Koroona tabab kurje inimesi

Päris ise ma selle pealkirjas toodud lohutava mõtte peale ei tulnud. Kuskilt lugesin. Ilmselgelt oli tegemist kahtlase kohaga, aga mulle see idee meeldiks. Jaa, ma tean, et nii ei ole ilus mõelda ja nii mõeldes olen ma ju ise ka kuri. Kuid ikkagi on see idee esoteerika seisukohalt väga pädev.

Täna lugesin kuskilt netist tolle Saaremaa naise, kes kunagi oma kodust reaalitisaate tegi, juttu, kuidas tal on koroona, aga nälga ei jää, sest tal on laudas supikanad ja tulevane praekalkun. Ma ei ole vegan, aga mul on alati natuke kõhe lugeda, kuidas sa kõigepealt toidad oma praadi ja pärast tapad ta. Kuid pärast tema loo lugemist läksin Facebooki ja seal mu tuttavad veganid jagasid seda infolehte:

sars

No nii on. Algselt olid need viirused ainult loomadel, aga nüüd kolivad inimestele üle ja põhjustavad suurt hirmu. Ma ei saa rohkem sõnu peale lugeda, kuna ma söön ka liha ja olen patune. Aga kõigepealt koroonasse haigestunu natuke kummaline lugu ja siis kohe see sotsiaalne reklaam. No paned ju 2 + 2 ja saad 5?

Kel juba vererõhk tõusis, need edasi ei loe!

Mulle meeldib haiguste põhjuseid tšakrate järgi jaotada. Kui sul on mingi tšakra nõrgem, siis sinna sind haigus tababki. Koroona on kopsuhaigus, tekivad hingamisraskused. Kergematel juhtudel on kindel tundemärk see, kui lisaks gripitunnustele, kaob inimesed ära lõhna- ja maitsemeel, ehk nad lõigatakse ära peamistest maistest naudingutest. Kopsudega on seotud südametšakra. Südametšakra tegeleb armastuse, lahkuse, kurjuse, kitsiduse jm selliste küsimustega. Ehk koroona on kurjade inimeste haigus. Esoteerika on ikka nii lihtne!

Noh ja kuskilt lugesin, et koroona on selleks, et kõik nartsisistid maa pealt ära koristada. Seda ma ei usu, see on keerulisem ettevõtmine ja kust siis USA endale uue nii naljaka presidendi saaks?

Kuid tegelikult tahtsin ma täna blogida, sest ma nägin õues kurja meest ja mul oli suur probleem, et teda oma mõtetest välja saada. Ma kahtlustan, et tal oli see probleem veel suurem. Kuid ma panen kirja, siis on tehtud.

Käisin täna pargis ja rannas jalutamas. Olin juba umbes tunnikese jalutanud ja väga tšillis meeleolus, kui soovisin Reidi teelt ära minna ja autoteed ületada. Reidi teel on nüüd uhked laiad märgistatud jalgrattateed. Valgusfoori juurde minnes vaatasin, et on vasak pool ratastele ja parem jalakäijatele. Aga ma jäin tee äärde seisma jalgrattaga märgistatud poolele. Ja nagu tellimise peale sõitis mu kõrvale üks helkurvestis vanem mees jalgrattaga ja hakkas mõistujuttu ajama. See rattatee oli nii lai, et meie vahele jäi meeter või isegi rohkem. Jalakäijate osa oli ka ligi 3 meetrit lai ja seal polnud kedagi.

Mees vaatas mind tõsise pilguga ja rääkis: “Kas näete, et tee peale on joonistatud jalgratta pilt ja jalakäija pilt, et neil piltidel on konkreetsed tähendused.”

No ma tabasin kohe ära, et mees norib tüli. “Huvitav, millist vastust ta ootab,” jõudsin ma mõelda. “Või ta soovib, et ma vabandaksin ja kaks meetrit paremale liiguksin? Või ma langen põlvili ja palvetan tema kui suure juhi ja õpetaja poole?” No ma valisin viimase mõtte, aga põlvili ei langenud.

“Kas Te olete õpetaja?” küsisin ma temalt rahuliku ja pisut uudishimuliku hääletooniga.

Onu muutus veel ärevamaks, kui ta varem oli ja hakkas rääkima, et on olemas inimesi, kes on nii rumalad, et ei saa nendest piltidest aru, mida asfaldile joonistatakse. Midagi rääkis ta veel, aga ma täpset sõnastust ka ei mäleta. Ma vaatasin talle oma naiivsete siniste silmadega otsa ja küsisin:

“Kas te olete rumal?”

No selle peale läks onu täiega endast välja, aga õnneks läks nii jalakäijatele kui jalgratturitele tuli roheliseks ja ma läksin üle tee, kuid ma kuulsin küll, kuidas ta mulle hüüdis, et hoopis mina olen rumal. Midagi ta hüüdis mu kohta veel, aga seda ma enam ei kuulnud, kuna tema tee läks peale teeületust teises suunas ja nii palju ma teda endast välja viia ka ei suutnud, et ta oma marsruuti oleks muutnud.

Pärast edasi kõndides mõtlesin, et kui teine kord keegi tuleb avalikus kohas tülinorimise eesmärgil juttu tegema, siis võiks proovida mõnda muud vabaõhuetendust. Näiteks seda, et ma arvan, et ta lööb mulle külge ja olen selle peale jube pahane. Aga see naiivse mängimine oli ka päris lõbus. Miks inimesed küll tänavale tüli norima tulevad? Kodus on kõik juba vaikseks jäänud ja kapis peidus? Et koroona teda võtaks!

16 comments

 1. Pealkirjas loogikaviga muidugi, sest esimestena ehk tõesti saavad loomadelt hüppava tõve loomadega tegelejad, pole vahet kas lihunikud või loodusparkides töötavad salaküttide püüdjad. Aga siis levitavad kogu inimkonnale ja mul on raske uskuda, et tõved veeganeid ei murra 😉

  Meeldib

 2. Ei ole nii, et ühed on ainult pahad ja kurjad ning teised õilsad ja head. Ei ole olemas tasuta lõunaid ning ei maksa unustada neid loomi, kes surevad veganite toidulaua kaitsmise käigus.
  Ma mõistan, et on võõrastav lugeda-kuulda, et keegi toidab ja siis tapab. Aga kas stressiliha söömine on tore? Marketites vedelev liha on pärit loomadelt, keda on solgutatud, hirmutatud, tõenäoliselt togitud, nad surevad võõras kohas, hirmus ja stressis. Koduõuel ringi tipsutav supikukk kakleb tulihingeliselt teiste samasugustega ning ma ütlen ausalt, omast kogemusest, et kui neid supiks ei tee, siis tapavad nad teineteist ära või sõtkuvad kanad surnuks grupikabistamise käigus.

  Mind rahustab see teadmine, et isegi kui ei ole elektrit, poed on kinni ja valitseb liikumiskeeld vms, siis meil on puhas vesi olemas, meil on soe ning meil on toit laual. See aga ei tähenda, et ma oleksin oma loomade ja lindude vastu julm, hoolimatu või kuidagi kuri.

  Minule tundub, et just turvamullis elavatele inimestele meeldib dikteerida ja kuulutada tõde, kuid seda hetkel, mil valitseb tegelikult ülim turvalisus ja heaolu ja ma ei tea miks, kuid neile meeldib liikuda ainult äärmustes. Praegu meil pole veel midagi hullu juhtunudki ja juba ollakse hullumise äärel. Mis siis kui päriselt hulluks pöörab?

  Liked by 1 person

  • Ma väiksena olin palju vanavanemate pool, kus kasvatati kõiki koduloomi. Sead, kanad tapeti kodus, vanaisa või vanaema tappis. Lehmad-lambad saadeti lihakombinaati. Sündinud kassipojad uputati ära. Rotid püüti elusalt kinni ja siis pandi veetünni, kus nad nii kaua ujusid, kuni uppusid. Kuna ma olin laps, siis ma võtsin loomade tapmist kui normaalset asja, kuigi lapsel ei lubatud vaadata kui looma või lindu tapeti. Kuid ma oleks tahtnud küll näha, surm ja tapmine oli mujaoks tavalised elu osad.
   Täiskasvanuna hakkasin ma ise mõtlema ja leidsin, et loomade tapmine on vastik tegevus, mida saab teha ainult seestpoolt täiesti tuim inimene.

   Jah, ma olen nõus, et inimesi ei saa jagada, et ühed on head ja teised on halvad. Ma arvan, et tegelikult on kõik inimesed mingitmoodi halvad. Budismi järgi sünnitakse siia maailma seepärast, et ollakse piisavalt halvad ja elu on antud selleks, et oma vigadest vabaneda. Suvalises religioonis on tapmine kõige halvem tegu, mida elus teha saab. Budismis peetakse halvaks ka seda inimest, kes liha müüb, ise ei peagi tapma, kuid ta on nn. kaasosaline.

   Inimese enesealalhoiu-instinkt ei lase inimesel endast liiga halvasti arvata, eriti see osa, mis puudutab kurjust. Kurjad inimesed, tavaliselt, ei saa ise üldse aru, et nad on kurjad. Näiteks too mees, kellest ma kirjutasin, elab ilmselt teadmisega, et kui on reegel, siis peavad inimesed seda igal juhul täitma ja tema kodanikukohus on teistelt reeglite täitmist nõuda. Ilmselt pärineb ta perekonnast, kus olid kurjad lapsevanemad. Lapsevanemad tihtipeale arvavad, et nad peavad igal juhul lapselt nõudma reeglite (mis enamasti on reeglid reeglite pärast) täitmist ja kõrvalekallete puhul lapsi korrale kutsuma. Karistama. Nad ei tule selle pealegi, et lapsevanema esimene ülesanne võiks olla lapsele teistest inimestest hoolimist ja armastamist õpetada. Sest nad ei saa seda õpetada, nad ise ka ei oska.

   Nii, nüüd tuli pikk kommentaar, kuid ma olen sinuga nõus, et inimesi heaks ja halvaks ei saa jaotada, me kõik oleme pahad.

   Meeldib

   • Ei saada loomi kombinaati, sest meil on kitsed-lambad eelkõige võsalõikuriteks ja niidukiteks; ei uputa kassipoegi, sest on olemas loomaarstid, kes teevad napsnaps ning kassid-koerad ei sigi arutult, rotte-hiiri ei mürgita, sest nad ei ole meid seganud. Mingeid kogunemisi ei ole nad meil aastate jooksul korraldanud, seega minu poolest elagu. Kui toitu napib, siis on neid ikka näha ja kui toitu on, siis kolivad nad kaugemale. Kuidas meie, kes me sööme oma kasvatatud liha ning kasutame kogu lihakeha ära, oleme halvemad neist, kes valivad erinevaid lihatükke poes? Või inimesed, kes peavad endid taimetoitlasteks, kuid söövad ikkagi kala, sest see ei ole liha? Veganid, kes ei näe kuidas loomi maha lastakse, et nad ometi nende herneste kallale ei läheks? Miks on jäänud selline mulje, et oma lindu-looma on süüa jube lihtne? See protsess pole kuidagi lihtne või huvitav, vaid see on äärmiselt raske. Miks te arvate, et ma ei leina, ei süüdista, ei põe?
    Olen nii nõus sellega, et inimese enesealalhoiu-instink ei luba endast arvata liiga halvasti, seda on ju näha kasvõi enda fb seinalt, kuidas kõik on parimatest parimad, kuid päriselt on maskis väga suured augud. Mina olen tõsiselt seda meelt, et inimesele oleks vaja peeglit, sest hetkel nähakse ennast ainult läbi filtrite ja kõverpeeglite. Liiga palju.
    Karistamine, ähvardamine ja süüditamine, need on ühed väga madalad võtted, pigem laisa ja lühinägeliku inimese võtted.
    Mina lihtsalt ei saa aru kuidas inimestest on tulnud jumalad? Ja olemegi, ühed halvad kõik, kuid ka ühed head kõik, sest ei ole olemas halba ilma heata ja vastupidi ja üks ei ole teisest parem ega halvem. Inimene peaks keskenduma iseendale, vaatama ennast sellisena nagu ta on, ka kriitiliselt.

    Liked by 1 person

    • Nojah, täpselt, inimene saab tegeleda ainult enda nõrkade külgedega, teiste omi torkida pole ilus.

     Ma kirjutasin selle nõukaaegse mälestuse oma lapsepõlvest, et selgitada, et ma olen ise loomade koduspidamisega kokku puutunud. Tänapäeval kehtib loomakaitseseadus ja kodus loomade tapmine on keelatud, hea et maailm edasi liigub ja liigub paremuse poole.

     Sul on väga palju küsimusi, ma arvan, et need on retoorilised, kas on? kuid sa pead neile ise vastama. mina ei tunne sind. kuid ma ei saa ka aru, et kui sa end süüdistad ja oma looma on raske süüa, miks sa siis seda teed? mul on poest ostetud kana väga lihtne süüa, ei mingit emotsiooni, puhas mugav egoistlik oma vajaduse rahuldamine. taimse valguga toitude tegemine on nii palju keerulisem ja ajakulukam, et ma valin lihtsama tee, loomse valgu.

     mu tuttavad veganid jagavad FB-s tihtipeale nii jõhkraid loomade kohtlemise videosid, et mina neid vaadata ei suuda. ma arvan, et nad teavad küll, kuidas loomi halvasti koheldakse. kuid eks veganeid ole ka erinevaid, paljud teevad seda pigem moe pärast, mitte ideoloogilistel põhjustel.

     Meeldib

 3. Need on retoorilised jah. Nt kasvatame enda tarbeks broilereid, kanakuked ja vutikuked sööme ka ära. Kui see on nii raske, siis miks ma seda teen? Sellepärast, et nad elavad meie juures kuni lõpuni täiesti vabalt, me ei nuuma neid eraldatuna väikeses ruumis, vaid nad siblivad mööda õue laiali koos kõikide teistega, nad elavad oma elu vabalt, muretult ja mugavalt. Aeg-ajalt külastavad meid küll ka rebased ja kullid ja sinna nahka läheb samuti, kuid see on elu. Eelmisel aastal tatsus meil ringi ka kährik, käis sõi kanade kausist toitu, varastas natuke mune ning läks siis metsa tagasi. Üks kord ainult üritas kana murda, sattusin peale hetkel, mil kährik sikutas ebaedukalt kõvasti vastupuiklevat kana tiivast ning mul tuli silme ette Teele ja Tootsi tantsustseen. Kui ma kõva häälega küsisin, et lolliks oled läinud või, siis tundus kährik ise ka kohmetuvat ning läks häbenedes metsa tagasi.
  Lettidel olev broiler on nuumatud turbokiirusel suureks tükiks ning nad…. no ei ela muretut ja head elu.

  Minu arvates ongi lombakas osa see, kus nähakse asju liiga distantsilt ja äärmuslikult. Vaadatakse kohutavaid videosid, mõistetakse üheselt kõik omnivoorid ja loomapidajad hukka ning siis tellitakse endale udupeent tõugu kass või koer kuskilt väljamaalt. Minu silmis on siin peidus väike silmakirjalikkus.

  Julm on ka see, et minu kallis kits Risotto tõi ilmale kolmikud ning kolmandal päeval otsustas, et ta seda kolmandat ikka ei taha. Jättis täiesti ükskõikselt tite toiduta ning kui titt julges tissi otsa minna, siis udas sarvega. Tegelikult ma saan aru, ta hindas enda suutlikkust ning leidis, et kolm on temale liig. Seegi on elu.
  Minu teine kits Soolikas (nimi tuleb sellest, et ta on väikest kasvu sirejalgne kits, kellel on elevandi isu) tõi samuti kolmikud ilmale, kuid andis endast kõik, et tited oleks söönud ning teda pidin ma mõned korrad tittedest eraldama, sest nood söödikud tahtsid ema elavalt nahka pista. Poputasin Soolikat kaltsiumiga ja muude vitamiinidega (lisaks siis multimineraalidele, seleenile, teradele ja heinale mida nad saavad).

  Mis sai Risotto tallest? Hüljatut kasvatan mina, sest ma ei suutnud aktsepteerida looduslikku valikut.

  Ma vabandan, et ma nii pikke kommentaare jätan!

  Meeldib

  • Sa ei pea vabandama, mul on siin ruumi lalat, võib ükskõik kui pikkasid kommentaare kirjutada. Tundub, see teema on sulle südamelähedane.

   loomade käitumisest ma saan aru, neil ju pole võimalust poest makarone osta, nad peavad sööma, mida kätte saavad ja mitmed loomad ongi lihatoidulised kiskjad. inimene saab vabalt ilma lihata elatud, minu ainus vabandus lihatoodete söömiseks on mugavus ja laiskus.
   see, et mõni loom oma laste eest hoolt ei kanna, on loomariigis väga levinud. hoopis hirmsam on see, kui levinud on inimeste seas oma laste füüsiline karistamine. inimest peetakse kõrgema arengutasemega ja targemaks kui teisi loomi, kuidas saab olla, et inimene ei saa aru, et endast nõrgemat ei tohi lüüa.
   või kui levinud on inimestel see, et laps peab ilma isata kasvama, sest mehel on oma lihsasest lapsest ükstaspuha.

   Meeldib

   • 😀 Vot sellest teise inimese füüsilisest karistamisest hakkasin mõtlema sügavamalt värske emana, mina ise olin lapsena saanud vitsa nii, et veri taga, kuid see ei “kasvatanud” mind kuidagi. Mõtlesin, et väikese inimese üle käib mul jah jõud, kuid suure inimese üle ei käi, seega ei ole füüsiline karistamine jätkusuutlik. Olen siiani oma lastega hakkama saanud väga edukalt ilma selle vägivallata. Nõrk ja nõutu inimene räägib kätega.
    Isata kasvamine ei ole alati isa enda valik, on küllaga naisi, kes lämmatavad mehe lihtsalt ära. Mina ei taandaks seda soopõhiseks, vaid inimestevaheliseks suutmatuseks.

