Paljastest naistest ja menopausist

Kuna eelmisest postituses oli pilt poolpaljast mehest ja toimus Geraldi agressiivne objektistamine, siis täna hommikul tegin oma tavapärast ringi instagrammis ja sattusin Bella Hadidi poolpalja foto otsa ja jäin mõtlema.

Bella Hadid on Ameerika modell, kes 20-aastaselt valiti aasta modelliks ja muu siuke plaa-plaa. Kuid ma ei jäänud tema pilti vaadates üldse mõtlema neil teemadel, milledel minuvanune feminist mõelda võiks. Mu tütar on ju ka umbes Bella vanune, aga õpib ülikoolis geeniteadust, mitte ei võta end madala maailma rõõmuks avalikult riidest lahti. See osa emaks olemisest on mul hästi õnnestunud, ma arvan. Kuid Bella pilti vaadates tekkis mul hoopis teistsugune mõte. No vaadake nüüd ise ka seda pilti ja pange kirja, mida teie mõtlesite.

bella

Mina mõtlesin, et huvitav, milline näeb välja see osa Bella kehast, mis teksajaki taha jääb. Nüüd kõik purtsatasid oma kohvi ekraanile, sest arvavad, et ma olen totaalne pervar, kes käib instas noorte tüdrukute peale ilastamas. Aga ma ei mõelnud üldse midagi seksuaalset, vaid hoopis vastupidi – ma arvan, et teksatagi taha jääb täiesti ebanormaalne ja vigane keha, millega pole võimalik end üldse liigutada. No ei ole võimalik, et see jalg jõuaks niiviisi imelikult paindununa kehani.

Keegi ei kahtlegi, et sellel fotol on iga viimane piksel töödeldud, aga miks nad inimese anatoomia pekki (või õigem oleks öelda pekivabaks) töötlevad, ma küll aru ei saa. Lisaks alakehale on imelikke kohti veel. Parem rangluu on jummala kummaliselt kõver ja see õlg on imeliku nurgaga ette pööratud. Midagi on valesti selle rinnaga ka. Eeldatavalt on tal suhteliselt väikesed rinnad, kuid see poolikult paistev rind lõpeb ja ripub väga vales kohas ja kõrgusel.

Noh ja siis läheb noor inimene maovähendusopile, rasvaimusse, ilusüstidele, kuna arvab, et sellised modellid on õigema anatoomiaga kui tema end peeglist näeb. Ja enne on end neid pilte vaadates masendunult üle söönud. Väga imelik on see maailm, milles me elame ja end hästi üritame tunda. Koolis peaks anatoomia tunnis neid pilte näitama ja arutama.

Muideks, mul tuleb enda hästitundmine peale 50. sünnipäeva kuidagi eriti hästi välja. Mul on magamistoas imelik peegel. Ma sain selle 22 aastat tagasi ühte üürikasse kolides. Ma ei tea kui vana ta on ja mida näinud, vanasti ta oli mu esikus ja lapse toas. Tal on alumiiniumist raam ja peegel ise on võlupeegel. Nimelt pole ta väga sirge pinnaga ja ma reaalselt näen end sealt vaadates täiesti perfektses kaalus, kuigi ma pole. Ma olen 172 pikk ja kaalun 77, trenni ei tee, armastan saiakesi ja küpsiseid. Muarust paistan ma selles peeglis välja täiesti normaalkaalus.

peegel

Vabandust, et peegel on puhastamata, need täpid on puhas perenaise laiskus. Ma suva koduriietes ja meiki ka ei viitsinud teha, pärast lähen poodi, siis teen kulmud.

Kusjuures lugesin Kärdi kurtmist, et 40ndates pole enam emotsioonid need, mis noorena. Mul on nüüd vist mingi menopausi asi, mu emotsioonid on nigu noorel hirvel. Kõige imelikum oli siis, kui mul kaubamajas kodutarbe osakonnas tuli pisar silma, kui üliilusaid taldrikuid nägin. Mul on alati nõudega mingi värk olnud. Juba klassiekskursioonil Lätti vedasin ma koju ühe raske ja meeletult kauni vaasi. Teismelisena. Aga et ma pisarateni heldiks, kui ilusad, vot siukest jama pole old. Õnneks on ratsionaalne mõistus ikka ka kodus ja tema teab, et ma ei tohi nõusid osta isegi siis kui väga meeldivad. Ehk muarvates on 50-aastane küll väga vahva olla. Ma isegi mõtlesin, et enam juukseid ei värvi ja vaatan, kui hall ma peast olen. Praegu on talv ka, natuke julgem välimusega eksperimenteerida, kogu aeg on pime. Viimati värvisin oktoobris, nii pikka vahet pole ammu old.

Aga kui keegi tahab vahetust teha, siis ma võin oma imet-tegeva peegli tavalise peegli vastu vahetada.

33 comments

 1. Ma ei julge ammu enam peeglisse vaadata. Ükspäev kogemata jõusaalis vilksamisi nägin peeglist, KUI suur viga oli olnud lühikesed püksid jalga panna. Võibolla kümne aasta pärast ma hakkan jälle peeglisse vaatama, aga mitte enne.

