Mul on uus suhtlusäpp

Ma tegin endale Tinderisse konto. Kõigepealt ma kirjutasin sellest Facebookis sõpradele. Sain 21 laiki ja 29 kommentaari. Siis panin selle olulise info kirja Tiktoki video juurde. Sain 1579 laiki ja 254 kommentaari. Wohoo!

Kuid Tinderis tegutsemine on suhteliselt ebameeldiv. Ma olen nii harjunud Instagrammi ja Tiktokiga, kus kogu aeg on ilusad või lõbusad pidid ja videod. Laikimine on mu uus hobi. Tinder on liiga igav, ma lihtsalt ei suuda neid pilte vaadata!

Miks on Tinder igav? Esiteks paneb mingi osa mehi sinna oma reisipilte. Ausõna panevad!  Ma ei viitsi isegi ma sõprade reisipilte vaadata ja nüüd järsku viitsin suva võõra suva kohast suva kvaliteediga pilti vaadata. Ei! Ma kunagi blogisin sellest. Reisipildid on muarvates väga igavad. Nad võiks hoopis oma töö juurest pilte panna. Siis ma deidiks varsti mõne tuletõrjujaga.

Teiseks see, et miks näitab mulle Tinder tüüpe, kes elavad umbes nagu Lapimaal? Ma määrasin seal kauguse omast majast, et 25 kilomeetrit maksimum. Ma ei viitsi väga kaua oodata, kuni inimene end kohale veab! Pealegi on nende jõuluvanade kirjeldused soome keeles. Ma väga halvasti puhun! Ja neid soomlasi on mu pildireas jube palju!

Kolmandaks see, et Tinderis on väga palju mehi, kes täpselt teavad, mida nad EI taha. Nad on võtnud kätte ja pannud kirja paar rida, et öelda, mida nad ei taha. Ma tean, et ma ei taha selliseid eitaha-mehi.

Noh ja neljandaks see, et Tinder on siiski näopildi järgi valimine ja enamus minuvanuseid mehi näeb välja nagu neil oleks väga raske elu olnud. Isegi minust 10 aastat nooremate meeste näkku on nende haigused ja eluraskused kirjutatud. Ma olen Tiktokis ja Instas harjunud, et kõik inimesed on ilusad ja head. Noh ja nii ma klikingi aegajalt paremale tüüpe, kellel on väga ilusad pildid. Ühega mul tuli vastastikune see asi, et klapime. Ma olin suht ehmunud, sest ma ei eeldanud. No ma siis kirjutasin talle ja vabandasin, et ma ainult sellepärast klikkisin, et tal on nii ilusad pildid. Ja ta vastas: “Sama siin.”

Komplimendid mulle meeldivad, aga enamus eesti mehi pole sellest kunstist midagi kuulnud.

till
Mul on sel suvel aiamaa ja see on mu till juuli alguses. Augustiks oli kollane ja ma ei korjanud sealt oksakestki endale õigel ajal 😦

Nojah. Igatahes on täna mul kolmas päev Tinderit ja ma üldse ei viitsi piltide viipamisega tegeleda, sest liiga masendav on see vabade meeste turg. Ma olen Facebooki teinud veel ühe postituse, sest ma sain ühelt mehelt imeliku kirja ja tinderi-postituste tegemine ja kommentaaride saamine on huvitav. Olen mõnedega Tinderis kirjutanud ja ühega kokku saanud, aga ikkagi on igav selline suhte otsimise mäng. Ja kuidagi masendav ka. Teised sotsiaalmeedia äpid on hoopis ilusamad ja huvitavamad.

PS! Ma panin Tinderisse kirja, et ma olen blooger-blooger. Ma sellepärast olengi nagu umbes kohustatud sellest blogima.

32 comments

 1. Võtsin end kokku ja läksin Tinderisse pilte vaatama. Leidsin mehe, kelle kirjelduseks on selline jutt: “the grumpiest you are, the more assholes you meet!”

