Rikas pedofiil Mihkel

Esimene CD-plaat, mille ma endale ostsin, oli Michael Jacksoni “Bad”. Olin just Narva maantee algusest ostnud Sony muusikakeskuse, kus oli raadio, CD-mängija ja duubelkassettmängija, kuid mul polnud ühtegi CD-d. Üheksakümnendate algus, kassetihooaeg veel kestis. Läksin Roosikrantsi tänava muusikapoodi ja mul polnud vähimatki ideed, millise plaadi ma ostma peaks. Müüja vist pakkus, et võta see. Ma teadsin Jacksonit küll, aga ta polnud mu lemparite nimekirjas. CD-d olid päris kallid tol ajal, kuid kõik ühtemoodi kallid, seega vahet polnud. “Bad” on mul siiani alles. See muusikakeskus ka, aga CD-mängija enam ei tööta, kuulan sellega köögis raadiot.

Täna käis paarist kohast läbi, et nad vaatasid juutuubist “Leaving Neverland” filmi (nüüd seda seal enam pole) ja küll oli jube. Oli jah! Nagu ka Kristallkuul, ei ole ma tervenisti teist osa vaadanud, natuke vaatasin. Jube pikk ja veniv dokumentaal. Kuid mul pole ühtegi kahtlust, et suur enamus nende kahe mehe jutust, keda Jackson lastena ära kasutas, vastas tõele. Nii palju, kui nad seda 30 aastat tagasi juhtunut mäletasid.

Tihtipeale blokivad lapsed oma mälestustest ära need kohad, mis tunduvad neile vastikud, negatiivsed, hirmsad, aga neil kahel poisil polnud blokkimiseks põhjust. Nad uskusid, et kõik, mis nendega toimus, oli väga tore muinasjutt, päris armastus, mis sai lõpuks otsa. Esimeses osas räägib esimene mees oma elu esimesest armastusest ja abielust, mis tal 10-aastasena Michaeliga juhtus. Ja Jackson ise oli siis umbes 29 kuni 35 aastane. Jõhker. Muideks – M. J. oleks eelmisel aastal 60-aastaseks saanud.

Mis mind selle esimese osa juures pidevalt imestama pani, oli see, kuidas täiskasvanud inimesed on ostetavad. Need pisikeste poiste vanemad ei olnud kodutud asotsiaalid, neil oli normaalne sissetulek, kuid nähes Neverlandi, käitusid nagu poleks enne ilusaid maju, lilli ja tiike näinud. No ma ei tea, meil Kadrioru pargis on väga ilusad lillepeenrad ja tiigid, need pole küll kellegi isiklik omand, aga mis vahet siin on. Muarust on need ilusamad kui Neverlandis. Austraalias pole ilusaid lillepeenraid või? Eesti on muinasjuturiik? Eks ta pisut ole ka, aga mitte novembris. Ja Mihkli majade arhitektuur oli koledamast koledam.

Ja kuulsate inimeste jumaldamine on mulle ka arusaamatu teema. Need vanemad olid ilmselt umbes sama vanad, nagu Michael, aga neil läks pilt eest ära, kui kuulus inimene nendega suhtles. Neile tundus, et kuulsa inimesega suhtlemine on midagi erilist. Nad olid ülimalt rahul, et neile osteti natuke asju, anti normaalselt süüa ja Michael rääkis nendega nagu inimestega. Kas nad kujutasid ette, et kuulsus peaks nendega ülbelt käituma? Või mida? Nad ei mõelnud kordagi, et Jackson on täpselt sama vana kui nemad ja samasugune inimene, aint et oskab laulmisega raha teha. Palju raha. Millal inimesed saavad aru, et palju raha on alati saatanast ja neid, kes suudavad väga rikkana (võrreldes riigi/linna/küla/firma keskmise sissetulekuga), halvaks inimeseks mitte muutuda, on kaduvväike number.

Kuid jätame kõrvale selle, et Michael oli rikas, kuulus ja ülihea manipulaator. Hoopis suurem probleem oli selles, et neil lastel puudus igasugune ettekujutus, mida tähendab armastus ja lähedus täiskasvanud inimese ja lapse vahel ja kuidas see erineb armastusest kahe täiskasvanu vahel. See on peamine põhjus, miks väikesed lapsed pedofiilidele kättesaadavaks muutuvad. Lapsel on kuni teismelise eani suur vajadus oma vanemate armastuse ja läheduse järgi. Kui see vajadus on normaalselt rahuldatud, ei teki tal tahtmist võõra inimese läheduse järele. Väikesele lapsele peaks piisama oma vanemate lähedusest ja armastusest. Teismelisega on omaette jutt.

michael-jackson-dan-james-safechuck-pada-1988-di-leaving-neverland-safechuck-mengaku-dilecehkan-secara-seksual-oleh-jackson-foto-shutterstock

Ma ei tahaks siin rasket teemat üles kiskuma hakata, aga mulle on alati tundunud täiesti võimatu, et ma suudleksin oma last suule. Jah, alla 10-aastane laps võib seda oma vanemalt küsida ja ise teha üritada, aga siin on koht, kus saab lapsele ära seletada, et emme ja issi suudlevad omavahel suule, seda teevad ainult täiskasvanud omavahel. Täiskasvanud inimene last suule ei suudle.

