Endas kahtlemine on kohustuslik osa intekast?

Mul oli täna  ärevusega täidetud päev. Kõigepealt pidin günekoloogi juures käima ja pärastiseks oli kokku lepitud intekas potentsiaalse uue töökohaga.

Günekoloog ei olnud ärevusttekitav. Ma olen see korralik naine, kes kuulab arste ja käib regulaarselt oma alakeha paljastamas. Ma varem ei olnud nii korralik, kuid üks mu sõbrannadest sai 8-9 aastat tagasi emakavähi ja tema sundis mind arstile minema. “Naine peab end kontrollima, sa ei taha seda läbi elada, mida mina pidin,” ütles ta. Nüüd ma olen regulaarselt end näitamas käinud. Täna arst ütles, et kahe aasta pärast võiks jälle tulla. Midagi kahtlast ta silmaga ei tuvastanud ja ega ma ise ka millegi üle ei kurda, ta võttis proovi.  Muideks, see sõbranna, kes avastas oma vähi liiga hilja, on tänaseks surnud, kuigi oli minust noorem. Kontrollige end, naised!

Kuid intekas tekitas minus hunniku ärevust. Moodsad ajad, internet-värgid. Mulle saadeti kiri, et tahame intekat teha, aga me tahaks Skype-i kasutada. No mul kunagi ammu oli Skype, aga siis tulid hirmsad kaaperdajad ja panid mu Skype pihta, kuna ma ei kasutanud teda üle aasta. Ma sain sellest alles hiljem teda ja hiljem oli liiga hilja. Microsoft mulle mu kasutajat tagasi anda ei tahtnud ja ma arvasin, et las ta siis jääda, maailm on erinevaid suhtlemisäppe servani täis. Aga nüüd läks tarvis.

Tegin endale uue kasutaja, aga ma polnud varem konverentsikõnet kasutanud. Sellist, kus saadetakse kalendrisse event, et koosolek ja mitu inimest “kohale” tuleb. Pöördusin oma itimehest tuttava poole ja palusin, et kas ta saaks mind testimisel aidata. Et vaataks, kuidas mu arvuti mikrofon elab ja kuidas ma konverentsile pääseks. Arvuti mikrofoni lülitab see inimene, kes oma kaamera kinni katab, samuti välja, sest pole neil tarvis teada, mida ma teen. Millega seoses meenus mulle 1 mu lapsepõlve lemmiklugu:

Nojah, igatahes selgus, et mikrofon töötab normaalselt ja videopilt on ka arusaadavalt selge, kui kaameralt liim maha kraapida. Kuid mind tegi ärevaks konverentsikutse lõpus olev märkus, et ma võiksin/peaksin telefoni kasutama. Kui ma telefoniga linki käppisin, viis see mind otseteed lehele, kus ma saaksin Skype Businessi tõmmata. Aga ma olen ju tavaline inimene, mismõttes business, olin ma segaduses.

Igatahes arvas mu tuttav itimees, et arvutiga on normaalsem ja ma ei peaks end kõigutada laskma, et nad telefoni soovitavad. Tõmbasin mu tavalisele Skype-le mingid vidinad otsa, mida ta peale konverentsilingi vajutamist soovitas ja kõik töötaski nagu vaja. See toimus eile.

Täna olin ma juba tund aega varem kodus ja asusin end kauniks tegema. Skype ju – dressipüksid võin jalga jätta, aga pluus, meik ja soeng peavad laitmatud olema. Sättisin kaamera nii, et tagumisele taustale ei jääks imelikke asju, nagu näiteks mu lapse piuksuv mänguasi suur punane Po. Inimestel on teletupsudega erinevaid arvamusi, pole vaja neid segadusse ajada.

