Kuidas maailm on kõledavõitu

Ma ei ole kunagi varjanud, et mulle meeldib aegajalt meelt lahutada – vaatan seepe, loen kollast ajakirjandust. Mõnikord on vaja, et üldse mõtlema ei peaks. Näiteks viimase nädala olen vaadanud venelaste Rannamaja ehk Каникулы в Мексике. Seal sõidutati vallalised paarituma Mehhiko eriti vingesse villasse, kus neid hellitatakse peenete toitude, jookide ja sponsorite kingitustega. Näiteks saavad naised pidevalt endale uusi kontsakingi ja mehed reklaamivad kosmeetikafirmat, mille lõhn pidavat naised kohe anduma panema. Eesti saade kahtlases tasuta metsamajas näitab selgelt meie riigi vaesust – isegi meelt peame lahutama telekast sellise elu vaatamisega, mis on peaaegu kõigile kättesaadav. Masendav.

Täna lugesin Õhtulehest kollaseid uudiseid ja sain teada, et Liina Raud laikis Mihkel Raua insta fotot, kuigi nad pidavat lahku minama. Kuna ajakirjanik oli artikli kokku klopsinud esmaspäevase hommikuunega võideldes, vaatasin, kes peale Liina veel Mihkli pilti laikisid ja leidsin ühe naise nime, mida nagu oleks kuulnud, aga ei mäleta kus. Avasin ta insta ja avastasin konto, millede pidajatest ma üldse aru ei saa. No kuidas on võimalik, et inimene riputab terve oma insta konto täis ainult enda pilte? Näha on, et tegemist pole professionaalse modelliga ja kuna kõikidel piltidel on ta täpselt samasuguse näoga, siis pole tal ka mingit lootust modelliks saada.

Ja pooled neist piltidest on tehtud hommikumantlis. Mul on ka hommikumantel, aga ma pole ennast ühelegi võõrale inimesele sellega näidanud. Kuid tühja sest mantlist. Miks inimene paneb terve insta täis enda pilte? Selliseid:

pilteemaldatud

Kui ma oleks mees, siis ma arvaks, et naine on vallaline ja soovib partnerit leida, sest miks ta muidu enda näopilte sellises koguses avalikult demonstreerib. Kuid millega naine veel tegeleb peale hommikumantlis diivanil lebamise, ei tea. Kuid tahaks ju teada. Hommikumantli pildilt saan teada, et kuigi ta ei viitsi end pildistamiseks normaalselt riidesse panna, teeb ta endale nii korraliku meigi, millega tavalised inimesed lähevad õhtul teatrisse. Kummaline naine. Õnneks on näha, et tissid on ok. Kui samas kannab ta prille, ehk nägemisega on halvasti.

Noh ja ei jäägi muud üle, kui tuleb googeldada ja saada teada, et tegemist on Eesti Politsei pressiesindajaga. Ups! Ma loodan, et mind nüüd vangi ei panda. Aga ma ikkagi ei saa aru, miks inimesed instagrammi ainult enda igavaid pilte panevad? Kas neile mitte miski muu ei meeldi? Kas neile Rannamaja meeldib?

Pekki, kui ma töötaks politseis pressiesindajana, ma paneks vahelduseks mõne politseivormis selfi ka. Mul polegi endast vormiga pilti, tahaks küll. Ja kumminuiaga. Relvaga ei taha, see on ekrekate rida.

Advertisements

15 comments

 1. Äkki on tegemist influentseriga ja see hommikumantel on koostöö, st tal on kohustus näiteks iga kahe päeva tagant postitada üks pilt selle konkreetse hommikumantliga? EI tea ju kunagi, mis inimese instagramikonto taga peidus on…

  Meeldib

  • No kuna ta on politsei pressiesindaja, siis on ju igati loomulik, et erinevad pesu ja intiimtarvete firmad temaga koostööd teha soovivad. Kuidas ma ise selle peale ei tulnud.

   Meeldib

   • No loogiline ju. Ja vormis pilti jällegi pole mõtet panna, sest vaevalt et Eesti Politsei talle selle eest raha annab, et ta seda vormi kannab…. oh wait.

    Meeldib

    • Mul tekkis praegu üks kokkuhoiuidee riigile, tehku üleüldse ainult üks amet, mille nimi ongi Amet ja mis tegeleb siis absoluutselt kõigega (siis pole täpsustavat nime vaja). Saaks ilmselt jälle kedagi koondada ja muidu kokku hoida. Alluks otse siseministrile ja tema äraolekul rahandusministrile, seega poleks muret, et Ameti juhiks keegi soovimatu isik satuks.

     Meeldib

 2. Ma mõtlesin, et näe tuttav nägu ju! Ja siis lõin kahtlema, kas on ikka tema. On küll. Ta muideks on fotograaf ja Tissident podcasti saatejuht ja alles oli ajakirjaniku kingades, ju siis see roll on mingi uus tal.

  Meeldib

 3. See Puhkus Mehhikos on väga vahva sari. Ma paari aasta eest olin suvel pikalt haiguslehel ning vaatasin, siis tv3 lehel ära terve teise hooaja. Seal sai ikka korralikult kino 😀 Vaatasin ära ka selle hooaja kuhu hiljem toodi kokku eelmiste hooaegade kõige suuremad draamatsejad, see oli veel eriti vägev.
  Kusjuures just paari nädala eest vaatasin, et neid hooaegasid enam ei ole tv3 lehel, millest on väga kahju, sest ma vene keelt ei oska ja seal olid subtiitrid olemas.

  Meeldib

  • Ma tv3 lehelt leidsin 1. hooaja alguse ja siis sai järsku poole pealt otsa. Õnneks on juutuubis kõik olemas, kuigi, jah, ilma tõlketa. Ma aru saan, aga alati ei kuule täpselt, mida nad ütlevad, selle jaoks oli ka tõlge hea. Aga ma ei saa nüüd pooleli jätta, jube haarav on.

   Meeldib

Soovin lisada:

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.