Hääletasin blogid ära

Tundub, nagu kõik on juba blogiauhindade hääletuse ära teinud. Mina veel ei olnud, kuna see on keeruline tegevus. Õnneks on Eveliis võtnud kätte ja juba pikemat aega kirjutab peaaegu kõikidest blogidest, mis kandideerivad. Väga kasulik lugemine. Ma olen endale mitu uut lugemisajaviidet leidnud. Ma juba Eveliisi tänasin ka. Selles postituses, kus ta kasulikest blogidest kirjutas. Minu kohta kirjutas ta nii:

Manjanaga on selline lugu, et mõnikord käib ta blogi mulle täiega närvidele ja järgmisel hetkel jällegi täiega meeldib. Nüüd, uue kujundusega meeldib mulle ka ta blogi nägu rohkem. Aga kui veel blogist, siis see on selline huvitav täiskasvanu blogi. Leiab igasugu arvamusavaldusi ja mõttevälgatusi suurte inimeste teemadel, mähkmetest ja lapsekasvatuse valudest, mis paljudes blogides peamine jututeema, siin juttu pole. Vahva vaheldus. Me ei ole Manjanaga tihti ühel arvamusel, aga mulle meeldib tema sõbralik sõjakus.

Minu poolt ta ei hääletanud. Väidetavalt. Tegelikult niikuinii hääletas, aga ei julgenud tunnistada. Mulle meeldis ta väljend “sõbralik sõjakus”, kuigi ma olen paari viimase aastaga inimesena nii palju muutunud, et ta oli nõus, et äkki ma enam pole sõjakas. Olen või? Blogis, ma mõtlen.

Ok, ma siis natuke olen. Kui Eveliis blogide kirjeldamisega alustas, siis ma mõtlesin, et ohh, tüdruk võtab seda võistluse võitmist ikka väga tõsiselt ja pühendab tohutu aja, et inimestele linke ja kirjeldusi jagada. Ja ta kiidab kõiki. Kõiki viimseni. Isegi kui ei meeldi, ikka kiidab. Äkki see on vihateraapia? Et terve maikuu ütlen kõigile hästi, isegi kui nii ei mõtle? No ma ka ei tea, sai ära sõditud.

Kuid kõige põnevam blogi, mis ma tänu Eveliisile leidsin, on ühe 25-aastase naise oma: Vaimse tervise heaks. Võimalik, et põnev ei ole õige sõna, sest ta kirjutab erinevatest vaimse tervise probleemidest. Mulle on juba lapsest saati erinevatest haigustest lugemine meeldinud, kuid vaimse tervise probleemidest on väga keeruline kirjutada ja arstide kirjeldused on igavad ja väheütlevad. Karmen õpib ise ka arstiks ja oskab kirjutada. Ning vaimse tervise probleemidest peaks inimesi rohkem teavitama, et nad terve elu ei vaevleks teadmata, mida teha ja et ta pole ainus. Nüüd ma tean täpselt, mida tähendavad psühhoos ja luulud. Ja et nendega on võimalik ravimite abil hakkama saada. Tema blogi on uustulnukate rivis, tema poolt ma ka hääletasin: murramestigma.blogspot.com.

Üldse kavatsen ma hääletada nende poolt, kellelt ma olen rohkem kui paar postitust lugenud. Kui kogemata keegi hääletamata jääb, siis süüdistame mu kapsapead.

Arvamusblogidest said mu hääled: Kirsti Timmer, Eveliis ja Laiapea.

Väiksematest elulistest blogidest: Ritsik, Mmurca ja minumitteelu.blogspot.com/

Suurema eluga: Mallukas ja minumoodimaailm.wordpress.com

Reisiblogid jätsin hääletamata, sest ühtegi mu lemmikut eestlasest välismaalast seal ei olnud ja seiklusjutud kirjutab peamiselt oma nunnust lapsest, mis mind üldse ei huvita, kuigi ta on mul jätkuvalt riideris.

Ilublogisid ma ka ei loe, kohe päriselt ei loe. Mul on feisis üks sõber, kes omab ilusüstide kliinikut ja mulle piisab nendest õudsatest piltidest, mida tema jaotab. Ma ei pea vist üle kordama, et ma ei kavatse ennast kunagi ilusüstida ega -lõigata, ma tunnen teda enne seda, kui ta naisi näkku süstima hakkas.

Kasulikest blogidest hääletasin enda poolt, sest valehäbiga on mul korras. Eleka poolt, kuna ta on mind nii katsunud, nagu seda vaid paar inimest enne teda on teinud ja loomulikult hääletasin Kai poolt, sest ta on nii armas.

Kokkamisest ja kodublogidest ei tundnud kedagi.

Kultuuriblogidest tuli ainult rohelisemrohi.blogspot.com tuttav ette.

Loomeblogidest tean kevadtulebikkagi.blogspot.com

Noorteblogisid ei loe. Beebiblogidest hääletasin Heleni poolt, kuigi ma loen Õhtulehest ainult ta juttude pealkirju, aga viimasel blogiüritusel ma vestlesin temaga natuke, ehk ma olen ta beebit näinud.

Ja viimased on trenniblogid, aga kuna Klari tagasihoidlikult ei kandideeri, siis ma teiste poolt ka ei hääletanud.

oied

Ma vabandan, et ma kõigile linke ei lisanud. Enamus linke leiab parempoolsest küljeribast.

4 comments

  1. No näed, vana hea sõjakas-sõbralik Manjana (Y). Huvitav lähenemine mu blogide arvustusele. A muide kui sa tähelepanelikumalt vaatad, siis ma osade blogide kohta ei öelnud midagi. Põhjusega.
    Mul kindlasti ei tulnud pähegi, et nende postitustega saaks kuidagi oma EBA tulemusi mõjutada ja ei ole mul ka mingit eksperimenti käsil, mind ajendas kirjutama teistest blogidest kaks põhjust: 1) mind häiris, kuidas juba esimesel päeval nägin, kuidas hääl anti vaid ühele-kahele blogile, sest “teistest ma ei tea midagi”. Aga võta natukene aega ja tutvu konkurentide/kolleegidega; 2) tunne, et inimesed arvavad, et meil on vaid paar nö head blogijat ja kõik ülejäänud on “neeeh-blogijad”. Ma olen nõus, et on ka palju kehvasid blogijaid, st varasematel aastatel on silma hakanud, aga sel aastal avastasin hoopis vastupidist. Nii palju on hea kirjutamisoskuse ja huvitavate eludega inimesi, kellest me lihtsalt veel ei tea midagi, sest kogu fookus läheb paarile suuremale blogile.
    Ja lõpuks, olles ise nii palju heiti saanud, siis ma tean ise kui hea tunne on kui keegi aegajalt tunnustab. Kasvõi virtuaalselt väikese õlalepatsutusega.

    Meeldib

Kommenteerimine on suletud.