Kui aeg käes, läks programmi käivitamine viperusteta, aga selgus, et nad ei kasutagi pilti, vaid ainult häält. Nääh, kogu meik niisama tehtud! Ma oma inteka sisu edasi rääkima ei hakka, aga lõpuks tundus, nagu oleks kõik hästi läinud. Võimalik, et see rahuldustunne tekkis ka põhjusel, et ärevusallikas sai lõpuks läbi. Jagasin teistele telefoni ja neti kaudu ka muljeid ja ikka tundus, et kõik läks hästi, sest ma ju olingi see, kes ma olen. Teate küll, öeldakse, et ole sina ise, et siis läheb alati kõik hästi.

Kuid mõne aja pärast ma hakkasin mõtlema, aga mis siis, kui nad ei tahagi sellist, nagu mina olen? Pingutasin üle? Või äkki ma ikka ei suutnud neile veenvalt rääkida, kui kõva tegija ma olen? Ja mis siis, kui ma küsisin liiga vähe palka? Mul pole ühtegi tuttavat sarnase koha peal ja mul pole vähimatki aimu, palju nad maksta võiksid. Nad ei öelnud mulle summat ja see töökoht on neil täiesti uus asi. See tunduski kõige kahtlasem, et nad ei öelnud ise ka, äkki ma oleks pidanud ka paremini keerutama? Ma olen kuulnud, et see on päris suur viga, kui nad küsivad palju sa palka tahad ja siis sa pakud liiga vähe ja ise oled raamatupidaja ja võiks nagu teada, sest enamus raamatupidajaid on poole kohaga selgeltnägijad ka. Et kui sa liiga vähe küsid, siis sa arvad, et sa oled vähe väärt, seega sa oled luuser, aga nemad luuserit ei taha. Ma lisasin oma palganumbrile juurde küll, et ma üldse ei pahanda, kui nad palju rohkem tahavad maksta.

palveNojah, igatahes olin ma inteka ajal täiesti mõnus ja enesekindel, kuid mida aeg edasi, seda enam tundub, et äkki ma ikka tegin midagi valesti. Ise ka ei tea mida. Oleks siis vähemalt miljonitki küsinud. Ja sellele küsimusele ma ei osanudki vastata, et milline mu unistuste töökoht oleks. “Pangadirektoriks saamisest ma unistanud ei ole,” ei saa ju õige vastus olla. Ma ei mäletanud enam seda tüüpküsimust, et ette valmistada. Ma ei saanud öelda, et mulle meeldib unistada, kuidas peale viimast suve Nolaniga saab minust Hollywoodi superstaar. Ma ei usu, et nad seda nalja oleks mõistnud. Kuigi neil oli päris hea huumorimeel. Hoidke mulle pöialt, ma tahaks küll sinna tööle, tundus päris huvitav väljakutse!

5 comments

 1. Mulle ÜLDSE ei meeldi ilma videopildita skaibikõnesid teha, ma tahan ikka näha, kellega ma räägin. Niisama helistada ka ei meeldi, samal põhjusel.

  Meeldib

  • Telefoniga ma ikka räägin päris tihti, aga see on lihtsam, sest ainult üks inimene. Tolles vestluses oli peale minu 3 inimest ja nad olid kõik mulle võõrad. See oli keerulisevõitu.

   Meeldib

 2. Kõiksugu põnevaid häireid on inimestel, sinusugune selgeltnägia teab ette vähemalt ta oma teadliku mõistusegs suudab nii juhtida, et kõik läheb plaanipäraselt ja kahtlemine on, ei seda nagu polegi. Või arvasid et peidad oma tagasihoidliku palgasoovi oma sõjamaalingu taha, on 3 varjanti kas vajatkse sind moosiaks, robotiks või kohatäitjaks. Suhtlemist tuleb nautida isegi mitme võõraga korraga. 🙂

  Meeldib

 3. Günekoloogiat on igasugust. Ka fotograafilist. Blogil Idiokraatial on väljanäitus TÜ peahoone kõrval!

  Meeldib

Kommenteerimine on suletud.