  Huvitav, kas ta ei saa aru, mida ta kirjutas, aga kuidas nii saama :O

  Meeldib

  • no näiteks paksu naist ei taha. Selle asemel, et kirjutada, et mulle meeldivad kõhnad, nad kirjutavad, et paksu ei taha.
   Muarust ei peaks sinna üldse kirjutama, keda sa tahad või ei taha, see on enesereklaami koht pigem.

   Meeldib

 2. ”Ma olen Tiktokis ja Instas harjunud, et kõik inimesed on ilusad ja head.”

  Oh jaa… Kujutan ette, et kui Instast Tinderisse kolida, siis erinevus on kui öö ja päev. Mul pole kunagi Tinderit olnud, aga olen juttu kuulnud ja tundub, et nalja seal saab.

  Meeldib

  • Tegelt võiks ju Tinderis olla sama uba, mis Instas, et näitad enda parimat külge, aga paljud pole seda enda juurest vist üles leidnud 😦

   Meeldib

 3. Ma tundsin sama Tinderis, et kuidagi kurb on. Enda ja nende pärast ka. Esialgu tundub, et nii palju võimalusi ja mehi kellega suhelda, aga see tunne läheb hirmus kiiresti otsa.

  Meeldib

  • Kusjuures mulle ei tundu, et on väga palju võimalusi. Mulle on alati meeldinud inimeste näo järgi oletada milliste inimestega on tegemist ja enamus nendest meestest tekitavad mulle ebameeldiva tunde. Väga vähe on neid, kellega tahaks lähemalt suhelda.

   Meeldib

   • Meil on vast see vanusekategooria ka veidi erinev, nooremate hulgas on põnevamaid rohkem. Ma ise üldiselt vaatan ka mehi +/- 5 aastat oma vanusest. Aga üks tarkpea soovitas, et vaata ikka mehi +10 aastat enda väljalaskest lähtudes, ja tõesti, ilusamaks see pilt paraku ei läinud. Mida vanemad mehed, seda katkisemad. Hullud filosoofid ja esoteerikud. Elult peksa saanud ja siis otsustanud, et peaks oma vaimsusega tegelema, aga see mõjub kuidagi kurvalt.

    Ja see mulle meeldib, et Sa välimust hindad 🙂 Mina ka, aga tunnen, et sellele vaadatakse kuidagi negatiivselt, et mees võib küll naist välimuse järgi hinnata, aga hoidku jumal selle eest, et naine nii pinnapealne on ja ainult ilusat näolappi vaatab :D. Sellega seoses meenub mulle alati mu äia ütlus, et kuni kolmekümnenda eluaastani mõjutavad välimust geenid, aga pärast juba iseloom, sest ilmed, kortsud, miimika on nö näkku kirjutatud ja sellepärast minu meelest paljud inimesed lähevadki alles vanuse lisandudes kaunimaks, sest nad on tegelikult seestpoolt ka ilusad 🙂

    Meeldib

    • Ma ei tea, millest sa +-5 järeldasid, ma pole kunagi end vanusest häirida lasknud 😛 Kui päriselus ma tean mehi, kes on 60 ja näevad armsakesed välja, siis Tinderis näevad enamus isegi 40 aastased väga väsinud välja.

     Kusjuures ma oskan kortsude järgi inimese muredest ja iseloomust rääkida, see on suhteliselt lihtne. Kuid see pole lihtsalt miimika, mis kortse teeb, vaid lahendamata probleemid, mis panevad inimesi teatud näo osades miimikat tegema ja nii, et kortsud tekivad. Ma selle seespoolse ilu suhtes nii kindel ei oleks. Levinum on variant, et elu muutkui peksab ja kui peksasaamise mõistatusi ära ei lahenda, siis murdud ja erinevad vaimse ja füüsilise tervise probleemid vaevad nii palju, et ei lase seestpoolt ilus olla.

