Teismelised tüdrukud ja pedofiilia

Lõpuks on Eesti avalikku meediasse hakanud jõudma jutud, mis on pedofiilia. Daki kirjutas Postimehesse oma kogemusest, aga kuna ma postimeest ei loe, siis ma ei teagi, mis seal kirjas oli. Kuid mul on Delfi lugemisõigus ja seal kirjutab psühholoog mis toimub ühe teismelise peas, kes armub küpses eas isikusse: ohtu suurendavad kaks aspekti.

Muarust on see jutt pisut eluvõõras. Ta pakub, et noored tahavad eksperimenteerida ja riskida ja et nad ei tunne ära manipuleerimist.

Manipuleerimise teemat olen ma pikalt uurinud ja võin surmkindlalt väita, et manipuleerimist on väga raske ära tunda ka täisealistel. Ehk see ei erista lapsi ja täiskasvanuid. Riskimisvalmidus ei ole ka, muarust, põhjus, miks teismelised tüdrukud partnerit otsivad. Tegelikult ma ei oskagi väga täpselt öelda, miks 14-aastased tüdrukud on huvitatud suhtest täiskasvanud inimesega. Mul on pakkuda oma lood, kus ma umbes tean, miks ma seda tegin.

Nagu kõik teavad, siis nõuka ajal loeti lapsega seksimiseks seksimist alla 18-aastasega. Alkoholi- ja suitsumüügi luba 18 ja nii ka luba seksida. Kui me oma eesti riigi saime, muutsid pedofiilid seksimise loa ära 14 aasta peale. Imelik, et nad alkomüüki noorematele lubama ei hakanud? Purjus naine on alati kergemini äraräägitav.

Igatahes mäletan ma selgelt ühte suveööd, kui me pidasime sõpradega metsas pidu. Enamus meist oli 15-aastased. Kuid ühel klassivennal oli sõber külas ja tema oli juba 18-aastane. Ma ei mäleta, kas meil oli alkoholi, aga ilmselt midagi ikka oli, sest isegi mina olin 14. aastasena poest alkoholi ostnud. Ja ma ei näinud vanem välja. Nõuka ajal maapoest sai ikka pudeli kätte. Kuid mid pole joomine kunagi eriti huvitanud. Samas see 18-aastane poiss huvitas mind küll. Ta oli tark, ilus ja osav. Nagu väga tark ja väga ilus. Ja me läksime teiste juurest ära, et omaette metsa all ameleda. Ohh! Teismelise tüdruku jaoks pole midagi ilusamat kui meeldiva poisiga musitamine. Musitamine!

Ma ei olnud sedatüüpi tüdruk, kes oleks kooli ajal olnud oma peika, kellega iga päev käest kinni ringi käia. Ma ei tea, miks mul ei olnud. Pakun, et poisid kartsid mind, kuna ma olen alati armastanud ausalt välja öelda, mida ma mõtlen. Noh ja ma olin liiga tark ja vist ka liiga ilus. Kuigi ma ise ei teadnud, et ma ilus oleks. Kuid teismelistele tüdrukutele on alati väga oluline olnud, et oleks oma poiss. Mõnedel ju oli ja see tundus hea asi uhkustamiseks ja kadeduse tekitamiseks. Ma tahtsin ka oma poissi, aga kuidagi ei õnnestunud. Nii hullusti ma ka ei tahtnud, et suvalisega, kes mulle piisavalt ei meeldi, nõus oleks olnud.

Ma 14-aastase pilti ei viitsinud otsida, siin ma olen 17

Igatahes olin ma seda 18-aastast poissi ka varem juba kohanud ja temaga musitanud, aga nüüd oli võimalus, et asi võiks musitamisest kaugemale jõuda. Ilus soe suveöö, romantiline metsaalune. Suhteliselt omaette. No ja nüüd see vestlus, mis on mul siiani meeles.

“Sa oled 15, jah?”

“Jaa”

“Mm, alaealine. Alaealisega seksimine on karistatav, ma juba 18.”

Päriselt, meil oligi selline vestlus keset kõige aktiivsemat amelemist. Hetk enne seda, kui oleks hakanud riideid maha kiskuma. Ja me ei seksinudki. Ma nagu natuke olin kurb, sest ta meeldis mulle hullusti. Kuid ma polnud varem kunagi seksinud ja tahaks näha kedagi, kes esimest korda ei kardaks. Igatahes me ei seksinud just selle pärast, et ma ei olnud 18. Ja see poleks olnud pedofiilia, sest poiss oli ju ka teismeline, kuid seaduse järgi ei tohtinud.

