Tiktok on pedofiilide ja petturite paradiis

Ma olen nüüd paar kuud Tiktoki sõltuvuses olnud ja tulnud mitmele ehmatavale seisukohale. Tegelikult sain ma Tiktoki kriminaalsest sisust aru alles viimase nädala jooksul. Enne seda oli pidevalt nii lõbus, et ma ei pööranud ohumärkidele tähelepanu.

Tiktok on algselt loodud 2016. aasta septembris Hiinas ja seda äppi on rohkem alla laaditud kui näiteks twitterit ja ta edu kasvab meeletu kiirusega. Ma kujutan ette et sarnaselt minuga avastasid eriolukorra ajal Tiktoki miljonid inimesed, sest seda oli näha. Rohkem juttu statistikast jms saab näiteks siit.

Tiktoki populaarsuse algne ja süütu uba on selles, et seal saab ülilihtsalt väljendada ja vaadata teiste kunstilisi ja loomingulisi etteasteid. Seal on väga lihtne teha endast video, kus sa oskadki tantsida või laulda või lipsynkida ja lisaks näed veel hea välja ka. Mitte profi tasemel, aga rahuldavalt ikka, kui sa juba natuke midagi oskad. Seal on mugavalt kasutatavad video edimise ja salvestamise nupud.

Teoreetiliselt peaks TikToki vanuse alampiir olema 13, aga nagu mu kommentaatorid uhkelt rääkisid, siis seal on lapsi igasuguses vanuses. Nad seal omavahel vaidlevad, et kes on vanem ja siis selgub, et see, kes on 13. Kuid on ka võimalik, et kõik vaidlejad ei ole lapsed, vaid hoopis pedofiilid, keda vanus huvitab. Miks ma arvan, et TikTok on täis Eesti ja võimalik et ka teiste riikide pedofiile? Sest ma sattusin nende rünnaku alla. Täiesti süüdimatult, nagu mul ikka asjad juhtuvad.

No ma tegin ühe tõlgitud video, kus ma rääkisin, et kõik, kes mu videot vaatavad, on armsad. Originaalis inglise keeles oli: “Ma armastan teid!” Mulle tundus, et “armastan” on eesti keeles liiga palju öelda. Noh ja siis hakkasin ma sadade kaupa saama roppe kommentaare, kus mind saadeti igale poole ja üritati nii solvata kuidas võimalik. Ma olin täielikus hämmingus. Vaatasin nende kontosid, kes kommentaare kirjutasid ja jäi mulje, et tegemist on lastega. Nii ma uskusin. Mõtlesin, et äkki on need lapsed koduses eriolukorras oma ema nii palju vihkama hakanud, et peavad seda minu peale välja valama.

Samas sain ma ka aru, et lapsed, kes niiviisi internetis vanema naise vastu viha üles näitavad, on väga lihtne saak pedofiilidele. Siis ma veel ei mõelnud, et mu kommentaarides juba käibki aktiivne saagikoristus ja paljud neist ropendajatest on täiskasvanud inimesed, kes üritavad jätta muljet, et nad on lapsed. Kuid nad isegi ei tea, et kõikidel põlvkondadel on omad ropud- ja vandesõnad ja nad kasutavad neid, mida näiteks minuealised vaid teavad.

Veel arusaamata, et paljud mu kommentaarides lapsi teesklevad inimesed on täiskasvanud, mõtlesin, et teen video, kus räägin sellest, kui ohtlik on lastel netis ropendada. No ma naiivselt kujutasin ette, et lapsed ei tea seda ja mõtlevad järele. Loomulikult tegi selline postitus asja veel hullemaks. Ma hakkasin kõikide oma postituste alla saama väga imelikke kommentaare. Ropud, solvavad, ära ajavad. Kommentaarid saab ka täiesti kinni panna, aga selleks ma esialgu ei näinud vajadust. Mulle tuli ka kommentaare, et nad ei saa aru, miks mulle nii palju vihkavaid kommentaare tuleb. Ma ka kohe ei saanud aru.

tik-tok-1024.1

Ohumärkide kogunemisel hakkas mulle lõpuks tunduma, et kõik need kommide kirjutajad ei ole lapsed. Paljud on, aga mitte kõik. Tundemärke oli juba varem, aga ma pole varem netis pedofiilide tuvastamise vastu huvi tundnud ja ilmselgelt ei tundnud ka nemad minu vastu huvi, kuni ma neile ohtlikuks muutusin.

