Enese ja teiste paljastamine koos kaalunumbriga

See postitus tuleb nüüd natuke jõhker, aga täna on lumeta ja vihmane detsember ka. Piisav õigustus. Alaealised ei pea vaatama. Igatahes loen ma portaali raamatupidaja.ee. Tavaliselt on seal kõik artiklid tasulised, kuid kuna raamatupidamise teemade algallikad on netist lihtsalt leitavad, siis on hea end uute teemadega kursis hoida. Ei maga olulisi seadusemuudatusi maha. Kuid täna leidsin sealt hoopis ühe sisuturundusartikli, mis on tervenisti loetav. Reklaamiti dieedifirmat, mis kasutab ära inimeste ühte nõrgemat külge – ülekaal. Minu tähelepanu köitsid testija fotod enne ja pärast. Ma tahtsin teada, milline näeb välja inimene, kes kaalub 72,3 kilo. Ma tean, et mul on imeline oskus ennast peeglist saledamana näha, kui ma teistele paistan, aga vahetevahel mulle tundub, et teistel inimestel on kaal rikkis ja näitab vähem. Või nad on väga lühikesed.

Dieedi testija on Maire ja ma ei tea, kui pikk ta on. Panen siia ka Maire pildid enne ja pärast: kui ta kaalus 72,3 kilo ja 62,9 kilo. Kuna ma teda päriselt ei tunne ja ta avalikus dieedifirma reklaamis neid pilte kasutab, peaks kõik korrektne olema. (Pilt on eemaldatud dieedifirma ja Maire palvel 10. detsembril 2018)

eemaldatud

Ma olen kunagi raseduse ajal 62,9 kilo kaalunud, aga see oli väga ammu. Nüüd ma kaalun ikka palju rohkem. Mõtlesin, et teen endast ka sarnased pildid, kui Mairel. Mul ei ole valget pluusi, mustad lühikesed püksid leidsin. Panin selga roosa pluusi, mis on väga õhukesest materjalist ja vist natuke liiga kitsas ka. Kuna Maire kannab rinnahoidjat, otsisin oma kapipõhjast ka ühe välja, et pilt väga erinev ei oleks.

Ma kaalun ennast alati hommikul peale WC-s käimist ja enne riidesse panemist. Seepärast tean ma enda kaalu väiksemana, kui teised mind näevad. Kuid täna kaalusin end nendes riietes ja enne selle postituse kirjutamist. Minu kaal näitas 74,8 kilo. Olen natuke suvega võrreldes juurde võtnud. Kuid hetkel ma küll ei põe. Ma ju ei käi kunagi teiste nähes nii totrate riietega, mis minu kõiki pehmeid külgi sellise jõhkra otsekohesusega demonstreeriks. Pea ma lõikasin fotolt maha, sest nii julge ma ka pole. Ja siin on teile foto minust kõigi nende 74,8 kiloga.

748 Pildistasin telefoni aegvõttega ja laelambi valgusega. Foto kvaliteet on jube halb. Reied näevad eriti jõhkralt tselluliidikad välja. Ma ei tea, kas need ongi nood kuulsad vanainimese põlved, millest Eveliis aegajalt kirjutab? Või millised nad peaks olema? Mairel on teistsugused.

Rinnahoidja teeb rinnad kahtlaselt suureks ja mu kõhuke on kenasti näha. Ma olen 172 pikk ja kaalun 74,8 kg. Minu pikkusega on ülemine normaalne kaal  73 kilo. Ehk ma olen ülekaaluline. Mu elektrooniline kaal töötab korralikult, aga isegi selle foto järgi tundub, et ma küll ei pea nälgima hakkama. Mulle tundub, et 62,9 kilosel Mairel on palju suuremad probleemid, kui mul minu paari ülekiloga. Ma näen ennast ka fotol paremana kui tegelikkus?

Kuid ma uurisin seda dieeti ka natuke. Artiklis antud link viib lehele, kus esimesena jääb silma suhkruasendaja reklaam ja dieediõpetuse hind – 83 eurot. Selle rahaga saab lennukipiletid Londonisse ja tagasi. See eesti firma müüb Dr. Simeonsi dieeti ja esimene googli vaste kirjutab, et Simeonsi dieet on tervisele kahjulik, ega aita pikas perspektiivis alla võtta. Nad kirjutavad, et dieedi sisu on kaks korralikku söömaaega (mis on ju normaalne toitumine), kuid nende kalorid on kokku 500. Dieeti võib pidada ainult 40 päeva. Loogiline ka ju, selle ajaga veel haigeks ei jää, aga kaalulangus, mis võiks su haigeks teha, on juba saavutatud.

