Hennaga juustevärvimine

Mäletate, jaanuari alguses kirjutasin, kuidas ma hennanimelise vedelikuga juukseid värvisin. Koostist vaadates selgus, et lisaks hennale oli seal veel mitu erinevat koostisosa ja osa neist samad, mis keemilistel juustevärvidel. Tulemus oli rohelisevõitu. Lugejad soovitasid kommentaarides erinevaid firmasid, kes päris hennat müüvad. Kuid ma olen laisavõitu ja jõudsin jälle sama keti poodi tagasi, kuid sel korral otsustasin pulbri osta. Pakendil on kirjas, et sisaldabki ainult hennat. Kuna ma punast pisut pelgasin, ostsin lisaks ka basmat ehk euroopakeeli indigot.

Nüüd on tollest eksperimentvärvimisest kuu aega möödas. Roheline enam ei olnud, kuid hallid juurikad paistsid kohati pikemad kui sentimeeter, pigem 4 sentimeetrit ja kohati jäi mulje, nagu väljakasvu polegi. Kummaline. Muideks, ma usun, et hallid juuksed võivad ka uuesti loomulikku värvi tagasi minna. Mu vanaisal juhtus nii. Kõrges vanuses.

Igatahes otsustasin uuesti värvida. Lugesin netist eesti ja ingliskeelseid õpetusi ja tegin endale sobivaid järeldusi. Eestikeelsed õpetused olid enamasti ühe firma reklaam. Nendes soovitati kõik indigod, hennad ja muud taimed korraga kokku segada. Ingliskeeles suhtuti värvimisesse respektiga. Et kõigepealt henna, loputad välja ja siis indigo ehk vene keeles basma.

Minu 40 senti maksnud hennapakk näeb välja selline:
värv2

Väike pakend, sisaldab 25 grammi kuiva hennapulbrit. Enamus juttudest alla 50 grammi lühikestele juustele ei soovitanud. Mul on õlgadest allapoole pikad. Aga ma tahtsin ju ainult katsetada ja basmat oli samapalju.

Kallasin henna kaussi ja lisasin sinna ühest sidruniviilust mahla. Henna pidavat avanemiseks hapet vajama. Õunaäädikas pidavat ka sobima, ma arvasin, et sidrun on naturaalsem. Siis keetsin vett ja kallasin seda sortsu peale. Hiljem lugesin, et vesi ei tohi keev olla, aga mul suht oli. Muutusin murelikuks, et äkki ei mõjugi, aga tühja kah, mida mul kaotada. Kõik on ju looduslik, juuksed jäävad alles. Talvel ju ükstapuha, mis värvi või kui kirjud. Igatahes soovitati ingliskeelsetes tekstides, et seda segu peaks kaetuna hoidma öö läbi ehk 8 tundi. Kuna mul on kannatust vähe, hoidsin 4 tundi. Eestikeelsed tekstid keegi ei rääkinud, et oota öö otsa.

Nelja tunni jooksul lugesin veel ingliskeelseid õpetusi ja hakkasin mõistma, et kui ma värvin enne henna ja pärast basmaga, võib tulemus täiesti must tulla. Aga ma musta ei tahtnud, minu eesmärk oli ikka pigem tumepruun. Loobusin basmast ja tumepruunist ja leidsin, et võin punapea ka olla.

Kui neli tundi läbi, pesin juuksed šampooniga puhtaks. Keemilisi värve tuleb pesemata juustele panna, et keemia kiilakaks ei teeks. Henna rasvastele või balsamiga juuste peale ei jää.

Hennasodi juustele kandmine on igavene nöök. Kui oled ühte kohta pannud, siis uue triibu sama koha kõrvale tegemine on raskendatud. Lõpuks sain ikka enamvähem korralikult eestpoolt kõik kaetud. Õnneks on mul eriti laiade vahedega kamm, et sain oma pea kenasti üle kammida, et pudru ikka enamvähem ühtlaselt jaotuks. Tahapoole panin suht suvalt, sest ega mul materjali ka enam eriti ei olnud. Nüüd tuli pea kilekotti toppida ja rätik otsa. Kuna segu tuleb peas hoida vähemalt kaks tundi, siis panin veel otsa mütsi ka, et see värk mul ära ei kaoks.

Muideks, jutud, et hennasegu määrib koledasti, on kõvasti liialdatud. Kindad sai täiesti puhtaks pesta ja põrandale ei jäänud ka mingeid plekke.

Mõnedes juttudes räägiti, et segu peaks peas hoidma neli tundi või öö läbi. Mul on kannatusega kehvad lood, ma hoidsin natuke üle kahe tunni. Noh ja kui mütsinduse ära võtsin ja pea ära loputasin, olin üliüllatunud. Ma ei olnud punapea. Kell oli pool kaheksa, eesti laulu esimene osa käis täis täistuuridel ja õues oli pime. Tubases valguses tundus, et ma olen oma juuksed täiesti korrektselt tumepruuniks värvinud. Meelekohtades oli heledam kollakas-punakas, seal on vist rohkem halli. Märjana oli kõik ülikaunis. Ja kuivades läks veel ühtlasemaks.

