Kuidas enda tarbeks meest valida. Või naist

Ma loen Kirsti Timmeri blogi, aga kommenteerida seal ei saa. Nüüd ta kirjutas postituse, mida ma väga tahtsin kommida, sest ega tarkus sees ei seisa, seda peab ikka teistele ka pähe määrima. Kirsti kirjutas sellest, miks tal hetkel meest ei ole ja millist meest ta tahaks ja millist mitte. Mulle see teema meeldib. Kirjutan siia.

Ma olen ka vallaline, eksole. Ma ju ka seepärast suhete asjatundja. Selles mõttes olen ma Kirstiga täiesti ühel nõul, et ma saan üksinda elatud, ma ei vaja tingimata kedagi enda kõrvale. Kuid ma usun, et enamus inimesi ei ole konstrueeritud üksinda elama. Et tihtipeale on üksinda elamise taga sügavam põhjus, miks nii on läinud. Inimene on sotsiaalne olend, võta või jäta. Teate seda ekstreemküsimust, et mida sa võtaksid kaasa, kui peaksid üksikule saarele minema. Selles küsimuses on peidus inimese suurim hirm – mis siis juhtub, kui ma peaksin olema olukorras, kus ühtegi teist inimest ei ole. Kaua aega. Üksiku saare all ei mõelda kohta, kus pole ühtegi raamatukogu (kuigi ega keegi ka kunagi ei arva, et seal neid oleks), ikkagi peetakse silmas teistest inimestest eraldatud kohta.

Ma olen täiesti kindel, et minu arengule, isiksusele, tuleb kasuks, kui mul on partner. Jah, võib juhtuda partner, kellega suhe soodustab arenemist tagurpidises suunas. Noh näiteks armud ülepeakaela inimesesse, kes armastab esimeses järjekorras alkoholi. Nii palju kui ma seda kõrvalt olen näinud, siis pääsu pole – lõpuks mõtled ise ka ainult alkoholile. Isegi siis, kui sa seda ise ei joo. Võimalik, et selline suhe arendab hoolivust ja kaastunnet, kuid neid kahte võib ka lihtsamates tingimustes harjutada.

Kuid miks tekitas Kirsti jutt tahtmise kommenteerida? Minuarvates on Kirsti soovid teineteisele vastukäivad. Kõigepealt ta tahab, et tal oleks partner, kes ei seaks talle mingeid piire, lubaks tal endaks jääda ja austaks tema soove olla see, kes ta tegelikult on. Et ta saaks vabalt enda valitud suunas areneda. Kuid edasi kirjeldab ta meest, kes kõike seda talle ilmselgelt ei võimalda. Meest, kes on suure algustähega Mees ja kes lubab tal olla Naine.

Nii palju kui mina neid suure algustähega Mehi tean, siis neil on väga konkreetne ettekujutus, milline peaks olema see Naine, kelle nad uksest esimesena sisse lasevad ja alati restoranis ja taksos arved maksavad. Kindlasti pole see selline naine, kes end üldse raamidesse panna ei lase. Üldjuhul peetakse suure algustähega Naise all silmas naist, kes kuulab kenasti ära, mida mees soovib ja siis püüab käituda nii, nagu soovitud – kodu on meie kaunis soe pesake, kus õhtusöök on alati õigel ajal laual. Mees maksab, naine korraldab. Noh ja kui naisel katus sõitma hakkab, siis ta vaatab naist pilguga, millega vaadatakse väikest kutsukest, kes aiavärava peale ohjeldamatult haugub.

On veel üks tüüp suure algustähega Naisi. Need naised eeldavad, et mees on tema vastu selline, nagu Naine soovib ja vastutasuks maksavad nemad kõik arved. Mul on eelarvamused nende suure algustähega soorollide vastu, ilmselgelt. Konservatiivsed peresuhted tekitavad minus vastumeelsust. Vahet pole, kumb sugupool kodust hitlerit etendab. Tühja neist sugupooltest, piisab kui mõlema inimese pärisnimi suure tähega algab.

Kuid Kirsti välistab täielikult mehed, kes tahaksid võrdset suhet – et arve maksab see, kel parasjagu rahakott käepärasem. Me kumbki ei mõtle seda äärmust, kus mees ongi gigolo ja arvab, et naine peaks alati tema eest maksma.  Võrdses suhtes annavad mõlemad teisele sama palju vabadust ja jagavad vastutust.