Seadus mõjub inimestele. Ja poliitikud teavad seda väga hästi. Poliitikud usuvad seaduse mõjusse isegi rohkem, kui mõistlik oleks. Miks muidu meil ei taheta samasooliste abielu seadustada. Sest poliitikud arvavad, et siis muutuvad kõik geideks 😀

Kuid mul on olemas ka isiklik pedofiilia kogemus. Seda, seaduse järgi, ei saa pedofiiliaks nimetada, sest siis ma juba olin juba 19, aga tema oli 47. Ma ei olnud ka 19-aastaselt väga täiskasvanulik. Noh selles mõttes, et ma ei üritanud vanem välja näha ja pigem ma nägin välja nagu poisike. Nagu mu paljud armumised, võiks ka seda nimetada armumiseks inimesesse, kellega kunagi midagi päriselt tulla ei saaks, või kui saaks, oleks see äärmiselt keeruline. Ta oli sakslane ja elas Saksamaal. Ma tutvusin temaga Tallinnas. Me suhtlesime paar päeva ja pärast kirjutasime natuke üle aasta, kuna 1990 võttis Saksamaale viisa saamine aega. Kuid ma käisin 20-aastasena kuu aega Saksamaal. Ja olin väga armunud. Tema puhul välimus ei mänginud rolli. No ta oli ju vana. Ta näitas mulle ka oma noorpõlve pilte, aga see polnud ka päris minu maitse. Kuid ta oli väga tark. Ülikooli õppejõud, rääkis mitmeid keeli ja oli isegi Hiinas elanud.

Mul on oma erinevast vanusest erinevaid mälukatkeid ja ma umbes mäletan, millisena ma ennast mingil ajal tajunud olen. Tol ajal olid mul enesekindluse probleemid. Ma olin suht veendnud, et ma olen kole. Ma tean täpselt, et mul oli mingeid suhteid, kus oli tegemist vaimse vägivallaga. Sakslase puhul ma seda otsest väita ei saa, kuid ma mäletan ühte vestlust, mis mind tugevalt häiris.

“Sinu riiete suurus on 38?” küsis ta.

“Jah,” vastasin. Tagantjärgi ma tean, et ma olin tol ajal ideaalsetes mõõtudes kehaga, aga ma olin ikkagi ebakindel.

“Mu eelmine naine oli 36 ja mõnikord ka 34,” vastas ta.

Seda ei saa otseselt nimetada, nagu ta oleks mulle ette heitnud, et ma pole piisavalt kõhn, aga see mõjus mulle nii. Ma tundsin, et ma pole tema jaoks ideaalne. Ta ju ei lisanud, et ma näen parem välja kui ta eelmine naine. Mulle jäi mulje, et ma pole piisav.

Täiskasvanud inimesed on palju kordi paremad manipulaatorid kui nooremad. Nad on elu õppinud ja nad teevad seda väga loomulikult. Paljud inimesed isegi ei mõtle, kui nad teistega enda kasuks manipuleerivad. Manipuleeritav ise ei saa aga üldse aru, miks ta ennast järsku natuke kehvasti või rumala ja koledana tunneb. See käib nii peenelt.

Kuid nii nagu ma ei kavatsenud oma kaalu ebatervislikuks langetama hakata, ei üritanud ma ka oma iseloomu muuta. Ma olin Saksamaal kuu aega tal külas ja käitusin nii, nagu ta oleks mu vanem ja targem isa, kellega ma seksin. Ma olin ilma isata kasvanud ja ma ise liigitasin selle suhte daddy-issues alla.

Kui ma Saksmaalt tagasi koju tulin, me rohkem ei suhelnud. Ilmselt talle jõudis kohale, et meie suhe oli äärmiselt ebavõrdne. Mina oleksin küll tahtnud veel suhelda. Ta oli Saksamaal öelnud, et ma peaksin ikka 21 olema, et siis oleks parem. Ma kirjutasin talle, kui ma 21 sain. Aga ta ei vastanud. Ma lakkusin neid haavu pärast veel mitmeid aastaid. Mul oli probleem endavanustega suhteid alustada, sest kõik teised tundusid nii rumalad poisikesed selle täiskasvanud mehega võrreldes.

Muideks, Paavo Piik kirjutas: ka intiimsuhted ülikoolides õppejõudude ja tudengite vahel ei ole normaalne nähe. Ja siin pole ainult see uba, et õppejõud kasutab oma võimupositsiooni. Ta kasutab ka ära seda, et ta on vanem, targem ja teab, kuidas oma teadmiseid ära kasutada. Miks peaks täiskasvanud inimene tahtma endale ebavõrdset suhet?

Selle pildi minust tegi too sakslane, ma olen 20

Nojah. Igatahes arvan ma, et meil peaks olema seadus, kus alla 18-aastastega ei ole lubatud seksida. Seksimise algne eesmärk on ju lapsi saada ja üldjuhul ei peaks alla 18-aastased lapsi saama, nad on ise alles lapsed.

Ning teine asi on see, kui üks inimene on väga täiskasvanud ja teine mitte. Sellised suhted kahjustavad nooremat inimest. Inimene on kuni 25. eluaastani väga õrna emotsionaalse tasakaaluga ja vanemal inimesel on väga lihtne teda endasse armuma panna. See ei ole aus ja selline suhe mõjub noorele raskelt, esimene tõeline “armastus” ju. Sest sellised suhted jäävad väga harva püsima. Üks kord kasvab see noor ju ka täiskasvanuks ja avastab, et too teine ei olnudki nii tark, kui varem paistis. Ning see täiskasvanu ju ei taha teda enam, kui ta liiga targaks saab ja enam kenasti sõna ei kuula.

10 comments

 1. