tütarlaps, et ta enda lihane onu saadaks mu otsekohe v*ttu, kui Rents talle minust rääkima satuks. Miks just onu ja miks just v*ttu, jäi mul pisut ebaselgeks, aga tühja sellest, Rents ju alles üritab oma teist magistrit ära teha. No toda teist, mis enamustel inimestel on juba ammu lõdva randmega käes, eksole. Mõnedele tundub kõrghariduse omandamine nagu mägironimine – hambad ristis ja põlved verised.

Nii, nüüd on vist see koht käes, kus peaks Rentsi tänama, et ta mu veel tuhat korda kuulsamaks tegi ja esimese lõigu tingis, mis, suht-puht surmkindlalt, hullumoodi klikke kogub. Nüüd peaks midagi sisukat kirjutama. Kuid sisuka jutuga meenub sellest nädalast hoopis ühe teise blogija postitus, kes kirjutas, et vanad naised on sellepärast paremad, kui noored naised, kuna nendega saab sisukat juttu ajada ja lisaks oskavad nad voodis paari trikki.

Terve tolle postituse lugesin läbi, aga ma ei saanudki teada, milline on too, mitte enam nii noore mehe, arvamus sisukast vestlusest. Instagrammi klikkide arvust rääkimine on halb toon, sellest sain kohe aru. Kuna mu tuttavate hulgas pole ühegi meessoost instasõltlast, siis pole ma klikiteemat kunagi katsetanud. Kui aus olla, siis mul on võõraste inimestega vestluse käimatõmbamiseks oma strateegia. Ma küsin erinevaid küsimusi.

Ma olen, enda arvates, maailma parim küsimuste küsija. Sellel strateegial on mitu head külge. Esiteks saan ma erineva arvu küsimustega umbes teada, kellega on tegemist ja mis teemal talle rääkida meeldib. Teiseks tagab küsimuste küsimine selle, et ma ei pea endast rääkima. Mulle ei meeldi võõrastele endast rääkida. Üldjuhul inimestele meeldib, kui neilt küsimusi küsitakse ja nende vastu huvi tuntakse. Kaob ära see ebamugavustunne, mis võõrastega rääkimisel paljudel tekib. No ja lõpptulemusena saan ma endast hea mulje jätta, kuna ma tundsin nende vastu huvi, mitte ei näppinud telefoni või teinud nägu, et teist pole olemas. Kui see kvalifitseerub vanema targema naise sisukaks jutuajamiseks, siis jah, olen-olen. Riietest ei ole nõus rääkima, kui mu jutukaaslaseks just selle teema asjatundja ei satu, kellele saab küsimusi esitada ja ise targemaks saada.

Vooditrikkidest ei arva ma suurt midagi. Trikkide tegemine seondub mul koertega, keda järjepideva õpetamisega saab panna erinevatest kohtadest üle hüppama ja läbi ronima. Ikka selleks, et peremeest rõõmustada. Ma olen pikas suhtes olnud meeste puhul umbes samasugust käitumist kogenud, mulle ei meeldi. Ma olen nõus küll plaksutama, kui keegi voodis mõne triki teeb, aga nendega ei tasuks liiale minna. Voodi võiks siiski armatsemise ja magamise koht olla. Jäägu trikid spordisaalisesse ja kaljuronijatele.

pilved
Kuidas tumedad pilved pea kohale kogunevad

15 comments

 1. *kolmandat siiski, kaks mul ikka juba on 😁

  Aga vittu võin vabalt ka omalt poolt saata, ei ole selleks vahendajat vaja.

  Head vitus viibimist!

  Meeldib

  • mulle ikka üldse ropendavad inimesed ei meeldi. huvitav, miks nad ropendavad? sest lapsena ei lubatud ja nüüd võib? sest lapsena oli vanematel täiesti ükstapuha, mida laps räägib ja nad siiani ei tea, et ropendamine on inetu?

   Meeldib

 2. Ma ka mõtlesin, et miks haritud inimene tahab avalikus ruumis niimoodi ropendada? Kas nende artiklite pärast, mis vahetevahel kuskil ilmuvad, et “Grumpy people who are using swearwords have higher IQ?” Kui ma enne oleks arvanud, et äkki on siiski päris lahe inimene, arvan nüüd, kahjuks, et harilik ropendaja. Mis on kahtlemata mu enda piiratus!

