Jõulukaunistuste maitsetu võlu

Ma ehtisin täna oma korteri ära. Ok, mitte just minu isikliku kinnisvara, aga selle üürikorteri, kus ma elan. Eelmistel aastatel on ehtimisega probleemid tekkinud, kuna lapsele üldse ei meeldi, kui Jeesukese sünnipäeva puhul kõik kahtlaselt sätendavaks tehakse. Nüüd ma olen üksinda ja teen, mida tahan. Mulle meeldib bling-bling. Ja eriti meeldib nüüd, kui maitselage olemine on eesmärk omaette. Võimalik, et keegi üritab plastiku ja klaashelmestega maitsekas olla, ma küll mitte. Muarust on väga tore, kui see periood on lihtsalt lapsikult natuke labane ja sajas kaares sätendav. Tõstab tuju, mille külm ilm võib kogemata ära viia.

Mina ei tea, miks igal aastal müüakse jõuluehteid. Enamus inimestel on ju jõulud juba varem ka olnud ja need, kel pole, need tubade kaunistamise raske missiooniga veel hakkama ei saa. Või lõpeb mõnede perede aastavahetuse pidu kuuse sisse kukkumisega ning igaks juhuks tuleb endaga kaasa haarata ka kogu ülejäänud kila-kola? Mul on aastatega hulgaliselt toredat kraami kogunenud, mis suviti seisab sahvris karpides ja täna laotus mu elamisse laiali. Kuuske ega oksi ma tuppa ei too. Mulle ei meeldi okkad.

Ja alustame pildipostitust.

1
See pärg ripub köögi seinal. Keskel on sinine nöörist muna, mille sain kingituseks oma SA-lt ja see on vähendatud variant ühest asjast, mida kasutatakse paadi puhul selleks, et teisele oma paadi nööri kinnitamiseks visata. Ma ei tea, mis selle abivahendi merenduslik termin peaks olema.
2
Need pärlid ripuvad köögi kardinapuu küljes. Et ma kunagi köögi akna ümbruse lõbusaks värvisin, olen ma varem kuskil kirjutanud
3
See saapa ja poolkuuga silt ripub esikus välisukse juures. Üks sõbranna tõi mulle tolle sildi kingituseks oma reisilt eksootilisele saarele, kuna ma nõuan alati, et ta peab esikus välisjalanõud ära võtma.
4
See on mu esikupeegel
5
See on elutoa ukseava, kus pole ust. Tolle kitš-kella kinkis kunagi ammu ämm. 
6
Siin elutoa seinal näeb osa mu kunstikollektsioonist. Kunstnik on Rein Kelpman
7
Need paremas servas reas rippuvad elevandid sai laps kingituseks oma klassiõelt, ehtisin neid pisut karra ja päikesega. Keskel on vahva vanaegne klaasist kupliga seinalamp, mille taga ripub sall, millega saab hämaramat valgust tekitada. Vasakul algab värviliste tulede lõbus möll, mis on umbes 3 meetrit pikk ja asetseb elutoa diivani kohal. Väga head tuled! Ma arvan, et umbes 10 aastat tagasi ema kinkis need meile. Seal saab tuledele erinevaid vilkumise ja vahetamise süsteeme vahetada ja värve on ka mitu erinevat.

Magamistuppa, lapse tuppa ja vannituppa ma kaunistusi ei riputanud. Huvitav, kas inimesed ehivad detsembris vannituba ja WC-d ka?

 

10 comments

Kommenteerimine on suletud.