Lobapostitus: mobla avaekraan

Printsess oli teinud nii mõnusa lobapostituse, et ma tahtsin ka. No oli mul täna alles raske päev! Mölapostitus kulub marjaks ära.

Milline näeb välja minu mobla avaekraan:

skreenshot
No kuidas ma saaksin ilma ilmata? Ei saagi. Minu ilmaäpis saab panna, kella vajutades, äratust ja ilma uurimiseks on palju toredaid võimalusi. Ma saan temaga ennustada, mis kell lund hakkab sadama. Näiteks. Või kust poolt ja kui kõvasti puhub tuul. Ja see ennustus on umbes 10 tunni piires õige ka. Päriselt! Lisaks Tallinna ilmale on mul seal Las Palmase ilm, kuna ma käisin seal ja mulle meeldib vahest üle kontrollida, et kas seal on pidevalt soe. On küll. Siis on mul seal veel ka Londoni ja Berliini ilm, sest ikka hea teada, kuidas neil seal läheb.

Kuna telefon on kõige mugavam fotokas, siis album on kõige esimene ja peale Camera äpi ka kõige enam kasutustleidev äpp. Ja Insta, loomulikult. Piltide lisamiseks. Vaadata ma eelistan arvutist, saab suurem. Feisis käin ka, sama äpi all on ka messenger. Telefonist saadan ma messe väga harva, mulle ei meeldi telefonis trükkida. E-kirju loen telefonist siis, kui mind kodus pole. Telefoni tuleb sisse ainult gmail.

Trafi on ühistranspordi äpp, mida ma peale tõmbamist vist kordagi kasutanud pole. Mul käivad bussid-trammid nii tihti, et ma ei viitsi äpist vaadata, et näe, juba tuleb.

Kalkukat ikka vahest läheb vaja, koolis näiteks, et välja arvutada kui suured ma raamatu kaaned tegema pean.

EasyNote on märkmik, kuhu ma panen kirja, kui keegi ütleb hea filmi, raamatu vms nime ja pea pole prügikast.

Settinguid läheb mul päris tihti vaja, mulle meeldib sättida. Vana telefoni sättimine oli hoopis lihtsam, mida uuem telefon, seda lollimaks kasutajat peetakse ja vajalikud asjad kas puuduvad või on ära peidetud. Näiteks nupp, mis lülitab korraga välja kõik võimalused, et et teised saaksid läbi neti mu telefoni positsioneerida.

Ja ongi avalehega kõik. Kuid mul on telefonis kokku neli lehekülge. Ahaa! Ja sealt leiab igasuguseid asju. Mul on kõik äpid, mis mul on, ekraanidele välja toodud. Välja arvatud need, mida ära kustutada ei saa, kuigi ma tahaks.

Muidugi on mul mitu äppi, mida võiks ära kustutada, aga kogu aeg arvan, et äkki läheb vaja. Näiteks äpp millega saab pea kogu maailma loomi, linde ja taimi määrata. Kordagi pole sihipäraselt kasutanud.

Keeleõppe äpid. Praegu ei viitsi enam itaalia ja hispaania keelt õppida, ei ole otsest vajadust.

Sünnipäevade äpp. Iga kord kui sõbral-tuttaval sünna, ma kohe tean ja seda ka, kui vanaks ta saab või millise looma aastal ta on sündinud.  Teadmisest vahest piisab, reageerima ei pea. Eriti kui ta telefoni ei võta, niuks!

Äpp, mis näitab mulle millises seisus on hetkel kuu ja muud taevatähed. Üks kord ma võtan end kokku ja vaatan, kas suudan selle abil kogu öötaeva ära määrata. Veel pole viitsinud.

Ekraanide taustapilt on õhtusest taevast.

Selline lobapostitus. 26 minutit aega kulunud, nigu viuhti!