Ma olen ka dieete pidanud. Kuna mul pole arvutamise vastu midagi, siis ma olen oma dieedid koostanud kalorite lugemise järgi. Viimane alumine piir, mida peetakse normaalseks, on minu pikkusele umbes 1300-1500 kilokalorit päevas. Kui pole plaanis ei juurde ega maha võtta, siis tuleks süüa umbes 2200 kilokalorit.

Praegu on väga popp loobuda valge suhkru söömisest. Mina olen alati suhkrut armastanud. Muarust on suhkru ära jätmine enda petmine. Näiteks mu ema kasutab suhkru asemel kohvis mett ja ma ei suuda talle selgeks teha, et kaalu langetamise kohapealt ei muuda see mitte midagi. Isegi suhkru asendamine suhkruasendajatega on imepisike võit. Teine müüt, millega dieeditajad end petavad, on puuviljade söömine. Tegelikult annab üks suur ja magus õun umbes sama palju kaloreid, kui neli teelusikatäit suhkrut, mida päeva jooksul kohvi sisse lisada.

Kuid ma usun, et ülekaal on seotud inimese mõtlemisega. Ja mõtlemise muutmine on palju keerulisem kui kalorite lugemine. Ülekaalu tekkimise ja püsimise taga on mõte, et ma ei ole piisav, ma ei meeldi endale ega teistele. Kuidas heakskiitu ära teenida? Dieet on tegevus, mida reklaamib kristlus – kui sa ennast piisavalt piinad ja piitsutad, oled sa parem inimene. Aga kas ikka oled? Dieet tõstab su enesehinnangut, kuna loobud paljust, mis varem naudingut pakkus. Inimesed ütlevad sulle tunnustavalt, et näed kõhnem välja. Kui kauaks selline tunnustus enesehinnangule mõjub? Nii nagu kaal näitab, et jälle tuli kilo juurde, on enesehinnagust järgi ainult räbalad. Põhimõtteliselt saab ju iga inimene aru, et kui endast hästi arvamine on seotud vaid numbriga, mida kaal näitab, siis on midagi väga kehvasti. Ma olen ju mitmekülgne isiksus, kel on palju meeldivaid külgi, kasulikke oskuseid ja teadmisi. Endast saaks ju hästi arvata ka muude omaduste järgi kui kellegi tundmatu ettekirjutatud kaalunumber.

Võimalik, et kogu see postitus on lihtsalt minu enesekindluse kõikumise avalik demonstratsioon. Kuid mul on plaanis oma kõikumine veel kõrgemale tasemele viia. Ma planeerin juba tükk aega, et peaks endast kunstilisi aktifotsid tegema. Selliseid, kus isegi ürgvana ja ülekaalus naine näeb hea (ja pandav) välja. Üks hetk ma nad ära teen ja kui piisavalt julge olen, siis riputan siia kogu maailmale vaatamiseks ka. Olge ootel!

Advertisements

36 comments

 1. Kui sa nüüd hästi vaatad neid kahte pilte Mairest siis ON väga hästi näha, et pole ta midagi kaalust alla võtnud.Need on pildi trikid 😀

  Meeldib

    • Maire kommentaar on ka allpool, kus ta oma numbritest rohkem kirjutab.
     Tegelikult näen mina ka päriselt palju parem välja kui halva valgusega telefonipildil. Inimesed ei peaks endast nii halbades tingimustes pilte tegema.

     Meeldib

    • Pilt on tehtud peegelkaameraga. Talvisel ajal ei ole valgust iga päev võtta. Mul ei olnud valida millisel päeval ma teen pildi. Oligi dieedi alguses ja lõpus.
     Ilmselgelt näed sa välja saledam sest sinul on max normist üle mõni kg kui mul on 5kg üle.
     Lisaks olen mina 19cm lühem, seega minul ei anna kaalu jaotada nii hästi keha peale.
     Veelgi meie kehatüübid on täiesti erinevad. Rind on mul ilmselt 1,5-2x suurem? Talje on mul kitsas ja puus lai. Kurvikust mul on ja sinul pole. Tagumikku on ka rohkem kui vajagi.
     Sind ja mind ei anna 1-1le võrrelda 🙂

     Meeldib

    • Ja instagramis @mairefit
     Soovitan vaadata. Kaal tuleb mul otse nutikaalust Fitbiti appi nii et valetada pole mul midagi 😉

     Meeldib

    • Ma ei usugi, et Te valetate. Nagu siin eelnevatest kommentaaridest on selgunud, siis inimesed võivad samasuguse pikkuse ja erineva kaalunumbriga ühesugused välja näha ja vastupidi. Minu postituse sisu oli, et dieedid võivad ajutiselt tegeleda kaaluga, aga oluline on, et inimene sööks, mis talle maitseb, ega tegeleks kaalumisega liiga aktiivselt. Et enesehinnangule mõjub kaalumine halvasti, endast saab hästi arvata ka muude omaduste järgi.