Tolles filmis rääkisid mehed väga täpselt kuidas Michael nendega 7 või 10-aastasena intiimset suhtlemist alustas. Poistel polnud selle vastu midagi, et neid silitati ja suudeldi. Ma arvan, et enamus lapsevanemaid on ära tundunud selle piiri, kus sündinud beebist, keda võib igat moodi silitada ja musitada, saab väike laps, kelle katsumisel on teatud reeglid. Väikest last võib kallistada nii palju kui kulub, aga igalt poolt silitamine ei ole okei. Ja silitamisel ja silitamisel on ka vahe. Ma võin ka täiskasvanud inimest nii silitada, et selles ei ole midagi seksuaalset. Täiskasvanud inimene teab, kus on seksuaalsuse piirid ja tänu temale saab sellest aru ka ta laps. Ilmselgelt need vanemad ei teadnud oma seksuaalsusest ööd ega mütsi, kui nad ei saanud aru, et see kuidas Jackson ka tavaolukorras nende lapsi puutus, oli seksuaalne.

Alles natuke aega tagasi, oli Pealtnägijas skandaal, kuidas lasteaedades õpetatakse lastele milline on lubamatu täiskasvanute seksuaalne käitumine laste suhtes. Väga positiivne koolitus, loodetavasti hoiab ära palju koledaid olukordi. Mul oli õudne kuulata, et on olemas inimesi, kes arvasid, et selline õpetus on lastele kahjulik. Mis inimesed need sellised on? Kapipedofiilid? Tegutsevad pedofiilid?

Midagi on meil Eestis seksuaalkasvatusega täiesti pekki läinud, kui täiskasvanud ka enam vahet ei tee. Ega ma väga ei imesta ka, sest minu kogemuste järgi on päris palju neid mehi (võimalik, et ka naisi), kes kujutavad ette, et seks on vaid see, kus toimub konkreetne suguühe – sisse-välja, edasi-tagasi. Neil pole õrna aimugi, et seks on hoopis laiem teema, kuhu alla mahub palju silitamist, suudlemist jms. Ma loen aeg-ajalt neid ajalehe kollaseid artikleid, kus soovitatakse igavaks läinud seksellu tuua lisavahendeid, et kasutage käeraudu, dildosid, sidumist, rollimänge, libesteid. Ma kahtlustan, et need, kes abivahendite poole pöörduvad, on täiesti ära unustanud kogu selle osa seksist, mida pornoklippides tavaliselt ei näidata. See aeg, mis kulub seksis nii, et suguelundeid üldse ei puudutata. See on ka seks.

Ma ei teagi, mida lõpetuseks öelda. Et maailmas on väga palju pedofiile ja lugege Lolitat, kui nende intelligentsema poole esindajate mõttemaailmast aru tahate saada. Tavaliselt kasutavad väikeseid lapsi ära nende vanemate head tuttavad ja halvimal juhul ka vanemad ise. Olen neid jutte kuulnud ohvritelt, kelle ahistajad pole kohtusse jõudnud. Kommionusid on suhteliselt väike arv ja nemad otsivad pigem tänavalapsi. Jutt, et mõni 30-aastane miljardär sulle niisama kingitusi tegema hakkab ja su 7-aastase lapsega oma magamistoas ainult mänguasjadega mängib, saab juhtuda vaid Ameerikas. Mu arust võib Mihkli plaate edasi kuulata, sest kui selle järgi muusikat hinnata, kes rohkem kriminaal või imelik oli, ei jää muusikalisti varsti enam kedagi.

11 comments

 1. Ma arvan, et nende vanemate käitumise mõistmiseks (mitte kiitmiseks, vaid lihtsalt arusaamiseks) tuleb mõelda ka sellele, et neist enamik, ei pea silmas ainult nende kahe poisi vanemaid, kasvatas ja treenis oma lapsi samuti staarideks ja edukaks saama. Lapsed kohtusid ju MJga filmivõtetel, castingutel, võistlustel jne. Seega ei olnud tegu tavaliste lastega, kelle elu oleks olnud kodu-kool-trenn-jne. Need vanemad olid juba iseenesest väga ambitsioonikad oma laste suhtes ja elasid vb läbi oma laste mingeid enda komplekse välja, eks selliste vanemate kohta on ka uuringuid tehtud. Nende puhul on ilmselt staaride jumaldamine palju loogilisem, kui tavaliste vanemate puhul.

  Liked by 1 person

  • Jah, selle osa ma unustasin ära. Õnneks eestis sellist tööstust ja rahasid ei ole ja lapsevanemad suunavad omi lapsi lihtsalt muusika- või tantsukooli, teades, et ega sealt raha tulevikus ei tule.