Henna kohta öeldakse, et ta mõjub pärast värvimist ja pea loputamist veel edasi. Ma värvisin neljapäeva õhtul, täna on pühapäev, ma ei ole pead vahepeal pesnud. Muarust on väga ilus. Ma olen rahul. Täna tegin blogi jaoks pilte. Esimene pilt on tehtud akna all, et loomulikus valguses näidata.

värv1

Teise pildi tegin toas nii, et suunasin laualambi enda poole. Muarust väljakasvu näha ei ole. Kui juukseid tõsta, siis mõnes kohas on heledamaid kohti ka, aga mul pole nende vastu midagi. Ma arvan, et võin teine kordki 40 sendi eest juukseid värvida. Lisaks värvimisele on ju hennal ka peanahka ja juukseid raviv toime. Ma rahul!

värv3

Hennaga värvimise juttudes alati rõhutati, et tulemuses ei saa kindel olla. Kõik sõltub oma juuste värvist ja olukorrast ja saatuse keerdkäikudest. Ehk kui keegi ostab ka sama värvi, siis temal võib täiesti teist värvi tulemus jääda. Mul on endal pigem tumedamad pruunid juuksed segatud halliga ja värvitud aegade jooksul erinevate hullude kemikaalidega tumeblondiks, pruuniks, helepruuniks jne.

6 comments

 1. Laisk inimene tellib oma hennad hennaserai veebipoest ja toob selle õhtuse veini järele minnes pakiautomaadist ära.
  Suure koguse juuksevärvi segab laisk inimene ükspäev valmis, kasutab, palju kulub, ülejäänu tõstab sügavkülma. Sealt on ainult sulatamise vaev. Ei pea enam segama ja ootama.
  Hapuks vedelikuks sobib muuhulgas õunamahl ja järelejäänud veinipõhigi. Ma panen vahel mett ka, on kuidagi ühtlasem pasta ja nahale hea.

  Liked by 1 person

  • Ma ei ole veebist aastaid mitte midagi ostnud. Kõik poed on lühikese jalutuskäigu kaugusel. Ma jalutamises ei ole laisk.
   Ma lugesin jah, et saab sügavkülmas hoida. Äkki ma siis ikka pole nii laisk, kui mul endast mõelda meeldib. Mul kodus alkoholi ka pole, kodus joon siis, kui keegi külla tuleb ja ta tahab.

   Meeldib

 2. Ma teen samamoodi kui murca 🙂 Tellin korraga no vähemalt pool kilo ikka (minul ei ole jalutuskäigu kaugusel poode niikuinii) ja sellega kestab hea hulk aega. Muide, sügavkülmutatud henna annab punasele veits vunki juurde. Eriti rajastani hennale. Ma ise kasutan rajastani ja Jamilat suht vaheldumisi, kuigi mulle rajastan veits rohkem meeldib (tekstuur on veidi sültjam, mis mulle meeldib). Jamila on aga lihtsalt põhimõtteliselt kõige kvaliteetsem henna maailmas ja sellega on kohe kindlasti nii, et iga tilk, mis kuhugi mujale satub, kui juustesse, sinna ka pleki jätab. Koheselt.

  PS valmissegatud segu ma hoian vähemalt 12 tundi, mõnikord ka 18 tundi. Ehkki ma pole kontrollinud, äkki läheb see vähema ajaga ka käima. Ma segan õhtul valmis ja järgmine päev siis värvin. Peas hoian kaks tundi. Kauem ei viitsi.

  Su juuksed on väga ilusat värvi tõesti 🙂 Mis henna puhul mu meelest kõige ilusam on, ongi see, et see näeb naturaalne välja. Inimese juuksed ei ole ju kellegi täpselt ühte värvi, ikka on salguti natukene heledamat ja natukene tumedamat. Henna jätab selle ruumilisuse ilusti alles, näeb väga loomulik välja.

  Liked by 1 person

  • Sültjas tekstuur kõlab hästi, määritavalt. See pähe määrimine oligi kõige raskem tegevus. Kahjuks mul kodus pole mett, et sellega segu kavaliteeti mõjutada. Kuskil soovitati jahu ka ja jogurtit. Ma tegin jaanuaris peanaha ravimise eesmärgil hapukoorega maski, see põrguline haises peale mahapesemist väga koledasti peas edasi, ei iial enam 😀

   Meeldib

   • Ma väga häguselt mäletan väga kaugest minevikust selle iraani hennaga tegutsemist ja selle tekstuur oli… no umbes nagu üritaks märga liiva pähe määrida. Mesi sellega muide ka imet ei tee.

    Hennaserai henna on nii peeneks jahvatatud, et sellega pole mingit probleemi, nagu tavaline juuksevärv oleks. Ma ise ei lisa mitte midagi peale sidrunimahla.

    Liked by 1 person

Kommenteerimine on suletud.