Blogikirjutajad vast küsiksid, et miks ma imelikke kommentaare ära ei kustutanud ja lasin pedofiilial vohada. Tiktokis ei saa kommentaare kustutada ega edida. Saab kasutajat blokeerida, kuid blokeerimise tulemusena ei kao kommentaar kuskile, ainult et mina ja blokeeritud isik seda kommentaari enam ei näe. Kõik teised näevad.

Kuid pedofiilide paradiis on Tiktok ilma, et selleks üldse vaeva peaks nägema. Nagu ma ütlesin, on seal pisikeste laste videod. Täiesti avalikult on saadavad 15 sekundilised videod, kus täiesti alaealise kehaga laps tantsib. Sest Tiktokis on tantsuvideod popid ja täiskasvanud teevad neid. Ja keegi on lastele öelnud, et nägu ei tohi näidata, keha võib. Alasti videosid ma ei ole näinud, aga napis riietuses küll ja rohkem. Mina nägin laste videosid, kuna ma tahtsin teada, kes need on, kes mulle hulle kommentaare kirjutavad. Ma lugesin ka nende videote kommentaare ja nägin kuidas pedofiilid tegutsevad. Mitte küll kõike, sest loomulikult on Tiktokis ka privaatvideod, mida näevad ainult valitud inimesed. Ma ei kujuta ette, mis seal toimub!

Kusjuures ma ei tea palju neid pedofiile seal olla võib ja ma ei oska ka täpselt öelda, millised kontod neile kuuluvad. Hästi paljude eesti laste kontode sisu on mingite mängude videod. Mõnedel on neid rohkem, mõnedel ainult paar pilti ja isikukirjeldus, et talle see mäng meeldib. No pole just raske arvata, mis talle tegelikult meeldib.

Kuna eesti videotele teevad komme peamiselt eesti lapsed, siis on tiktokis ka mitu täiskasvanud meest, kes teevad videosid, mille sisu on lapsi naerutada. Lapsi ajavad naerma natuke totakad ja pisut seksuaalse sisuga naljad. Ma ei saagi aru, kas need mehed teavad, mida nad teevad, aga ühe mehe videole, kus ta küsis, kas vaatajad on kiimas, ma kommenteerisin, et kõik su kommenteerijad on alaealised, kellele sa viisakalt vastad. Ta vastas mulle ka, midagi ebaolulist. Need mehed ei saa kunagi vihkavaid kommentaare. Mina olen, lisaks vihakõnele, saanud kommentaari: “Naised ei oska nalja teha”.

Eile tegin kummalise avastuse ühe välismaalase konto kohta. Ta postitas videosid ilusa araabia muusikaga suure portreevideoga ja tal on väga lummavad silmad. Kõik videod suht sarnased, aga nii lummavad. Tiktokis on profiili juures nupp, kus ta näitab antud kasutajaga sarnaseid kasutajaid ja siis ma avastasin, et sel mehel on umbes 10 kontot erinevate nimedega ja natuke erineva sisuga. Kõikidele neile postitab ta päevas paar kolm videot. No kui see ei ole seotud petuskeemiga, siis mis on.

Ma arvan, et suvalised petturid hangivadki ohvreid läbi kommentaaride. Mul pole huvi võõraid videosid kommenteerida, sest mulle piisab vaatamisest ka. Ma vaatan täiskasvanute videosid, eksole. Kuid minu videote all käib niisugune kommimine, et ma ei jõua seda jälgida. No päevas ikka mitusada kommentaari. Või mõnikord üle tuhande? Ma ka ei tea. Ma olen üritanud neile vastata ka, aga kuna enamus on lihtsalt ropendamine, siis ma ei jõua neid isegi blokeerida. Nad provotseerivad ja vaidlevad omavahel ka. Kohutav möll!