     Kusjuures täna jäi mulle Tinderis jälle ette mingi mees ette, kes oligi oma iseloomustusse kirjutanud, et otsib naist, kes oleks ilusa välimusega ja ise oli kole nagu koll. Otsustasin, et muudan oma profiili Tinderis ära, et ma ei taha enam kedagi. Ma ikka ei taha teada, milline maailm oma pahupoolelt välja näeb.

     Meeldib

    • Eks ma ikka enda järgi järeldasin seda vanuse asja 😀

     Peksasaamise osas olen Sinuga väga nõus. Hiljuti tutvusin ühe noormehega, kes ka elult peksa saanud ja jõudnud lausa psühholoogi juurde oma murega, mis on ju iseenesest kiiduväärt ja julge samm, mitte ainult seda teha, vaid ka tunnistada, aga õppinud pole ta oma traumast ikka midagi. Saab aru küll täpselt kus asi hakkas valesti minema ja mõistab, mida peaks elus muutma, aga ta lihtsalt ei tee seda. Ja no see oli omamoodi tore, kuidas ta tunnistab oma vigu ja seda mida kõik valesti tegi, aga tagajärgedes süüdistab ikkagi teisi inimesi. Müstika. Kurb kui 34-aastane juba nii katki on.

     Jaa, see oli mul ka Tinderis, või üldse vist elus, et meestel on endast ikka jube hea arvamus. Kust see tuleb, mille alusel? Tahaks ka 😀 Ise on end täiesti käest lasknud, kopitavad pässid, aga naistele on sellised nõudmised, et hoia ja keela! Ei tohi paks olla (no kuuskümmend kilo on juba täiesti ülekaaluline), peab olema igati nooruslik, särtsakas, positiivne, ilus, hoolitsetud, sportlik, reisihimuline, peoloom ja igas olukorras valmis linade vahel mürama. Ja kui vastu ootad sama, siis solvuvad ja blokeerivad su ära 😀 Eks see selline meeste poolne nahaalsus ja ebaterve eneseimetlus saigi määravaks, miks ma rohkem ei viitsinud Tinderis olla. Mulle tundub, et reaalis on mehed kuidagi toredamad, kui seal. Ma ei tea kas sinna kogunevad lihtsalt mingit tüüpi tegelased või muudab see platform inimesi.

     Aga kui Sa siin eksperimenteerid, siis proovi ühtlasi ka OKCupid ära, sellest räägitakse üldiselt positiivselt ja tulemused on ka vist paremad. Ma ise pole veel ette võtnud seda kanalit, loodan vanakooli sarmile 😛 Aga oleks tore kogemust lugeda ja kes teab, ehk ka ise ühel päeval järele proovida.

     Meeldib

    • OKCupidis ma olin mingi 15 aastat tagasi, ma arvasin, et see on tore koht, kus saab isiksuseteste teha. Ja siis ma olin suht imestunud, et miks inimesed seal minuga tutvuda tahavad. Ma siis olin oma pereeluga suht rahul.
     Mul enesekindlusega on suht korras, mõnikord ma natuke kahtlen, et äkki ma olen endast liiga heal arvamusel ja seepärast mulle sellised tüübid ka silma ei jää, kellel on endast alusetult liiga kõrge arvamus. Kui ma kirjutasin, et ilus mees, siis see mees oli ikka nii ilus, et võiks modellina tööd teha.
     Muarust on väga positiivne, kui inimene oma vaimsete probleemidega psühholoogi juurde läheb, aga lapsepõlve traumadest vabanemine võtab väga palju aega ja kahepoolset tööd.

     Meeldib

    • Mulle Sinu enesekindlus väga meeldib. Ma ütleks, et see on Sinu parim iseloomujoon 🙂 Sa oled selline naine, kellega koos tahaks minna kuhugi pubisse mehi lantima. Ma ilmselt vaataks kõrval, lõualuu põrandal laiali ja teeks märkmeid 😀
     Tol kutil polnudki vist otseselt mingid lapsepõlvetraumad, muud teemad olid, aga kuigi ta tuvastas probleemi ja seda mida elus muutma peab, siis ta ei teinud selles suunas ühtegi liigutust. Ma ei saanudki aru, et mis see tema loogika oli. Umbes, et ma saan teada, miks mu automootor jukerdab ja kuidas seda parandada, mul on ka vahendid ja võimalused selleks, aga ma loodan, et kui ma midagi ei tee, siis see asi saab kuidagi ise korda. Üldiselt sellised mehed lõpetavad kas jalad ees või siis kusagil puid kallistades. Ise saavad aru ka, aga mingil põhjusel ignoreerivad seda.

     Meeldib

    • Ee, ma olen vist kuskil üle võlli kiidelnud, ma ei ole kindel, et mu suhtlemisest head flirdikonspekti saaks. Peaks sõbrannadelt üle küsima, mida nad arvavad.

     Mu tutvusringkonnas enamus katkisi mehi ravib end alkoholiga 😦

     Meeldib

    • Ja minu ringkonnas spordiga 😂, ühed katkised kõik.

     Aga mis puutub enesekindlusesse, siis see on nii meeste kui naiste jaoks ääretult atraktiivne omadus. Ei peagi vist tingimata seksuaalsusega seda võimendama. Nii mulle näib.

     Meeldib

    • Ajaa, keskealised, kes triatloni teevad, on levinud nähtus jah, aga ma sportlaseid ei tunne 😛
     Seksuaalsus on nii naistel kui meestel väga mitmetahuline asi ja inimesed tajuvad seda täiesti erinevalt. Nagu ka seda, et milline mees kelle arvates on ilus.

     Meeldib

    • Seda kindlasti, kuid suures plaanis on enesekindlus ikkagi seksikam, kui ütleme meeleheide või depressiivsus. Positiivne, rõõmus inimene on külgetõmbavam kui enesehaletseja. Kuigi, alati on erandeid. Mõnele just meeldivad veidi katkised ja hädised, tekib soov päästa ja olla ise suur ja tugev. Ega tegelikult mingit valemit pole, kõik on üks suur juhuse küsimus 😊

     Liked by 1 person

    • Korra segan vahele teie huvitavale diskussioonile (väga naudin mõlema kommentaaride lugemist).
     Manjana, sa mainisid ühes lõigus:

     ”Kusjuures ma oskan kortsude järgi inimese muredest ja iseloomust rääkida, see on suhteliselt lihtne. Kuid see pole lihtsalt miimika, mis kortse teeb, vaid lahendamata probleemid, mis panevad inimesi teatud näo osades miimikat tegema ja nii, et kortsud tekivad. ”

     Sellest ootaks küll pikemat blogipostitust! Üldse välimuse järgi isiksuse määramisest, mida oled varem ka maininud mingis kommentaaris. Kas sa mõtled füsiognoomikat? Või enda elukogemusest välja kujunenud mingid tähelepanekud? Väga põnev.

     Meeldib

 4. Nägin Tinderis oma eksi ja ka temal oli esimeseks profiilipildiks täiesti masendav pilt. Ma ju tean, et tal on palju paremaid pilte (ka seal samas Tinderis aga mitte esimene pilt) ning, milline ta välja näeb. Ise lootsin, et seal on rohkem meeldivamaid inimesi nii, et seega tihti olen seal “nähtamatu” sest lihtsalt suht igav on seal.

  Meeldib

  • Ma olen ka mitmeid tuttavaid näinud. Ka selliseid, kelle kohta olen päriselus mõelnud, et fotogeeniline inimene, aga siis on ta tindersse leidnud endast koledaid pilte. Imelik. Samas ma tean kuidas inimese enda arvamus oma fotodest erineb teiste arvamusest. Ma vanasti alati küsisin tütrelt üle, kui FB-s profiilikat vahetasin, et mida tema arvab.