  Meeldib

  • Ma ei teadnudki, et sellised artiklid ilmuvad ja kohe googeldasin. Leidsin ühe populaarteadusliku artikli ka. Seal on peamiselt kirjas, et ropendamist on vähe uuritud, aga inimesed on hakanud aina rohkem vanduma/ropendama võrreldes varasemate aegadega ja selles on süüdi meedia. Ja et kõige rohkem ropendavad teismelised ja meessoost inimesed. Et ropendamist saab jaotada pahatahtlikuks ja nalja tegemisele suunatud. Muarust kellegi saatmine naise suguelundisse on pigem pahatahtlik kui humoorikas väljendusviis. Selle info hankisin siit: https://www.psychologicalscience.org/observer/the-science-of-swearing

   Aga mulle meenus seoses selle tarkuse teemaga eile ETV-s näidatud film Bernard Madoffist “The Wizard of Lies.” Mul oli filmi lõpus päris õudne tunne. Mees, keda kõik usaldasid ja kes oli sisuliselt nasdaqi asutaja ja mida kõike veel, oli lihtsalt sotsiopaat, kes varastas kõigilt süüdimatult miljoneid, valetas kõigile ja ei saanud ise ka aru, milline kohutav inimene ta oli, isegi siis mitte, kui ta poeg tema pärast enesetapu tegi. No ja neid näiteid, kus üldtuntud targad inimesed on oma tarkust ainult enda kasuks ja teiste kahjuks rakendanud, on ju küll ja rohkem, et tarkus ei ole omaette positiivne omadus, sellega kaasnev käitumine on palju olulisem.

   Liked by 1 person

   • MIna ka ei oska naise suguelundisse saatmise juures midagi naljakat leida ja veel vähem naljakas tundub, kui saatja ise selle üle uhkust tunneb, et võib saata keda tahes ja kuhu tahes. Samas muidugi, elementaarse viisakuse ja heade kommete alal pole vist võimalik magistrit teha, isegi bakat mitte.

    Liked by 1 person

  • Hämming. Peenelt v*ttu saatmine, nagu Manjana harrastab, on parem kui otse? Loe sulgude vahelt, mitu korda Manjana siin postituses Rentsi viisakalt v*ttu saadab.

   Rents, näiteks, on juba mitu postitust teinud ja naudib kogu tähelepanu, mis talle, ilma mingi pingutuseta (enese upitamine läbi terava iroonia!), lihtsalt sülle kukkus. Kuid kas ta tuli ja tänas mind? (Mõnitus!) Ei, kaugel sellest! Mis sa nüüd! (Veelkord sama mõnitus!) Vähe sellest, et ma sain nimetatud lolliks ja bitšiks (enese ohvriks tegemine!), lisaks väitis viimse piirini erutatud tütarlaps (mõnitus + sama asi, mis Lensini “kulla laps”, kus vihjatakse, et vanem olemine tähendaks ka targem olemist!), et ta enda lihane onu saadaks mu otsekohe v*ttu, kui Rents talle minust rääkima satuks (kas kõik ikka lugesid, kui räme ropendaja Rents on!). Miks just onu ja miks just v*ttu, jäi mul pisut ebaselgeks (enese ohvriks tegemine, tegelikult saab hästi aru), aga tühja sellest, Rents ju alles üritab oma teist magistrit ära teha (mõnitus!). No toda teist, mis enamustel inimestel on juba ammu lõdva randmega käes, eksole (mõnitus, nagu Rents üritaks vaid sotsiaalse surve pärast teist magistrit teha). Mõnedele tundub kõrghariduse omandamine nagu mägironimine – hambad ristis ja põlved verised (mõnitus!).

   Mõni hetk on ilusam kui teine. Mõni hetk on kohe väga väga ilus. Tätte. Aga mõni hetk on nii lootusetu, et polegi enamat öelda, kui mine v*ttu. Hetk Marca postituse all. Hea ja empaatiline inimene, nagu Manjana ennast rõhutab, ei ütle kellegi blogikommentaariumis midagi nii jõhkrat ja täiesti seosetut kolmanda inimese kohta. Isegi kui mõtleb, ta ei ütle. Veel hullem, et hiljem kirjutab, kuidas tema sõnad olid Rentsi enda huvides ja tema tahtis ju vaid Rentsi aidata. Tähelepanuhoor pigemini. Provotseerija. Ärapanija. Vana vimma pidaja. Autistlik. Need sõnad kirjeldavad tehtut.

   Rentsi loen väga harva, aga kui loen, siis ütlebki ta otse.

   Liked by 1 person

   • No kui sellelt poolt asja vaadata, siis saab vaadata ja kõik peab kenasti paika. Kuigi üks punkt siit loetelust mitte – mul ei ole Rentsiga ühtegi vana vimma. Ma pole Rentsi kunagi päriselt kohanud. See oli esimene kord, kui ma mäletan, et Rents mu blogi kommenteeriks ja kohe nii kaunilt alustada (mõnitus!) on kindlasti tähelepanuäratav (jälle mõnitus!), aga ei tekita isegi kaastunnet (autism!), rääkimata ärriitusest või vimmast (madal neurootilisuse tase). Ma olen varem Rentsi blogis kommimas käinud, aga ma ei mäleta, mis teemal ja millises toonis ja ma ei mäleta ka, kas Rents tookord mu kommile vastas ja kuidas (mäluhäired).
    PS! Mul polnud aimugi, et Rents sotsiaalse surve pärast kolmandat magistrit üritab. Ma arvasin, et sellepärast, et doktor on liiga raske ja nõuab rohkemat kui ainult pingutamist (räige mõnitus! väga vabandan, endal on ka jube piinlik).
    PPS! Ma pole rõhutanud, et ma olen hea inimene. Ma seal kommentaarides ka mainisin, et mul on tüüpiline vanainimese kompleks, kes kujutab ette et neil on vaja noorematele oma nõu jagada, kuigi keegi pole küsinud, ega taha seda. Ma olen sellest ka oma blogis mitmel korral kirjutanud.

    Meeldib

    • Aga miks seda nõu läbi rämeda mõnituse jagad? Nõu saab mitmeti anda. Kas siin postituse esimeses lõigus on kah mõni nõuanne-soovitus või see on vanainimese kompleksis vaevleja tähelepanuiha ja ärapanemisvajadus? Tunned end paremini nüüd? Antud juhul Rentsi poolne väike v*ttu saatmine jääb sinu kiuslikele ja provokatiivsetele kommentaaridele alla. See, et oled enda sõnul tüüpilises vanainimeste kompleksis, ei vabanda vastikut käitumist ja rõlgete asjasse puutumatute hobipsühhoanalüüside avaldamist kolmandatest isikutest, keda sa pole kunagi näinud. Su kompleks ei tee su netilaamendamist olematuks.

     Meeldib

    • Kõik esimeses lõigus kasutatud laused, on Rentsi kommentaaridest ja postitusest mulle vastuseks, ise ei mõelnud midagi välja, ka mitte pealkirja, see ka Rentsi jutust.
     Postituse teises lõigus on ju otse kirjas, et kirjutan selle postituse tähelepanu ja klikkide pärast. Ei midagi õpetlikku ega humaanset. Kuigi kes tahab saab ju igalt poolt õppida. Enamus inimesi blogib avalikult kuna neile meeldib tähelepanu, ma ei ole erand. Ma ei tundnud end enne postitust halvasti, peale kirjutamist natuke tundsin.
     Räagi nüüd sina, Ropp, miks sa neid kommentaare mulle kirjutatad? Tähelepanuvajadus? Ärapanemisvajadus? Sinu rõlge hobipsühhoanalüüs ja netilaamendamine isikule, keda sa (vist) pole kunagi näinud, annab sulle parema enesetunde?

     Meeldib

 3. Soovin lihtsalt lisada, et mulle hässti meeldis Sinu postitus ja üleüldine sõnavõtt kommentaariumis. Alati ääretult põnev lugeda! 🙂

  PS. Minul on just vastupidi, et mulle meeldib palju rääkida ja küsimustele vastata. Ma ise ei viitsi eriti pärida ega uudishimutseda ega ka teeselda vaikuse katkestamiseks uudishimu. Nii et, ma usun, et me oleksime tore vestlustandem, kui leiame huvipakkuva teema 😉 Aa, kui inimene räägib mulle miskit, mis on hoopis teine vaatenurk mingile olukorrale, maailmale, asjale vms, siis ma naudin vaikides kogu seda infotulva. Tihtipeale ma isegi ei ütle suurt midagi kogu selle uue info peale, aga ma mõtlen sellele nädalaid ja siis seedin ja niimoodi vaikselt lasen kogu seda vestlust endast läbi.
  Sai vast natsa segane komm, aga no püüa aru saada, eksole. 😉

  Meeldib

  • Ei ole segane komm.
   Mul on vaikimisega probleeme, kui kellelgi on teistsugune arvamus. Ma pean ikka hullusti pingutama, et siis vait olla. Kuigi ma juba natuke oskan. Näiteks poliitika kohta on täiesti mõttetu oma teistsugust arvamust öelda, sest kui juba on täiesti teistsugune arvamus, siis saab ainult vaielda ja ei midagi konstruktiivsemat.

   Meeldib

 4. Mul on ilmselt ka vanainimese kompleks (oleme vist Manjanaga umbes üheealised), lisaks olen veel viisaka käitumise ja kommetepede ja tuntud “ümber põõsa peksja” ehk siis mulle ei meeldi asju otse välja öelda ja nagu ütleb üks mu saksa sõber “sa oled ikka nii britt”. Seega elegantselt kuhu iganes saatmine on kordi nauditavam, kui otse ja ilma mingi subtiilsuseta naise suguelundisse. Ja magistrite olemasolu või mitteolemasolu seda ei muuda.

  Liked by 1 person

  • Mu tuttav inglane ütles mu kohta, et kui mind autoga võrrelda, siis mul puudub käigukast – kõik mis meelde tuleb või ette jääb, selle ka kohe välja ütlen. Õnneks ma vähemalt suudan enne natuke sõnastusele mõelda 😛

   Liked by 1 person

Kommenteerimine on suletud.