Kallid lapsevanemad, kes te oma lastest hoolite. Vaadake, mida nad internetis teevad. Ja kallid politseinikud, minge tiktokki ja korjake need pedofiilid sealt kuidagi ära. Ma ka ei tea kuidas, aga neid on seal päris palju. Nad käivad ja kommenteerivad mu videot, kus ma silma pilgutan, et ma olen “petofiil” ja pean tiktokist ära minema. Kõiki videosid kommenteerivad, venekeelseid millegipärast mitte. Jube tüütu!

27 comments

 1. Mu 9-aastane ammu nuiab TikToki, käisin vaatasin ja sain paari päevaga aru, et ei. Ma ei lase teda sinna, sest selle järelvalve, mida ta seal näeb ja kellega kokku puutub, oleks keerukas, kui mitte võimatu.

  Meeldib

 2. Õige otsus! Räägo temaga, et miks ta tahab ja küsi, mida ta sõbrannad räägivad, seal võib neid pedofiilide ohvreid väga palju olla

  Meeldib

 3. Kati (17) ütles, et tema meelest on lapsed nii valvsad jatargad juba, et kui keegi mingit kahtlast jama hakkab ajama, siis kohe tehakse screenshot ja saadetakse kuhu vaja.

  Liked by 1 person

 4. Ma ei oleks selles nii kindel. Lastega manipuleeritakse ja isegi täiskasvanud lasevad end haneks tõmmata. Kuidas 10-aastane manipuõatsioonist paremini aru saab

  Meeldib

 5. Ohissand..
  Ma suurest uudishimust vaatasin Tik-Tokist neid sinu hobinäitlemise (?) ülesvõtteid ja ütlen ausalt: “Ei meeldi!”. Mul läheb süda rütmist välja juba ainuüksi selle peale kui “näitleja” täiesti arutult oma sõrmedega väänleb ja vehib nagu tahaks vaatajatel silmad peast välja torgata. Võib-olla sul isegi oleks potensiaali, aga selleks peab ilmselt kõvasti rohkem vaeva nägema ja harjutama – Pipi vanast parukast ja valesti kasutatud filtritest jääb väheseks.
  Tik-Tok EI OLE petturite ja pedofiilide paradiis, vaid tundub, et hoopis sinus võib olla pettumus ja kibestumus oma ebaõnnestumise pärast ja sa valad oma solvumise välja veidi vale koha peal.
  Tegelikult on TT ideena kõrgel tasemel ja väga meelelahutuslik keskkond igas vanuses inimestele, näiteks minu üks lemmikrubriike on “Vanade fotode taaslavastamine”.
  Need rumalad lapsukesed, kes sinu videote all hängivad, võiks küll ainult range vanemlike järelvalve all seal tegutseda, aga neid ma mõistan rohkem, sest nad ongi veel rumalad.
  Sina aga?

  Meeldib

   • Mitte keegi ei ole läbinisti rumal ja on täiesti inimlik, et elus tuleb ette kahtsusväärseid valikuid või pannakse ennast piinlikesse olukordadesse. Sellel on kindlasti omad põhjused. Näiteks: tähelepanuvajadus, vanaduskriis, täitmata jäänud unistuste äraspidine realiseerimisvajadus, väärastunud arusaam oma võimetest jne.

    Meeldib

    • No ma ei oodanud sult täielikku enesekirjeldust, aga see oli huvitav. Sul on lapsi? Miks sa midagi nende videote kohta ei ütle, mis pedofiilid närvi ajasid?

