Aasta tüütuim firma – Eesti Elekter ehk Mareki kustumatu huvi minu vastu

Ma kirjutan suunatud vihapostitusi ainult siis, kui keegi ületab edukalt mu mitu taluvuspiiri. Täna tegi seda Eesti Energia koostöös oma teise kaksikvennaga – Elektrilevi. Miks neid kaks on? Ilmselt sellepärast, et muidu jääks mulje, et jube rikas, jagame kahe peale ära, siis on … kaks natuke vähem liiga rikast firmat. Igatahes on nende reklaamiosakond liiga palju seeni söönud ja saadab iga natukese aja tagant mulle uue emaili või SMS-i. Võimalik, et keegi jäi klaviatuurile tukkuma.

Kronoloogia

7. november. Sain arve oma poole aasta elektritarbimise kohta summas 4,39. Maksin kohe ära, sest mis tehtud see tehtud. Arve käib mu maalasuva korteri kohta, kus ma suvel käisin kapsaid kasvatamas.

20. november. Saadavad kirja, et neil on arvete esitamisega natuke probleeme olnud ja kõiges on süüdi nende liiderlik iseloom, mis sunnib pidevalt partnereid vahetama. Ja kui ma nõustun, et partnerite pidev vahetamine imeb, siis mingu ma internetti ja tõmmaku nende äpp või logigu niisama nende lehele sisse ja imetlegu, et kas mul on seal kirjas too email, millele nad just spämmi edastasid.

27. november. Saan üdini edvistava emaili, kus nad kiidavad, et on jälle mingi uue partneri saanud või lapse või ma ei teagi täpselt mille, aga igatahes ei muutu minu elus midagi peale selle, et nad saatsid mulle selle üliolulise teadaande, kuna edevus ei seisa kaane all. Lisaks on kirjas soe soovitus, et ma võiksin käia nende armukese kodulehel ja jätta sinna oma kontaktid. Et too just tegi mingi internetiteenust pakkuva lapsukese, kes hirmsasti kliente tahaks.

15. detsember. Saan kirja, mille pealkiri on “Pühadetervitused!” Kirja sisuks on pildifail, mida mu ettevaatlik arvuti ise automaatselt ei ava, sest “dickpics”. Pildivabalt ühtegi muud teksti ega allkirja kirjal pole. Jääb arusaamatuks, et milline püha sel liiderlikul olendil keset detsembrit oli. Vaatasin kalendrist, mul oli samal kuupäeval jube masendus ja ma vaatasin hunniku seriaale, nende kiri mu tuju paremaks ei muutnud. Ärgu edvistagu oma pühade ja armukestega!

17. detsember. Tüübid on eriti ülbeks läinud. Saadavad mulle kirja, et nad on nii sigarikkad ja jaotavad lampi hunniku robottolmuimejaid laiali. Kuna mina vaevlen parasjagu mure küüsis, et mu üürileping lõpeb ära ja silla all võib märg ja vastik olla, siis seda lolli kirja ma isegi ei loe. Ma tean, et te olete rikkad trollid, jätke mind rahule!

21. detsember. Tüübid on avastanud, et ma pole joonud ühtegi nende poolt pakutavat jooki, ega söönud teragi nende poolt pakutavat sööki ja võimalik, et ma isegi ei ava nende emaile ja viimases hädas saadavad mulle SMS-i. Päeval kell pool kaksteist. Juhuslikult olen parasjagu vannis, kui telefonist kummalist heli kuulen. Kesse tänapäeval smsse saadab? Mul ju pole täna sünnipäev! Igatahes tahtsid nad mulle teada anda, et keegi nende partneritest on neile jälle ära keeranud ja mingisugune eelnevatest eputavatest reklaamkirjadest olevat minuni jõudnud lausa öisel ajal. Nope! Öösiti ma istun tiktokis, mitte ei loe emaile, minuni ei jõudnud mitte midagi!

23. detsember kell 17.13 sain selle emaili, mille peale mul kaas täie auruga pealt lendas ja kõigepealt mõtlesin, et kirjutan tollele tüübile miljon emaili, et nad mind rahule jätaks, aga nende saatja aadress oli non-reply. Ilmselgelt nende vanainimeste hullutamiseks, kes inglise keelt ei oska ja sooviks pidevalt neile oma külmkapist kirjutada. Vaatasin kirja lähemalt, all oli pisikeses kirjas jutt, kuhu ma peaks kirjutama, et nad mulle oma rumalaid reklaame ei saadaks. Norm firmadel tuleb rämpsust vabanemiseks linki klikkida. Ma elektrilepingu sõlmimisel kindlasti ei teinud linnukest kasti, et uputage mind, palun, reklaamiga üle. Ma pole kunagi neilt muud tahtnud, kui aastas viie euri eest elektrit.

Kirjast leidsin ka süüdlase, kes enamus saadetiste taga oli. See mees on Marek-Meelis Puust. Ta oli ka mitmele teisele kirjale oma nime alla kirjutanud, kuid mõned kirjad olid anonüümsed ka.

Kuna ma olen optimist, siis leidsin kogu selle saaga juures positiivse noodi ka. Marek on see mees, kes on mulle sel aastal kõige rohkem emaile saatnud ja iga kord ajanud lihtsalt small-talki. Nii nummi! Kõik ülejäänud mehed on alati ainult ühte tahtnud – mulle raamatupidamise eest raha maksta. Marek on nii armas!

Aiamaalt suvine nõgesepilt