Kuidas blogijast staar saab

Ma lugesin ka lõpuks marimelli postituse, kuidas olla staar, läbi. Nooo ma ei tea. Jah, Rentsust kirjutamine tõi kole palju lugejaid, aga kui ma peaks kogu aeg selliseid postitusi kellestki tegema, siis hakkaks ma lõpuks ennast vihkama. Kakelda on ainult siis lõbus, kui harva saab. Avalik vabandus Rentsile, et ma esiteks olin empaatiavaba ja teda linkisin ja teiseks, et ma kasutasin ära tema vastuseid ja sellest postituse tegin. Nii ei ole ilus. Kuid ma pole kindel, et teine kord jälle samasuguse asjaga hakkama ei saa. Mõnikord tähtede seis soosib halbade külgede avaldumist paremini kui teisel päeval. Meil kõigil on omad vead.

Ja teine marimelli staariks hakkamise punkt: hakata eriti silmapaistvalt riides käima, et lisaks sellele, et kõik sind jutu eest vihkavad, arvaksid, et välja paistan ka veidrik. Teate – need staarid, kes silmapaistvalt riides käivad, neile meeldivadki sellised riided, alati on meeldinud, võimalik, et juba lapsena said nad hoovis peksa, sest käisid teistmoodi riides. Kui suvaline Kati või Mati paneb end riidesse nagu maailmakuulus staar, siis ta on veidrik, mitte staar. Need eesti lauljad, kelledest nad kirjutasid, et laulavad keskmiselt, käivadki sellepärast keskmiselt riides, et nad laulavad keskmiselt. Nad ongi tavalised head lauljad. Ilmselt ka normaalsed sõbrad ja elukaaslased. Kui Koit Toome võtaks kätte ja hakkaks homme riides käima nagu ee .. no nagu hullumeelne, siis ta saakski kuulsaks, et näe, Koit läks hulluks, mitte et näe – Koit muutus maailmakuulsaks lauljaks.

Imelik, et nad ei pakkunud, et alastipildid müüvad väga hästi, eriti siis, kui su keha modellimõõtu ei mahu. Klassika ju. Inimestele meeldib väga vaadata kedagi, kes näeb kõigist kõige hirmsam välja. Uudistetööstus on lisaks tõestanud, et veriste ja mõnes õnnetuses rängalt viga saanud inimeste vaatamiseks on ka suur publik olemas. Kuid meediakanalis töötavad mitmed inimesed, vastutus jaguneb ja on umbmäärane. Kui blogija hakkab kirjutama nagu sopakanal, siis tõmbab ta koos klikkidega ka kogu sopa ainult endale kaela. Kas klikiraha on seda väärt?

2005Kui arvata, et staariks saamiseks on vaja hakata spetsiaalselt teistsuguseks: ülbeks, kummaliseks, pehmelt öeldes – pentsikuks, siis on marimellid ja see Renee asjast valepidi aru saanud. Need, kes päriselt ja pikaks ajaks kuulsaks saavad, on juba ammu enne seda teistest erinevad. Mõni inimene põeb oma erinevust, mõni oskab oma erilise mõtteviisi mõnda kunstivaldkonda rakendada ja kuna ta on silmapaistev ja teistest erinev, saab kuulsaks. Jah, kui sahtlisse kirjutada ja oma kõvakettale laulda, siis tuntust ei kogu, püünele tuleb ikka ka ronida. Üldjuhul võib umbes 25. eluaastaks täiesti kindlalt aru saada, kas inimene on teistest erinev, kui palju ja kas tal on mõni oskus või iseloomuomadus, mis talle kuulsaks saamisel abiks oleks. Ülbus ei ole kunstianne, pigem vastupidi. Peale 25. aastat muutub inimene eriliseks ainult suure jama tagajärjel.

Muideks, ma mäletan neid jutte, kuidas Renee Vanilla Ninja Saksamaal kuulsaks tegi – ta valetas ja vassis. Müüginumbrite ja väljamõeldud skandaalidega, ostis ise oma plaate kokku. Tüdrukud ise olid kogu trallist jube väsinud ja mingi jama oli seal rahadega ka, ma enam nii täpselt ei mäleta ja googeldada ei viitsi. Igatahes läks bänd pärast seda laiali, kui Renee küüned taha ajas.

Kuid see jutt, et kuidas enamus kuulsusi on joodikud või narkarid ja kui sa oled ka joodik või narkar, siis on põhiline eeldus kuulsaks saamiseks olemas, ei pea paika.

Fotost. Selle foto tegin endast ise aastal 2005. Otsisin arvutist jutule sobivat pilti ja kuna alastipilt oleks liiga imelik olnud, leidsin, et uued lugejad niisuguse pildi peale äkki ainult vaatavad, aga kallale ei tule.

Advertisements