     Meeldib

   • Sitsidsatsidpatsid. Need eelmised kommid on tiktoki kahtlased tüübid, kes üritavad mind veenda, et ma sealt ära tuleks. Ma olen nüüd uuringuid teinud ja mul on varsti nimekiri koos. Üldjuhul on igal vihakommentaari kirjutajal vähemalt 6 erinevat kasutajat, võimalik, et ka rohkem. Ühe inimese kasutajad on erinevate profiilidega: pisike poiss, pisike tüdruk, koeraarmastaja, anime armastaja, mingi mängu armastaja jne. Noh sellised erinevatele lastele meeldivad asjad. Vihakommentaare mulle kirjutasid nad mitmelt kontolt läbisegi. Ilmselt teevad nad ka sama, kui on vaja mõnda last pedofiili küüsi langetada.

    Tegelikult on tiktok väga hea meelelahutus, aga nagu näiteks FBga oli, siis nagu rahvaarv kiirelt kasvama hakkas, läks jamaks, sest kriminaalid ja hullud leidsid oma tee, kuidas head asja ära rikkuda. tiktokiga sama. Alguses ma vältisin kõiki eesti kontosid, kuid kui nad karjaga kommima tulid, siis hakkasin huvi tundma, mis mustades koridorides toimub ja suht jälk on. Tundub, et näiteks USA ja teiste suurte riikde kasutajad ei ole nii hullud ja pole nii palju alaealiseid ja pedofiile, sest neil raporteeritakse halvasti kasutajaid, meil ei oska lapsed inglise keelt ega arvuteid kasutada ja lasevad end mitu aastat seal kiusata erinevat moodi. Välismaine tiktok on minu silme läbi täiesti teistsugune kui eesti oma.

    Liked by 1 person

 6. Minu meelest keskkond, kus sa pead ise väga hoolikalt jälgima, keda või mida sa vaatad, et mitte mingi rõveduse otsa koperdada… ei ole hea keskkond. Eriti lastele.
  Tegin endale konto, et aru saada, milles asi seisneb ja suht ESIMESE asjana lendas mulle ette u 11-12 aastase lapse konto, kes postitas ja kommenteeris ainult stiilis “seksime?”. See ei ole ok. See ei ole isegi naljana ok. (Screenshoti tegin ja raporteerisin.)

  Meeldib

  • See ei pruukinud üldse päriselt laps olla. Seal on palju täiskasvanuid, kes jätavad mulje, et on lapsed.

   Meeldib

  • Lastele oleks parimad need keskkonnad, kuhu kõigepealt teeb konto lapsevanem ja siis teeb see lapsevanem enda konto alt ja vanemlike õigustega konto oma lapsele, õigusega jälgida, piirata ja kustutada. Aga vist ükski levinud sotsiaalmeedia kanal praegu sellist võimalust ei paku. FB kunagi rääkis mingist “lapse konto” võimalusest, aga vist ei teinud.

   Meeldib

   • kurb on see, et seal on palju alaealisiseid, kelle vanemad ilmselt ei tunne vähematki huvi, kuidas nende laps aega veedab. ja ka neid lapsi, kel polegi neid vanemaid eriti, ainult väga vana vanaema näiteks. tänapäeva reaalsus. ehk tegelt ei loe kuidas keskkond on progetud, alati saab mööda hiilida, ainus võimalus oma last hoida, on teda päriselt hoida, nii et ta usaldab oma ema et räägib talle kõigest ja lisaks kuulab sõna. ma ei kujuta ette, palju selliseid teismelisi on olemas.

    Meeldib

 7. Interneti algusaegadel oli selle üks peamisi võlusid just seal valitsev anarhia, reeglite puudumine.
  Iga uus sotsiaalmeedia kanal kannab alguses sama vabaduse näivust. Hiljem, kui sinna maanduvad muretsevad lapsevanemad, hakatakse seal ka reegleid kehtestama ja need, keda reeglite olemasolu ühel või teisel põhjusel segab, otsivad uue platvormi.
  Iseenesest on lapsed või lapsi teesklevad isikud kahtlase maiguga asju ka Instagrami postitanud. Mõnest olen ise teatanud. Mõni kahtlane konto on ilmselgelt boti hallata. Libakontosid on ka FB-st leida olnud. Põhimõtteliselt pole tiktok midagi uut peale selle, et see on uus bränd ja hetkel moes. Kui murelikud lapsevanemad sinna mingid reeglid taha saavad ja/või FB selle ära ostab, siis ehitab keegi kusagil uue platvormi ning kogu ring hakkab otsast peale.

