Ma olen täiskasvanu

Reedel mõtlevad kõik meelelahutusele, ma loodan. Mul on nädalavahetuseks ka üks suuremat sorti meelelahutus plaanis, aga sellest ma kirjutan, võib-olla, järgmisel nädalal. Täna ma tahan teha ühe lobapostituse. Pehkindpriimula teeb sünnipäevaväljakutset ja viimati esitas ta nimekirja asjadest, mis võiks täiskasvanud inimesel olemas olla. Mul tuleb ka varsti sünnipäev (no kellel ei tuleks) ja kuna mul (ja ka teistel) tekib aeg-ajalt küsimus, et kas ma ikka olen täis kasvanud, siis nüüd on kinnitus. Jah, ma olen täiskasvanud. Olen jah!

Ja nüüd nimekiri asjadest, mis täiskasvanul kodus olemas võiks olla:

1. Kruvikeeraja. Mitu. Neid läheb pidevalt vaja. Mul on need kruvikeerajad ka, mis trelli külge käivad.

2. Pikendusjuhe. Kellel ei oleks, nutiseadmed vajavad pidevat laadimist ju.

3. Voodiraam. Jep, kuningate suuruses. Ostsin endale juba enne lapse saamist koos normaalsete madratsitega. Kuid puidust raam polnud eriti vastupidav ja nüüd on metallist.

4. Niit ja nõel. Mähh, kellelgi on ainult üks nõel ja niit või? Mul on neid palju ja erinevaid. Viiamati lisandusid neile veel nahanõelad. Need on eriti terava otsaga.

5. Elektritrell. Mu lemmiktööriist! Temaga saab nii mõndagi vajalikku meisterdada.

6. Säilituskarbid. Ma pole kunagi säilituskarpe ostnud, kuid mul on mitmed, mis ma olen näiteks jäätisejärgselt tagavaraks pannud. Nii kreisi ma pole, et ma neid koguks, nagu mu emal on kombeks.

7. Vannitoavaip. Jah, muidu oleks vannitoa põrand külm.

8. Lauahõbe. Hõbedast nuge ja kahvleid mul küll pole, aga ma kahtlustan, et tänapäeval peetakse silverware all silmas lihtsalt seda, et sul on metallist nugade-kahvlite komplekt.

9. Märkmik/kalender. Jah, ma avastasin mitu aastat tagasi, et paberist kalendermärkmik on vahva asi lühikese päeviku pidamiseks, kuhu saab kirja panna, mida ma tegin. Tagantjärgi. Ja ette planeerimiseks on ka mugavam paberil kui telefonis. Proovisin telefonis, ei meeldi. Seinakalendrit ei ole.

10. Lõhnaküünlad. Lõhnaküünlad ajavad mul südame pahaks, aga mul on suitsuküünlad, nende lõhn mulle, enamasti, meeldib. Tekitab idamaise tunde.

11. Tee. Kuigi ma olen, jälle, kohvisõltlane, on mul normaalne valik erinevaid puruteesid. Tegelikult pean ma tee maitset meeldivamaks kui kohvi, aga tee ei tekita mul sõltuvust ja seepärast ma iga päev teed ei joo.

12. Potitaim. Taim? Ainsuses? Mul on peaaegu neli suurt aknalauatäit erinevaid lillepotte!

13. Veinipudeliavaja. Jaa, kaks erinevat.

14. Klaaspudeli korgi avaja. Jaa, mitu. Viimanti sain kingituseks sellise, mis käib magnetiga külmkapi külge, väga mugav. Kuid ma sel aastal õppisin õllepudelit välkariga avama.

15. Pann. Kah mitu – suur ja väike ja vana, mille laps, millegipärast, tagasi andis.

16. Kohver. Vot kohvrit mul küll ei ole. Õigemini üks on, aga selle ostis mulle ema aastal 1983, kui ma läksin pioneerilaagrisse. Ma hoian seal praegu mingeid pabereid. Ma reisin seljakotiga. Kohver on pigem tibide värk, et pikal reisil saaks kõrgete kontsadega millegi najale toetuda, ma arvan.