   Meeldib

 2. Mulle ka tundub, et need, kes hirmsasti selle Pealtnägijas näidatud seksuaalkasvataja vastu on, on ise pedofiilid. Sest ta õpetab lastele just seda, et nende kehad on ainult nende omad, ja ainus, kes selle vastu olla saab, peab olema inimene, kes lapse keha enda omaks pidada soovib. Nii õudne on mõelda nendele lastele. Ma nii loodan, et minu lapse lasteaias ka selline seksuaalkasvatuse tund tuleb, et palun palun keegi kaitseks lapsi ka nende enda vanemate eest, kui vaja.

  Liked by 1 person

  • oh, ma olen selles mõttes optimislikum või pessimistlikum, kuidas võtta. Ma arvan, et enamik, kes selle naise vastu jaurama hakkasid, mõtles – kui seda päris mõtlemiseks võib nimetada – stiilis “ta ütles ühes lauses lapsed ja seks? lapsed ja seks ei tohi kokku käia!” ja kogu loogika.

   Liked by 1 person

   • Ma olen kahjuks oma FB seinal näinud väga palju selleteemalisi sõnavõtte ja jagamisi ja läbiv mõte (kui seda saab mõtteks nimetada) on lihtsalt see, et seksuaalkasvatus on perverssus. Lihsalt koletu ja tavatu perverssus, millega normaalsed inimesed kindlasti ei tegele. Ja ammugi ei tohi siis lapsi perverssustele sundida. No sama loogika, et homoseksuaalsuse mainimine on koheselt koletu homopropaganda, sest see KOHE ajendab muidu täitsa heteroseksuaalseid noori homodeks hakkama.

    Ma olen ka hämmingus, et selliseid inimesi eksisteerib, kes nii mõtlevad, ja veel rohkem hämmingus olen ma selle üle, et nad oma mõtteid nii uhkelt kohe välja ütlevad.

    Meeldib

    • Mõlemad, aga mehi tundub rohkem olevat. 100% neist meestest on ka kohaliku rahvuskonservatiivse partei tulihingelised toetajad, mis annab aimu nende üldisest ajuehitusest niikuinii…

     Meeldib

 3. Feimi nimel võib paljugi rääkida… eriti kui inimene ennast enam ise kaitsta ei saa. Mina ei usu, et seal midagi seksuaalset MJ-l nende lastega oli. Kunagi olin suur MJ fänn, mul oli juba 16 aastaselt oma firma (arvutite hooldus) ja raha, et reisida mööda maailma riikidesse, kus MJ esines. Seega, kuna olen fänn, kes teinud kaasa tema tuuri nii euroopa riikides kui ladina-lameerikas, kahtlemata minu arvamus ei ole neutraalne. Siiski arvan, kuna MJ oli tegelikult üksik, tal polnud tõelisi sõpru, siis need inimesed kasutasid teda lihtsalt ära.

  Meeldib

  • Ma kunagi väga ammu vaatasin mingit dokumentaali MJ-st. Ta oli siis vist veel elus. Tollest dokumentaalist jäi ka mulje, et ta oli sotsiaalselt arglik ja lapsemoodi mees. Ma uskusin ka siis, et kõik need jutud pedofiiliast on lihtsalt väljamõeldis. Et ta tõesti lihtsalt tahtis nende poistega mängida, kuna ta lapsepõlves ei saanud lapsepõlve nautida.
   Nüüd ma vaatasin peale selle filmi vaatamist tema erinevaid videosid juutuubist, näiteks intekas Oprahiga ja seal on neid veel. Ma ei saa midagi teha, aga ma näen kuidas ta valetab ja manipuleerib ja ta teeb seda ülihästi. See jutt, kuidas ta oli väikese poisi mõtlemisega kurb mees, on osaliselt tõsi, aga suur osa sellest oli tema mask ja väljamõeldis. Ta oli ülihea teeskleja. Näiteks alles peale ta surma saadi teada, et ta oli enamuse aja kiilakas olnud ja kandis parukat. Mitte, et selles midagi halba oleks, aga keegi seda ju varem ei teadnud. BBC dokumentaal tema surnukeha meditsiinilisest analüüsist, oli täis erinevaid kurbi fakte tema elust.
   Muarust ei takista see, et MJ elu oli õnnetu ja tema seksuaalne suundumus kriminaalne, tema loomingut austamast. Kuigi mul tekkis ühe tema elu ajal tehtud dokumentaali põhjal korraks idee, et ta pruukinud oma laule ise teha. aga see on puhtalt minu oletus, mille peale, vist keegi pole mõelnud.

   Meeldib

   • See paruka asi küll mingi saladus polnud, video kuidas tal juuksed reklaami filmimisel ära põlesid oli ju netis, ta ise rääkis sellest. Ja tegelikult ta maksis selle poisi vähiravi eest, kelle vanemad teda hiljem kohtusse kaebasid. MJ prantslannast sõbranna elas ju samal ajal Neverlandis kui ka need poisid, aga kuna ta küsis kohtus tunnistamise eest raha, siis teda tunnistama ei kutsutud.

    Liked by 1 person

Kommenteerimine on suletud.