  Meeldib

   • Peeglitega ma saaks veel hakkama, aga fotosid kardan ma nagu tuld ja ma olen juba ette endast välja sellepärast, et mul on vaja passi, ma pean selleks minema KMA-sse uut dokumendifotot tegema ja mu trauma viimasest ID-kaardi fotoboksist kolm aastat tagasi pole veel kaugeltki möödunud.

    Meeldib

   • Ma muide veedan päris palju aega peeglitega ruumides – jõusaalid ja tantsustuudiod, aga ma olen kuidagi kultiveerinud endas oskuse sinna peeglisse vaadates näha ainult teatud tükikest endast, mida ma parasjagu näha tahan. Välja arvatud mingid hetked, kus ma näen peeglisse kogemata, planeerimata, ja avastan, et mu kaal ei valetagi ja ma olen tõesti jõuludega viis kilo juurde võtnud 😀

    Meeldib

    • jah, ma oskan ka seda peeglisse vaatamise asja ja siis võib näiteks foto halva üllatuse valmistada, kui keegi on juhuslikult pildistanud

     Meeldib

 2. Aga peeglis näed täiega fit välja. Sa poleks pidanud oma saladust avaldama, vaid võiksid edaspidi iga söögikorda näidata toidupildiga, millega kaasneb hashtag #fitlife vms.

  Meeldib

 3. Paljaste naistega sama lugu nagu paljaste meestega, ka päris elus esineb üksikuid “perfektse” kehaga eksemplare, mida julgen omast kogemusest kinnitada. Meie tavakodanikud, kes pole selliste geenide ja järjekindlusega õnnistatud, kipume väitma, et kindlasti tegu kunstrindade või peenisepikendustega. Tegelt nagu sportlastegi puhul leidub ka sellel rindel “ausaid” võistlejaid, keda põhjust kadestada 😉 Üks proua nägi mu pildialbumis noorepõlve sõbranna topless pilti ja väitis kaljukindlalt, et sellel peavad küll implants olema. Paraku sel ajal ei teatudki, mis implants on ja lisaks teadsin kindlalt tänu palpeerimisele, et tegu ehtsatega 😛

  Meeldib

  • Tänapäeval on hoopis lihtsam, ideaalse (või siis pisut värdjalikult väänatud) keha jaoks on arvuti. Ma isegi müün teenust, kus võin suva figuuriga naisest või mehest ideaalfiguuriga mehe või naise teha, Või õigemini – ma teen sellise foto temast, aga kes see enam päriselu elab, kõik toimub ju netis.

   Meeldib

   • Pildiga võib jah igatsugu trikke teha aga kui soov päriselus kah suhelda ei maksa liiale minna. Muidu ei tunne teine kohtingul sind ära 😜

    Meeldib

 4. Mul on töö juures üks peegel, mis mingi imeliku defektiga vist, aga näitab ka palju kõhnemana inimest, vahel kui veits masekas, käin ennast seal vaatamas, nimetan seda oma teraapiapeegliks 🙂 Sama kõverpeegliefektiga on mul muide kodus külmutuskapi uks ja vot see on küll saatanast, sest iga kord kui kapi kallale lähen, vaatan enda peenikest peegeldust ja mõtlen et, ah, võib ju küll.. 😀

  Meeldib

 5. Ma mõtlesin Bella pilti vaadates hoopis, et oh, tore hipipilt vahelduseks, pole tüüpilisi pikki blonde juukseid ja nukuripsmeid, mis kõik tüdrukud ühetaoliseks muudavad.
  Kainestavalt mõjuvad mumst kaubanduskeskuste proovikabiinide peeglid, kus sageli on õudne külm valgus ja näed oma pekke uute imelike nurkade alt.

  Meeldib

  • Jaa, need peeglid on jubedad! Seal pole end kunagi võimalik nii sättida, et paremana paistev külg ainult näha jääks.
   Aga Bella kohta oli sul väga positiivne mõtlemine, armas 🙂

   Meeldib

  • Ma mõtlen alati, et kas need poodide disainerid on pea peale kukkunud, et nad ei saa elementaarsetest asjadest aru? Ma ostaks ju palju rohkem riideid, kui ma poes ei näeks välja nagu viimane tont. Aga kuna ma poe proovikabiinis näen välja nagu oleks surm saabunud juba hea hulk aega tagasi, siis ma ei osta enamikke asju, mida ma endale selga proovin, sest et nii õudne on. Mis siis, et kui ma miskipärast mõne asja siiski ära ostan, siis kodus ma näen sellega välja nagu täitsa elus inimene veel.