17. Käterätikud. Jaah.

18. Duširiiul. Ma ei tea, millist dušširiiulit vaja oleks, aga ma ehitasin endale ühe (õigemini kaks) vanast nagist. Näe, siin on pilt ka. Kuna ma (jälle) joonistada ei viitsinud, siis läksin tänapäevasemat teed ja tõmbasin äpi, mis joonistas riiulifoto kunstiliseks minu eest.

riiul

19. Vaip. Jah, igas toas üks väike. Magamistoas on Tuneesiast ostetud, lapse toas jyski odav kaltsuvaip ja elutoas mu enda kootud kaltsuvaip.

20. Põrandahari. Ohh, mul on ürgvana põrandahari. Ma arvan, et 30-aastane äkki. Kunagi emalt, vist, sain. Hobusesabajõhvidest – kestab igavesti.

21. Kühvel ja hari. Jah, kehvakesed, aga ajavad asja ära.

22. Pott. Supipotte on mul kolm, ma arvan. Erinevates suurustes.

23. Lõikelaud. Üks on, võiks üks pisut suurem lisaks olla.

24. Joogiklaasid. Jah, on, aga ma ei kasuta morsiklaase, ma joon vett kruusiga.

25. Kardinad. Jah, igas toas. Nagu korralikule vanakooli inimesele kombeks, siis on toas pitskardin (ehk see, mis läbi paistab, ei pea tingimata pits olema) ja kaks külgkardinat. Köögis on ainult üks kardin, pildiline.

26. Raamitud fotod seinal. Jah, mitu. Mul on raamitud perefotode jaoks eraldi seinaosa.

27. Vaakumpump (vetsupotile või kraanikausile). Jah, aga ma ei mäleta, kas ta on hetkel köögis või vannitoas. Õnneks ei lähe eriti vaja, meil on uued torud.

28. Taskulamp. Vot töötavat taskulampi mul küll pole, seda funktsiooni täidab tänapäeval telefon.

29. Äratuskell. Ei, ei ole. Õnneks on mul ka telefoniäratust äärmiselt harva vaja.

30. Allergiarohud. Mul pole mingeid arstirohtusid, plaastreid on. Aa ja joodi peaks ka üks pudelike olema.

31. Köögirätik. Jah, ema annab mulle neid vahetevahel.

32. Kummikindad. Ei ole, vist. Aga kilekindad on, mis jäid kunagi juuksevärvist üle ja mida ma nüüd hennaga juustevärvimiseks kasutan.

33. Kokanuga. Jah, see suur klassikaline on, aga ma kasutan söögitegemiseks ja tükeldamiseks ühte teist hammastega ja väiksemat nuga.

34. Voodipesu. Loll küsimus!

35. Suur peegel. Jah, kaks tükki, erinevates tubades ja kaks väiksemat seinapeeglit veel lisaks. Ma olen edev. Jube imelik, kui vannitoas pole seinapeeglit ja ei saagi vaadata, kui naljakas on hambapesu.

36. Haamer. Jaa! Ning kirves on ka, kui tekib vajadus eriti kõvasti midagi peksta. Vahepeal kaalusin puu- või kummihaamri ostmist, ei ostnud.

37. Veiniklaasid. Jep, mitmeid erinevaid. Mul on isegi martiiniklaasid.

38. Seinariiulid. Jah, mitu. Kaks neist enda tehtud.

39. Mõõdulint. Jah, mitu, nii meeste kui naisteversioonid.

40. Kapisüsteem asjade säilitamiseks. Kõlab nagu imelik koduperenaine. Mul on mitu kappi ja ma üritan neis süsteemi hoida. Muarust on imelike korvikeste ostmine ebavajalik tegevus. Majapidamisse tekib ju erinevaid karpe, näiteks kingakarpe, millele saab vildikaga peale kirjutada, et mütsid või kindad või suvekingad.

Vot nii! Selle nimekirja järgi olen täiesti täis kasvanud. Peaasi, et rohkem ei kasvaks, siis peab uusi riideid ostma.

4 comments

  1. Mina ei ole täiskasvanu 🙂 Päris palju asju on puudu, mõnest pole kuulnudki (vaakumpump??).

    Meeldib

Kommenteerimine on suletud.