    Meeldib

 4. Sellel rattaga onul oli kodus igav ja sa pakkusid talle täitsa head meelelahutust, arvan, et ta saab sinu peale mõeldes endal veel tükk aega meelt lahutada, nii et ju sa karmavõlga nüüd kõvasti andeks said.

  Meeldib

  • ma loodan, et see onu mulle mõeldes oma kodus kellelegi kolakat ei anna. ma ei kujuta ette mida koduvägivalla näitajad teevad, kui see kollektiivne kodusistumine kaua kestab. kui juba jõulude ajal koduvägivald suureneb, siis nüüd pole isegi pühadeaeg.

   Meeldib

 5. Tundub, et praeguste sündmuste valguses oli onul lihtsalt vaja oma sisemist, kas või alateadlikku, hirmu ja paanikat kellegi peal välja elada. Juhtusid sobival ajal vales kohas olema.

  Aga tegelikult kooserdavad inimesed küll kergliiklusteedel nii ringi, et ei vaata, kummal poolel nad peaksid liikuma. Kui ei ole eraldi pooli määratud, kus võivad jalakäijad ja jalgratturid liikuda, siis reegel on see, et liigutakse paremal ja möödutakse vasakult. Mõlemad, nii jalutajad kui ratturid. Üsna sageli liigutakse kus juhtub.

  Nii et onu kuri meel võib vähesel määral isegi arusaadav olla. Kes teab, mitme inimese peale ta eelnevalt juba omaette vihastanud oli. Samas on liigne stress ka üks haigestumise faktoritest, nii et parem on ikka helget meelt säilitada.

  Meeldib

  • Ma sõidan ka päris palju linnas jalgrattaga, aga ma ootan soojemaid ilmu, alla 10 kraadiga ma küll ratast õue ei vea. enamus tallinna rattateid on liiga kitsad või mõeldudki inimestele kõndimiseks. Või noh, kogu see süsteem on täiesti läbimõtlemata ja inimesed käituvad kuidas juhtub. Ma olen jalgrattaga ka jalakäijatelt sõimata saanud. See juhtus kui mu pidurid vilistasid ja ma mingite naiste seljataga kõnniteel pidurdasin ja pidurid hakkasid röökima ja naised ka. Ja bussijuhilt olen jalgrattaga sõimata saanud, et vales kohas takerdasin. bussijuht tegi kohe ukse lahti, et parem sõimata oleks.
   Nüüd jääb mulje, nagu ma oleksingi keegi, kes pidevalt sõimata saab, endaarvates ma ei ole, aga sellised imelikud juhtumid jäävad meelde.

   Meeldib

 6. Kusjuures mul oli hommikul sarnane situatsioon. Päike paistis silma ja no tõesti ei näinud, kus see rattatee joon algab, katsusin autoteest eemale hoida, et kogemata sinna ei astuks. Ja siis tuli üks mees rattaga, aeglustas sõitu minu kõrval ja küsis et kas teie tahate ratta alla jääda. Mul automaatselt tuli kohe vastuseks, ära tule lähedale oma viirusega 😀 Mees langes näost ära, ütles et tal ei ole viirust ja sõitis edasi. Ei tea nüüd, äkki mõtleb ka, et nii kuri mutt, vaene mees tal kodus, saab vist pidevalt sõimata 😛 Tegelikult inimesed käituvad võõrastega hoopis teistmoodi kui oma kodus ja võibolla see sind noominud mees on hoopis kodus suht tuhvlialune, kes käibki ennast mujal välja elamas 🙂

  Meeldib

  • oleks tore, kui see nii oleks. kuid on vahe kuidas inimesed käituvad kodus oma kõige lähedasemaga, kuidas nad käituvad tuttavatega ja kuidas nad käituvad teenindajatega ehk täiesti võõrastega. tihtipeale kodus vägivaldsed inimesed oma töökaaslastega ja tuttavatega käituvad normaalselt, aga näiteks poemüüjaga ehk võõra inimesega ülbitsevad ja lähevad riidu.

   no ja on veel suur vahe kuidas inimesed käituvad normaalsel ajal ja ametliku kriisi ajal. praegu on enamus inimesi ikka suht hirmul ja pinges.

   Meeldib

Kommenteerimine on suletud.