Selveri robot olgu kevadel ettevaatlikum!

Sain täna Selverilt iganädalase parimate pakkumiste emaili. Varem pole mulle silma jäänud, aga sel korral tekkis imelik tunne, et see pakkumine on tõesti ainult mulle, kuna seal oli kirjas kõik need asjad, mida ma tavaliselt ostan. Selver on mu kodupood ja ma ostan iseteeninduskassast, ehk nad teavad täpselt, mida ma ostan.

Südamevärinal läksin Selveri kodulehele, et vaadata, kas seal on olemas nädalapakkumiste lehekülg. Ei olnud. Jube kõhe hakkas, külmavärinateni. Nad teavad täpselt, milliseid kaupu ma erinevatest kaubagruppidest ostan! Jutt käib toidukaupadest. Näiteks ma ostan tavaliselt Perenaise saia ja seda mulle pakutigi. Ei mingit hullutamist uute nimetustega. Aga nad ei tea, et mul on lisaks nimemälule ka hinnamälu. Kõik pakutud kaubad olid samasuguse hinnaga, nagu tavaliselt. Mõned natuke kallimad ka. Nad olid sinna pannud mõnesid kaupu, mida ma ostsin kaks aastat tagasi lapsele ja endale enam ei osta.

134550Igatahes – kui keegi tahab teada, mida ma söön, siis Selveri robot peaaegu teab. Peaaegu seepärast, et ma osad asjad ostan Maximast. Kui nende kahe poe robotid oma andmebaasid kokku liidaks, siis ei ole olemas inimest, kes minust rohkem teaks. Õnneks ma Maximas ostan suhteliselt anonüümselt, nende iseteeninduse jaoks pole kasutajaks vaja registreerida.

Ma ei oskagi öelda, et kas see kõiketeadev robot on tore või ei. Mulle meeldiks, kui ta ilmutaks pisut fantaasiat ja pakuks mulle uusi asju, mis mulle, arvestades eelmiseid ostusid, ka võiksid maitseda. Vot siis ma võiksin temasse armuda.

PS! Ei perenaise sai ega Selver pole mulle koostööd pakkunud, kuigi võiks küll.

Advertisements

6 comments

 1. Mulle see robot igatahes meeldib, ma ostan enamasti Rimist ja saan sealt iga nädal pakkumise, kus soodushinnaga “lemmikud” (asjad, mida ma sageli ostan), “proovi veel” (asjad, mida ma vahel harva ostan) ja siis “proovi seda ka” (mingil juhuslikul valikul asjad, mida ma ostnud ei ole). Aga ma tõsiselt vihkan seda robotit, kes tahvlist FB-sse logides mulle lekkekindlaid trussikuid soovitab, arvutis ei tule sellist reklaami iial ette, aga tahvlis pea alati. Jube nöök! 🙂

  Meeldib

  • Mulle too selveri oma ka tavaliselt meeldib, aga sel korral oli liiga täpselt need asjad, mida ma tavaliselt ostan. tavaliselt on ikka selliseid asju ka, mida ma kunagi ei osta.

   Pane FB-sse vahelduseks, et oled mees ja 20-aastane, siis saad teistsuguseid reklaame 😛

   Meeldib

 2. Ära nüüd ütle, et sulle tuli üllatusena, et su ostukäitumist salvestatakse, analüüsitakse ja sulle selle alusel järgmisi pakkumisi tehakse 🙂

  Netis pakutakse ka reklaame selle alusel, mis lehti sa külastanud oled. Aga selle vastu aitab adblock.

  Meeldib

  • Mul on adblock. mind ajab alani naerma, kui õhtulehte vaadates on silt: “Teie veebilehitseja kasutab reklaamide blokeerijat. Parema kogemuse saamiseks lülita palun blokeerija välja.” Kusjuures “palun” pole komade vahel. Peaks olema, onju?

   Telekas vahepeal oli 1 dokumentaal, kuidas FB halastamatult müüb igasugust infot kolmandatele pooltele, mida sa sinna lehele sisestad. Ma ei tea, miks eestlased sinna õiget infot panevad. Ma, näiteks, elan Sinferoopolis, kuna FB ise 1 kord küsis, et äkki ma elan seal, ma ei olnud vastu. Eks ma nüüd vaata erinevatel saitidel venekeelseid reklaame 😀

   Meeldib

   • Mul on vist nii hea adblock, et Õhtuleht ei ütle mulle midagi ja reklaame ei näe ma mitte kuskil üheski keeles. Muidugi osad veebilehed selle peale mulle oma sisu ei näita, aga see on nende probleem.

    Meeldib

 3. Rõõmusada tuleb, jälle põhjust hindu tõsta, nagu Elisa teatas, et teenuse hind mida ei kasuta läheb kallimaks.

  Meeldib

Kommenteerimine on suletud.