   Meeldib

  • Suht häbitult jah. Tiktokis ise pisikesed lapsed teavad, et kui promo tahad, siis tuleb kõigepealt teist inimest kiita 😀

   Aga mul pole su enesereklaami vastu ka mitte vähematki. Tänud huvitava lingi eest!

   Meeldib

 5. Muidu sai Tinderist ikka ilusaid noori tüdrukuid sebitud, aga viimasel ajal on näha ainult koledate pensionieelikust vanamuttide pilte. Igasugune kepiisu on kadunud, nii et panin konto üldse kinni.

  Meeldib

  • Nojah, nüüd oled juba nii kole mees ja need ajad, kus noored tüdrukud arvasid, et vanem mees on rikas, on ka möödas 😀

   Meeldib

 6. Tinderi generatsioon on ka vanaks saanud. Noori grandofiile ei kasva lihtsalt nii palju peale või mujal on paremad vanurid 🙂

  Kui kõik pildid ilusaks lõigata nagu teatud usklike trükised või näod siledaks süstida saab ju ideaalse inimese kujutise, kuidas kas siis on nagu igavene noorus.

  Suhtlus äppe tuleb kasutada eesmärgi päraselt ja oma eelarvamused maha suruda, ka “koleda” inimesega saab suhelda, võibolla on tal “ilusad” sõbrad kui ei suhtle ei saagi teada. 🙂

  Meeldib

  • inimeste ilusa ja koleda definitsioonid on erinevad. minu jaoks on kole, kui inimese näost paistab välja, et temaga ma oma lemmikteemadel rääkida ei saa. mu jaoks on ka kole inimene, kes on ennast näkku süstida lasknud. noh ja fotoshopis olen ma nii kõva käsi, et sellega mind küll ei peta, aga tore, kui inimene arvutit kasutada oskab.

   Meeldib

 7. Eriti imelikud on need “EI-TAHA” mehed olukorras, kus mainitakse asju, mis on täiesti nende endi kätes – kui sulle paksud ei meeldi, ei pea neid ju paremale svaipima, jäta lihtsalt valimata ja ongi kõik. Kui on jehoovatunnistajatega nii ebameeldiv kogemus, et paned kirja, et “jehoovatunnistajaid ei taha”, siis sellest saaks veel aru, see ei paista näost välja.

  Samas mul oleks endal ka paar asja, mis kindlasti kaaslase välistaksid, suitsetamine näiteks. Ei teagi, mis teeks siis, kas paneks ausalt kirja või kirjutaks lihtsalt, et otsin kaaslast, kes oleks sama sportlik ja tervislike eluviisidega kui ma ise.

  Meeldib

  • Inimene saab teha valikuid, osad naudivad valimis protsessi ja võimaluste rohkust eesmärk pole kedagi saada, vaid valida ainult osaleda näidata ennast ja tunda ennast et on keegi ja selles pole midagi imelikku. Imelik on see, et inimesed enda peas teavad kuidas kõik”peab” kindlasti toimima. Mõni tahab võlgadest lahti saada, siis ta peab valima võimalikult rikka ülejäänud on kõik teisejärguline. Kõik ootavad, et tahetakse tema “ilu” ja kui valik on väga mitmekesine, siis tundub alati et kusagil on see veelparem, kui valikut pole, siis käib see paks jehoovakas ka. Nii, et valik on kaos, alati võib õelda “ei” ja “ja”, samas võid õelda “ei-taha ” kui tegelikult tahad. 🙂

   Meeldib

  • väga paljudel meestel oli see suitsetamise asi kirjas. ma kahtlustasin, et nad on äsja maha jätnud ja siis on keeruline suitsetajaga koos olla. enamus mu mehi pole suitsetanud ja ma olen.

   Meeldib

   • Mulle lihtsalt suitsuhais ei meeldi, mitte pole mingeid tugevaid põhimõtteid. Ja no kui inimene minu seisukohast haiseb, siis ju nagunii asja ei saa.

    Meeldib

Kommenteerimine on suletud.