     Meeldib

 2. Hahaaa – no Sa oskad!!!!!

  Ma soovitan kõigil dieediarmastajatel lugeda Anthony Warneri raamatur, „Tige kokk. Pahateadus ja tõde tervisliku toitumise kohta” ja sügavalt mõelda selle üle, miks ikkagi arvatakse, et värvilisi mune toovad lihavõttejänesed… (vastus on raamatus olemas).

  Meeldib

  • Pole lugenud, aga võiks küll.
   Ma olen telekast näinud saadet, mis rääkis kriitiliselt superfood-iks nimetud toiduainetest. See on suhteliselt uus mõiste, ma ei mäletagi, millal see kasutusele tuli, aga vähem kui 10 aastat tagasi. Ja see on nii sürr, kuidas mõned asjad endale sellise ülistava nime saavad, kuigi seal pole midagi erilist. Eestis on kõige tuntum superfood kinoa. Ma olen mõelnud, et ostaks koju, aga ma ei suuda, sest ta on nii meeletult palju kallim teistest sama tüüpi seemnetest, et mulle tundub, et ma pettun, kui ma teda ise kodus tegema peaks. Kaerahelbed, näiteks, tundub hoopis rohkem kindla peale minek. Need on vähemalt neutraalse maitsega, nagu normaalsele teraviljale kohane. Hanemalts (mis on kinoa sugulane) pole mind kunagi end näkitsema meelitanud.

   Meeldib

   • Kinoa on väga maitsev küll.

    Aga väidavad, et odrakruup pidi täpselt samade näitajatega olema ja kahtlemata kordades odavam. Kuna mulle kruubid ei maitse, siis olen sunnitud kinoa valima 😀 Või no muidugi keegi ei sunni, aga ma valiks.

    Hirss pidi ka muule maailmale tundmatu meie kohalik superfood olema.

    See “superfood” pole muidugi mitte midagi muud kui kõlav reklaam, et inimesi ostma meelitada. Palju raskem on turustada odrakruupi, astelpajumarju või kibuvitsamarju. Eestlasele müüd veel maha, muule maailmale kardetavasti mitte 😀

    Meeldib

    • ma söön hea meelega nii hirssi kui odratangu. astelpaju on üldse üks parim asi, ma ei saa aru, kust ta välja ilmus, nõuka ajal ei teadnud ma sellest midagi.

     Meeldib

    • No vot, astelpaju on absoluutselt superfood! Nii et söö. Mina jälestan selle maitset väga kirglikult, ma ei saa seda süüa.

     Aga ma ei saa ka aru, kust see järsku tekkis. See kasvab ju suvaliselt võsas praegu, vanasti siis ei kasvanud või?

     Meeldib

    • No ei olnud nõuka ajal. ma elasin maal, mu sugulased elasid maal teises eesti servas, kellelgi ei olnud, kui ma laps olin. ma pakun, et astepaju 90ndatel tekkis ja levis kulutulena. ma ei tea kust ja kuidas.
     Samas mul vanaemal kasvas aias ebaküdoonia, mis on ka väga erilise maitsega. nägin sel nädalal poes imelikku kollast puuviljalaadset vilja, suur nagu suur õun ja nägin silti, et ebaküdoonia. vanaema ebaküdooniad olid sellise suure ploomi suurused. ma ei teagi, miks ma ei ostnud, tükk aega vaatasin. selle toiduks ettevalmistus on tüütu. vanaema pani seda kuidagi suhkruga purki. võis vist nii keeta või lihtsalt suhkruga ilma keetmata. ma vist ikka peaks ostma ja proovima.

     mulle meeldib astelpaju piimakokteilina. noh, et võtad sügavkülmast marjad, paned piima peale ja lased blenderi või nuimikseriga segamini. seemned on pisut tüütud, aga kokteil on aus.