Minu jaoks on suhte oluline aspekt, et me peame alustuseks sõpradena sobima. Võrdsete sõpradena. Aga minu jaoks on väga oluline, et minu suhe arendaks mind positiivses suunas. Mu suhe oma lapse isaga tegi seda täiesti kindlalt. Kui enam ei arendanud, siis oli aeg edasi liikuda. Meil mõlemal. Praegu me saame ka normaalselt läbi ega kakle. Imelik oleks ju kakelda inimesega, kellega kunagi pikka aega kõik klappis.

Ma arvan, et kõik suhted on mingis mõttes unikaalsed ja mõnes mõttes ühtemoodi ka. Kui inimesega tutvuda, siis ei tea kunagi ette, millises suunas suhe sind arendama hakkab. Negatiivset suunda võiks olla lihtsam ette arvata, elu on näidanud, et tavaliselt ei oska. Kuid kunagi ei tea ka ette, et kui toimub positiivne areng, siis millisel teemal. Üldse ei mängi rolli, kas teine inimene on üldises mõistes lahke ja vastutulelik inimene või mitte. Täiesti vabalt võib juhtuda, et nummi naine armub väga meeldivasse inimesesse, kellega suhte käigus saab naisest tulehark ja mehest allasurutud käsutäitja. Või et kokku saavad kaks kõva kivi ja mõlemad hõõruvad oma nurgad ümaramaks. Või siis teevad eduka ühisfirma. Või siis ikkagi kukub välja klassikaline koduvägivald. Või nurruv kiisupere. Variante on mitmeid, kui fantaasial lennata lasta.

Ma arvan, et mul on meeste suhtes mingi maitse olemas, aga ma ei saa pead anda, milline see täpselt on. Kuid ma olen paika pannud kaks olulist punkti – mul peab temaga huvitav rääkida olema ja meie arvamus heast seksist on samasugune. Kas see mees on sealjuures pisut suurema algustähega või väiksemaga, no see selgub asjaolude käigus, ksenofoobidega ma niikuinii liiga pikalt vestelda ei soovi. Kui ma end temaga koos nii riietega kui ilma hästi tunnen, siis on põhitingimused täidetud. Ma olen selline naine, nagu ma olen ja ma eeldaks, et mult ka ei soovita ei suuremat ega väiksemat algustähte.

pilt1

Kuna postitus kukkus välja nagu väga pikk tutvumiskuulutus, siis tänaöine pilt ka endast.

Teie teate, millist partnerit teie enda kõrvale vajate (vallalised)? Või kuidas mõjutab teie arengut praegune suhe?

2 comments

 1. Mina lahutan oma tahtmistest oma võimalused ja olen tulemusega rahul. Ma ju soovin nagu Kristigi meest, kes maksab, ostab, hoolitseb. Samas ihkan meest, kes tuleb, võtab ja murrab ning sealjuures näeb veel superkena välja.

  Sellepärast ongi mul need kaks meest eraldi ja ma ei tekita endale sellega peavalu. Mul on lõpp-kokkuvõttes huvitav. Mis ongi nagu põhiline eesmärk – elu võikski huvitav olla mitte igav. Isegi kui see huvitav tähendab keeruline. Et nagu mingi vahelejäämisevõimalus on olemas ja mis siis, no mis siis ikka saab. Niikunii jään vanaks, niikuinii suren ära. Naudin siis vähemalt vastavalt oma võimalustele kuni saan, eks.

  Meeldib

  • Ilusa mehe leidmine, kes maksab hoolitseb ja ühtlasi ka murrab, ei olegi eriti keeruline, eriti kui ise keskmisest parem välja näha. Kirsti soovid olid hoopis kompenseeritumad, kui puhtalt seks ja raha. Ta tahab vabadust ja vangistust samal ajal.

   Jah, minuarust peab ka elu huvitav olema ja alati on huvitav seotud jamadega. Aga kahe mehega ühel ajal käimist ma pole harrastanud, mulle valetamine ei meeldi. Jamad, mis on seotud petmise ja vahelejäämisega, ei ole see põnevus elus, mida ma tahaksin.

   Meeldib

Kommenteerimine on suletud.