  Meeldib

  • Mis need varasemad keskkonnad olidki? Kunagi olid Rate ja Orkut, siis tuli FB ja Instagram. Natuke aega hingitses Google+, mis ei saanudki õiget elu sisse. Siis oli miski, mida ma ei mäleta, siis tuli Snapchat. Kindlasti oli vahepeal veel midagi, nüüd on TikTok. Olen kindel, et järgmisel aastal on uus populaarne platvorm.
   Lisaks eksisteerivad suhteliselt pikaealistena aga vaikselt nende kõige kõrval 9gag, Twitter on veel täitsa elus, Pinterestist leiab huvitavaid asju, aga noored pole seda vist veel avastanud, erinevad blogid kulgevad mammutitena aeglaselt üle internetiavaruste, Youtube-i populaarsus lainetab üldiselt siiski tõusvas joones, no pakkuge ise ka veel midagi.
   Oli see Koguja raamatus? “Tühisus, tühisus, kõik on tühisus. Ei ole midagi uut päikese all.”

   Meeldib

   • Mind häirib iga uue platvormi puhul enim hoopis see, et järjest lühem, järjest lihtsam, järjest vähem originaalne, järjest hõlpsam kedagi jäljendada on seal sisuloomise põhimõte. Inimese mõistus killustatakse sellistes kohtades skisofreeniliseks kiirsõnumite kultuuriks. “vanal heal ajal” olid asjad nagu natuke teisiti või mis?

    Liked by 1 person

    • kusjuures mulle sobib selline 15 sekundiste tükkidega ajaviide, juba mõne sekundiga peab aru saama, kas on hea või läheb heietamiseks 😛
     samas ma olen võimeline ka süvenema pikematesse filmidesse. paljud päris vanad inimesed näiteks vaatavad ainult telekast seriaale ja filme vaadata ei suuda, kuna sisu nõuab kaasa mõtlemist. ehk pole lapsed versus vanainimesed, erinevates vanustes inimesed ei viitsi pikalt süveneda, lihtsalt vanemad inimesed on aeglasemad kui lapsed.

     Meeldib

 8. Aitäh Sulle kasuliku postituse eest! Rääkisin Sinu tähelepanekutest kodus oma alaealiste lastega ja nad otsustasid selle peale oma kontod kinni panna. Teismelised üldse imestasid, et kust ma Tik Tokist tean, sest nemadki alles hiljuti selle olemasolust teada saanud ja ega ma ilma Sinu blogita vist polekski teadnud 🙂

  Meeldib

  • Hea, kui saan kellelegi kasu tuua. Paljud lapsed seal ei tundu üldse teadvat, mida karta. Ilmselt kodus lasteporno kontseptsiooni pole arutatud, ega ma ei imesta ka et pole. Olen vaadanud kui lihtsalt seal lapsed suvaliste võõrastega “sõbraks” saavad. Kusjuures ega ma ju ka ei tea, kes on lapsed kes mitte, aga ma saan ka päris tihti kommentaarides ettepanekuid, et hakkame sõbraks (selleks on vaja, et mõlemad vastastiku üksteist jälgiksid). Ma olen kõigile vastanud, et ma ei jälgi lapsi. Sõbrad saavad omavahel privaatselt kirjutada ja videosid jagada.

   Meeldib

 9. “Oli see Koguja raamatus? “Tühisus, tühisus, kõik on tühisus. Ei ole midagi uut päikese all.””—ahh, see oli nii hea…

  Meeldib

Kommenteerimine on suletud.