     Meeldib

    • Mul on ebaküdoonia kasvanud (hiljuti viskasime välja, keegi ei teinud sellega midagi), viljad olid pigem sellise pisikese ploomi suurused (neid on ilmselt eri sorte ka olemas). Neid on KOHUTAVALT tüütu töödelda, sest need viljad on kivikõvad. Ma panin mingi aeg neid lihtsalt viiludena purki suhkruga kihiti, talvel võib tee sisse panna, täpselt sidruni maitsega on. Aga nende lõikumine on jube töö.

     Astelpaju praegu näiteks kasvab suvaliselt võsas mu töökoha uue parkla kõrval. See ongi suvaline võsa, mida keegi ei hoolda ega tee sellega midagi. Seal kasvavad vaarikad ka. Kindlasti midagi veel, kui süveneda.

     Meeldib

    • Kivikõvad jah, aga maitse on huvitav. Päris sidrun mu mälu järgi pole, aga seda kutsutakse jah eesti sidruniks. Need poe omad olid ka katsudes väga kõvad.
     Kas su töökoha maja on ehitatud peale nõuka aega? Seal võis varem kellegi aed olla ja seepärast selline maitsev võsa.

     Meeldib

    • Töökoha maja on nõuka ajast pärit, aga parkla on eemal, see pole majaga seotud. Seal mingeid aiamaalappe on kunagi olnud, aga muidu üsna asustamata kant, lennuvälja ümbrus. Võibolla need vaarikad ja astelpajud on tõesti kunagi kellegi aiamaal kasvanud.

     Liked by 1 person

   • Mina avastasin (enda jaoks) hiljuti kaerakruubi! Maitse on ülimalt hea ja orzotto kukub sellega välja lihtsalt võrratu! Varsti proovin verivorstides asendada odrakruubi ka kaerakruubiga, loodan, et õnnestub. Nt odrakruup ajab mind õhku täis, kaeraga seda jama ei ole.

    Liked by 1 person

    • Minu vanaonu kasvatas astelpajusid juba 40 aastat tagasi. Aga kust ta need puud sai, seda ma enam ei tea. Mul on meeles ainult niipalju, et astelpaju peaks olema Siberist pärit. Astelpajust sai tehtud moosi ja pressitud õli. Infot oli, aga niipalju kui ma mäletan, oli kõik venekeelne. Teise vanaonu vähiravi toetati ka selle õliga. Kas mõjus, seda ei tea, aga asja hullemaks vaevalt, et tegi. Vanaonu oli suur aiandushuviline ja kasvatas muidki ebaharilikke taimi. Näiteks teine “superfood” tema aias oli aktiniidia, seda pole ma ka mujal hiljem kohanud.

     Liked by 1 person

 3. Krt! Ma olen sama vana kui sina ja sama pikk, aga kaalu järgi 10 kilo kergem. Panin ennast sama moodi riidesse ja vaatasin peeglisse. Ma näen täpselt samasugune välja. Mitte kriipsu saledam. Äkki su kaal valetab?

  Meeldib

 4. Küll on vahva leida enda kohta sellist arvustust. Kuid piltide kasutamine pole kindlasti lubatud ja selle kohta kirjutan sulle isiklikult.

  Teavitan kohe et jah ma olen lühike, kasv vaid 153cm. Kehamassiindeks oli 30,9 mis on teadagi rasvumise esimene aste. Praegu on see 26,9 ehk ülekaalus. Minu norm maks kaal on 58kg, ideaal 51kg. Seda on ka öeldud esimeses artiklis kui oleks vaevunud kogu asja lugema.
  Ilmselgelt on mul palju tööd veel teha ning sellise ülekaaluga vajasin sellist tõuget. Mulle see sobis.
  Päeva lõpus peaks oluline olema see et ma võtsin endaga midagi ette.

  Ning kes ütleb et pildilt pole aru saada erinevust… hallooo, -9,4kg ja selle juures läks -10 juba taljest.. kuidas seda ei näe? Kõik teised mu ümber näevad 😀
  Jah muutus pole massiivne sest 12kg on veel vaja aga peaaegu pool on tehtud.
  Pildilt on siiski hästi näha kuidas nägu on kitsam, käsivars veidike väiksem, keskkoht on ilusti läinud mida kinnitab ka kehaanalüüs (enne pärast tehtud), “päästerõngas” on palju väiksem, samuti puus ja sangad. Korralikult tuleb vaadata et erinevust näha.

  Ja dieeti ma ei arvustaks enne kui seda rohkem uurida. Minu vereanalüüsid näidud kõik on tiptop. Enesetunne on hea, kõik on hästi.
  Toitun normaalselt ja kaal püsib.

  Aga kahju et pead enda enesehinnagu tõstmiseks teist materdama 😉

  Meeldib

Soovin lisada:

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s