   Liked by 1 person

 6. Ma mõtlesin vahepeal ka, et laseks juustel välja kasvada, vaataks, kui hall on ja kuidas paistab. Väga hall ei ole, seda näen ka väljakasvust. Vaatan muudkui Pinterestis “Get Grey Gracefully” pilte, aga need on umbes sama petvad kui see Bella – kõigil neid imeliste halldie peadega tüdrukutel on ümarad siledad põsed ja nad pole vanemad kui 25. Siiamaani olen päriselus näinud vast kuni 3 ilusat halli pead ja ma ei tea, kas need ongi niimoodi kasvanud või ikkagi halli värviga järele aidatud. Teine asi, kuna ma pikkadest juustest ei kavatsegi loobuda, siis pikad hallitriibulised otsast pruunid on ikkagi väga kole (ma arvan) ja hoolitsemata. Lühike pea tuleks vast enne kaalumisele. Minule eriti ei meeldi 50 aastane olla, kuigi peaksin harjunud olema, sest paar aastat juba oldud. Aga mõni lihtsalt harjub aeglaselt.

  Meeldib

  • Haha, mul on aastaid sama mõte – et voh, hakkan hallipäiseks ja kõik, ei värvi enam juukseid, aga kõiki oma vanavanemaid ja vanemaid vaadates ei ole mulle normaalset halli juuksetooni küll kuskilt otsast loota, ikka mingi luitunud kollakasvalge. Mis kombinatsioonis minu ülikahvatu nahaga tähendaks seda, et siis mind poleks enam üldse võimalik seinast eristada.

   Meeldib

  • Ma olen ka noorena halliks värvinud, üleni, poisipea. mulle meeldis, eks leidis, et ikka õudne ja teeb vanaks 😀

   mulle ka meeldib, et on pikad juuksed ja ei tahaks jälle lühikeseks lõigata. eks ma vaatan, kaua ma kannatan seda imelikku väljakasvamist. hallid juuksed on seepärast ilusad, et nad sätendavad. vähemalt mul, mulle tundub. et kui kasvaks pikaks ja värvitud/pleekinud punast enam poleks, võiks päris vahva olla.

   Liked by 1 person

   • mul on tulnud halle juukseid pruunide sekka ja minu arust mõjub see nagu highlihts, sest just nimelt: sätendavad. Muidu pruunis peas on sätendavaid kohti.

    Aga mul on vist lihtne, mul on eluaeg juuksed tglt kirjud olnud – muist kollased, muist mustad, kokku annab enam-vähem pruuni. Nüüd on lihtsalt üks värv juures.

    Liked by 1 person

    • Ma ise mõtlen ka, et äkki tuleb nagu highlights. No mu juuksed pole ainult siis kirjud, kui nad on äsja värvitud, Muidu ikka päike pleegitab ja välja kasvab ja maha kulub. Mul pole naturaalset värvi pea vist teismelisest alates olnud.

     Meeldib

  • kuna ma oskan väga hästi fotoshoppida, siis ma võiks endast alasti pildi panna küll ja nii ära fotoshoppida, et on parem kui see modell pildil, ma anatoomiavigu ei teeks. praegune pilt on telefoniga tehtud ja ma telefonipilte fotoshoppida ei taha. ehk muarust on täiesti aus võrdlus (kui see võlupeegli asi välja arvata.)

   Meeldib

 7. Mis kaaluindeksisse puutub, siis oled sa nutridata kalkulaatori järgi siiski normaalkaalust vaid õige natuke raskem, pmst ühe vetsuskäigu jagu, võiks öelda.

  Meeldib

 8. No ma olen 36-aastane ja figuurilt üsna selle modelli sarnane. Ei oska ma ka aru saad, kus need “vead” on, sest ma ka paindun üsna samamoodi 🙂 Tahan öelda lihtsalt seda, et ka selliseid inimesi on olemas. Ja me oleme kuulnud lapsest saati: sa oled nii kondine; kas Sa sööd ka; Sa peaksid rohkem sööma jne. Ka vähemusi pole kena diskrimineerida. Selliseid inimesi on olemas ja vaatamata, kas nad tahavad olla nii kõhnad/ saledad või mitte, nad on. Ja tegelikult ei ole kena ka selliseid inimesi diskrimineerida. Sest mis ma teha saan, et ma olen alati selline olnud ja olen ilmselt surmani? Ma söön ilmselt rohkem kui keskmine naisterahvas. Luban endale kõike head ja paremat. Konkreetset trenni pole viitsinud viimased 10 aastat teha. Kuhu ma nüüd siis peitu pealsin pugema? Tegelikult pole asi üldse selles Sinu ühes postituses, aga seda kohtab päriselt niiiii palju. Ilmselt need, keda see ei puuduta, ei märka. Mind puudutab ja mina märkan küll 🙂

  Meeldib

  • Ma olen teisi Bella üilte ka näinhud, tal ei ole teistel piltidelt rangluu kõver ja jalg puusast väljas, vaid normaalne ilma füüsiise puudeta naine. Ma tean. mida alakaalulisus tähendab ja siin postituses polnud juttu alakaalust. Sul on probleem, kui sa siit postitusest selle välja lugesid.

   Mul on ka see probleem olnud, et sugulased sunnivad sööma, et liiga kondine. Enamasti läheb see saledus mingi aeg üle. Kui mitte varem, siis menopausiga ikka. Mul läks lapse sünnitamisega. Kõhnu vanasid naisi on Eestis äärmiselt harva.

   Meeldib

Kommenteerimine on suletud.