Meikimisest, tiktokist ja animest

Inimesed kirjutavad, et kuidas nad on viimane kuu käinud ringi samade riietega ja pole oma välimuse vastu mingit huvi tundnud. Mul on täpselt vastupidi. Mitte sellepärast, et mulle meeldib pidevalt kõike teistest erinevalt teha ja mõelda, vaid nii on juhtunud. Nimelt olen ma täielikus Tiktoki sõltuvuses. No nii suures, et pole enam mõtet ükskõiksust teeselda või sõltuvust eitada.

See jutt, et tiktok on alaealistele, nii arvavad inimesed, kes seal ei käi. Või äkki mõned käivad, aga täiskasvanud inimeste sisuloomet ei vaata. Seal on jummala head ständappi, dradqueene jms. Nilbused koristatakse ära. Mingi minuvanune naine pani pidevalt nilbeid videosid, kus ta lehvitab oma kõhupekiga ja teatab, et tema on kehapositiivne. No ole, aga mina ei ole nii kehapositiivne, et suudaksin ebaesteetilist paljastust vaadata. Noori modelle riietavad, meigivad, valgustavad ja filmivad professionaalid, ka nemad võiksid halva valguse ja odava telefoniga filmides jubedad paista.

Kuid tiktokis võib peale filmimise paljugi põnevat õppida. Mina olen viimased paar nädalat meikimist õppinud. Ja ma juba enamvähem tean, mida on tark teha ja mida mitte. Kusjuures mul on kasutada ainult need vahendid, mis mul varasemast ajast olemas. Rents ju ka rääkis, kuidas ta Selveris kosmeetikaletti vaatas ja midagi valida ei osanud. Muarust Selveris ongi jube halb vaik, millega oskavad ilusat meiki ainult spetsialistid teha. Ja silmapaistava välimuse tarbeks ei müüda seal üldse midagi.

Nagu ma juba eelmisel korral mainisin, siis mulle pakub huvi lipsynk ja cosplay. Noh ja kaua sa ikka teisi vaatad, tahaks ise ka. Kuid selleks on vaja kostüüme ja meiki. Ma ei ole kunagi jaapani anime fänn olnud, aga ma midagi tean. Kuid peale cosplay maaima, võib ka ise endale suvalise tegelase ise välja mõelda. Kodusolevatest vahenditest. Esimene tegelane, kellele ma nime ei pannud, just koduste vahenditega tehtud ongi. Selline:

8apr2020

Selle pildi võtsin ühest oma videost, kus ma kätega vehin. Parukas pärineb Pipi-maalt. Patsid pidin lahti harutama. Selle imeliku pluusi ostsin ma paar aastakümmet tagasi poest, mida enam ei ole. Väga korrektselt õmmeldud pluus, ees on metallist paelahoidikud ja puha. Seisis mul niisama kapis, sest Saksamaa õllefestivalidel ma ei käi ja seal saab sellist pluusi kõige enam näha. Vist.

Kuidas meiki teha, neid õpetusi on tiktok servani täis. Mind too meik ei huvita, kus tund aega möllad miljoni kalli vahendiga ja lõpuks pole midagi näha. Mulle meeldib kui meikimine on kust. Näiteks see noormees:

EAV3sAhXUAAMuBf

Tal on kõikides sotsiaalmeediates kontod. Tiktoki lühivideosid näeb siin. Ta insta kontol on iga pildi juures ka nimekiri toodetest, mida ta kasutab. No ilmselgelt minust sellist kunstnikku kunagi ei saaks, aga mulle piisab ka vähemast. Tegelikult ongi meigi tegemine samasugune kunst nagu kõik ülejäänud – 90 prossa tööd ja 10 andekust. Harjutada tuleb ja vaadata, kuidas parimad tegijad teevad ja midagi tuleb lõpuks välja igaühel.

Järgmisena peaks selgeks õppima, kuidas endale kunstripsmeid panna. Ega ma neid praegu kuskilt osta ka ei saa. Ma eelistaksin ise kaupa katsuda, mitte netist tellida. Fakt see, et silmad on näo kõige olulisem osa. Pikad tihedad silma välisnurga poole kaarduvad ripsmed on see, millega suvalise näo kohe poole kaunimaks saab. Foto- ja filmimeigi jaoks on väga oluline kuidas määrida näkku tumedamaid, heledamaid, sätendavaid ja läiget andvaid toonijaid. Päriselus näeb foto jaoks uhkelt kontuuritud nägu väga imelik välja, aga videos võib õige sõjamaalinguga endale 25-aastase välimuse anda.  Päriselus see nii lihtne pole.

Nojah. Igatahes – ma tahtsin öelda, et mul on koroonaaeg kulgenud pidevas riiete vahetamise ja meikimise tähe all. Aga ühe väga hea animefilmi leidsin ka tänu tiktokile. Leidsin kellegi video juurest häšštaagi #howlsmovingcastle ja kui ma sinna vajutasin, sain sadu vastuseid. Noh ja nii ma leidsingi, et kui nii popp, siis ma tahan ka näha. Howl’s Moving Castle. Väga hea film oli. Armsalt naiivne. Soovitan, kui keegi pole näinud. Keegi võiks mulle veel mõnda sarnast armsat Jaapani filmi soovitada. Ma olen ainult Totorot näinud ja see polnud pooltki nii hea.

28 comments

 1. Kunstripsmed on poes ka niikuinii pakendi sees, sa ei saa neid seal ka katsuda 🙂

  Pluss seda, millised head on, saad ikkagi lõpuks ainult läbiproovimise teel teada.

  Meeldib

  • kunagi ammu mulle sõbranna pani kunstripsmeid, neid mis käivad tutikute kaupa. ise ma neid pannud pole. ehk ma ei saaks ka siis aru, kui ma proovin 😀

   Meeldib

   • Tutikuid ma pole kasutanud (tundub tarbetult aeganõudev), ma kasutan neid terve ripsmekaare vormis.

    Headuse all ma mõtlesin tegelikult seda, et osad on raskemad kui teised (väga hästi on tunda see milligramm) ja osad on jäigemad kui teised (nurgad löövad lahti) ja üleüldine mugavus on neil väga erinev. Sellest saab kasutades väga hästi aru.

    Meeldib

 2. Jah, ma soovitaks ka Studio Ghiblit, Tuulte oru Nausicaa on hea, ja Printsess Mononoke. Ja Ritsiku soovitatud Vaimudest viidud. Howl on ka väga sympaatne jah:)

  Liked by 1 person

 3. Mul tänu lastele mitmed filmid ammu vaadatud. Tuleb kohe meelde Kiki’s Delivery Sevice teiste nimetatute kõrval. Jäin just mõtlema, kuidas mu tüdrukud eelistasid just neid filme. Muidugi vaatasid ka Disney omasid, aga ei sattunud kunagi nendest suurde vaimustusse.

  Liked by 1 person

  • Nii palju kui ma olen jaapani animet näinud, siis nad on kõik väga humaansed. On head ja on halvad tegelased ja head kaitsevad positiivseid väärtuseid. Disney väärtused on äärmiselt kahtlased 😛

   Liked by 1 person

   • Ghibli on muidugi kvaliteet omaette, aga ma ei saa ausalt öeldes aru, mis Disney filmidel viga on. Kõik, mida ma olen vaadanud, on väheste eranditega päris toredad olnud (väheste erandite hulka kuulub 101 dalmaatslase film, mis oli piinlikult halb, ja “Tuhkatriinu” uusversioon, mis oli lihtsalt igav). Ma annan Disneyle juba punkte selle eest, et nad on pikka aega naissoost peaosalistega seiklusfilme teinud (suurem osa nende printsessikaid on ju seiklusfilmid) ja ka Bechdeli kriteeriumi täidavad nad palju süstemaatilisemalt kui suvaline muu stuudio. Ainuke tüütu tegur on minu silmis see, et miks pagan need filmid peavad kõik muusikalid olema; need, kus on vähem laule, on kohe paremad.

    Meeldib

    • Ma ka ei oska öelda, mis on ameerikaliku muinasjutu ja jaapani muinasjutu vahe täpselt. võtsin nimekirja lahti ja see on ikka jubepikk: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Walt_Disney_Pictures_films
     kuna minu lapsepõlves disneyd polnud, siis ma lapse seisukohta ei oskagi öelda. täiskasvanuna on mulle paljud neisat meeldinud. millegipärast ei mäleta ma oma tütre reaktsioone. tal olid lemmikud multikad, aga Disneyl tema lapsepõlves olidki pisikestele tüdrukutele mittehuvitavad filmid. noodsamad dalmaatslased ja toy story. Shrek, näiteks, samast ajast oli meil rohkem pere lemmik. Või Robots. Ja Incredibles perekond olid head!
     Kuid need multikad, mida ta fännas, need olid seotud tüdrukutega, kelledel olid erinevad võluvõimed. Disney filmides pole võluvõimed nii levinud ja kui nad lõpuks Frozeni tegid, kus üks tüdruk natuke külmutusmasina oskuseid omab, siis see läks kohe hitiks 😀

     Meeldib

    • Erinevad on jaapanlaste ja ameeriklaste räägitud lood kindlasti ja samuti võib üsna julgelt öelda, et Disney orienteerib oma lugusid ühesemalt lastele, seega on need lihtsakoelisemad, eriti moraalselt. Aga mind hakkas lihtsalt huvitama, mida sa Disney kahtlaste väärtuste all silmas pead.

     Meeldib

    • Vaatasin just seda Vaimudest viidud ja mõtlesin su teemale, nodsu. Ma ei tea nüüd, kas see on kõikide animedega nii, aga selles filmis peategelane oli jälle läbinisti hea, kõik morralsed väärtused, mis ideaalsel inimesel peaks olema ja siis tänu nendele läheb kõik hästi, sest keegi ei suuda tõelisele headusele ei öelda. Disney filmidele mõeldes ma ei oskagi öelda, et mis nende uba peaks olema. Mis on näiteks Frozeni uba? Et hoolimata sellest, et oled imelik, saad ikka printsi? Või mis? Tegelikult ei tasuks pisikestele tüdrukutele sellist jama sisendada. Kuhu jääb, et ahnus viib hukatusse ja südemeheadus on kõige tähtsam?

     Meeldib

    • Mis printsi? ma ei mäleta sealt ühtki printsi, keda oleks üldse tasunud tahta (ja ma ei räägi ainult oma vaatepunktist, vaid loo loogikast).

     Mulle ei meeldi üldiselt vastata küsimusele “mis on selle loo mõte”, sest kui sellele saab vastata, tähendab see, et lugu ise on mõttetu (milleks terve lugu, kui saab ühe lausega ära öelda?), aga üks idee tundus seal olevat, et kui inimest koletisena võtta ja ta seda ise uskuma jääb, siis ta muutubki alles õieti ohtlikuks; ja armastuse peale läheb muidugi teistpidi ning jõud, mis võiks olla ohtlik, ei ole enam kontrollimatu. Ja “armastus” ei tähenda siin romantikat-erootikat, “Frozen” on põhiliselt õearmastuse film.

     Väiksemaid pointe on seal muidugi ka, nt “kui vanemad traumaatilised sündmused kinni mätsivad, mõjub see lastele halvasti”.

     Meeldib

    • Ma hakkasin pärast mõtlema, et ma tegelt ei mäleta, et kas ta sai lõpuks mingi poisi ka või mitte, aga klassikalises muinasjutus nad, üldjuhul ikka saavad. Kas see õearmastus neil kohati polnud õelus mitte vendlus? 😛 Nojah, igatahes võisid poisid sealt filmist tolle lumemehe pealt õppida, et eriti imelik olemisega tüübid meeldivad kõigile.
     PS! Mulle meeldib, kui filmis on ilusad laulud, see frozeni laul meeldib mulle ka väga.

     Liked by 1 person

    • aa, muide, kui sellest juba juttu tuli, siis iseenda pimeda poolega tegelemisest on olemas selline anime nagu “Poiss ja koletis”. Chizu stuudio.

     Meeldib

    • ei, õelust ei olnud – ainult ühelt poolt neuroos “ma ei tohi kedagi endale ligi lasta, sest ma olen teistele nii ohtlik” ja teiselt poolt solvumine “miks sa mind endale ligi ei lase”.

     mis printsidesse puutub, siis

     SPOILER!


     ainus prints oli seal hoopis negatiivne tegelane, selle loo põhiantagonist.

     Meeldib

    • no ja klassikalisi muinasjutte on nagunii mitmesuguseid, mõnes ongi keskne just õe- või vennaarmastus (algses “Lumekuningannas” ju ka, kuigi see on kunstmuinasjutt).

     Puusalt tulistades tuleb mul meelde kohe neli nais-/tüdrukpeategelasega Disney multikat, kus üldse mingit pruudi-peigmehe liini ei olnud: “Mulan”, “Vaprake”, “Moana” (mis on Euroopa turul kaubamärgivaidluste tõttu “Vaiana”), “Zootopia”.

     Meeldib

    • Hakkasin nüüd vaatama seda “Tuulte oru Nausikaa” ja esimene silt mis ette tuli – Diney esitleb 🙂 Kusjuures – ma ei suuda seda filmi vaadata ja jätan pooleli. Igav. Mingi sõda ja värk. See, et peategelane oskab loomadega läbi saada ja lilli kasvatada, ei päästa.

     Ma olen see filmivaataja, kes naudib filmi kuni see kestab ja siis unustab kohe ära, mis filmis toimus. Näiteks aasta pärast võin sama lemmikfilmi vaadata ja jälle nagu uus 🙂

     Meeldib

    • sa tead, eks, et “Disney esitleb” ei tähenda, et oleks Disney film, vaid nad võivad lihtsalt olla soetanud selle filmi näitamise õiguse mingis piirkonnas.

     Meeldib

    • no ei ole ju. Kui nad on tagantjärgi ostnud levitamisõigused, ei ole neil selle filmi tegemisele mingit mõju olnud. See on sama vähe/palju nende film, kui see oleks Eesti Joonisfilmi oma (juhul, kui Eesti Joonisfilm selle Eestis levitamise õiguse ostaks).

     See “Nausikaa” on proto-Ghibli, st selle tegid need inimesed, kes hiljem Ghibli stuudio kokku panid, aga kuna nad polnud seda veel teha jõudnud, tegid nad selle mingis suvalises Jaapani pisistuudios.

     Meeldib

    • “Vaimudest viidud” levitas Ameerika turul samuti Disney, nad on lihtsalt jube ettevõtlikud. Nii et kui sinu jaoks on kõik, mida Disney on kunagi turustada võtnud, Disney ja sa tahad Disneyt vältida, siis ega sul kuulsatest multikatest suurt midagi vaadata ei jäägi.

     Meeldib

    • ma olen äärmuslane ainult poliitiliselt, kõikides muudes teemades ma olen kõigesööja ja filmimaailmas seedin kõike – hallid varjundid, nagu mu lugejad juba teavad 😀

     Meeldib

 4. Mu 14aastane tuli hiljuti jutuga, et kui me vahel filmiõhtuid teeme, et äkki vaataks animet. Et Miyazaki asjad on hääd. Esimesena pakkus välja “Printsess Mononoke”. Siis “Castle in the Sky”, “Castle of Cagliostro” ja “Spirited Away”. Ja siis võtsime lihtsalt ette Miyazaki filmide nimekirja ja hakkasime otsast vaatama.

  Liked by 1 person

 5. Violet Evergarden (seriaal, aga ausalt suurepärane ja parajalt diip, film on ka, aga selle tegevus toimub peale seriaali),
  Kõik Ghibili filmid, nt Children of Whales, Kikis Delivery Service jms,
  You Lie In April(seriaal),
  Sword Art Online (seriaal ja film),
  Fate/Grand Order (Fate’il on mitu seriaali ka),
  Magi: Adventures of Sinbad jt Magi seriaali,
  A Silent Voice.

  Liked by 1 person

Kommenteerimine on suletud.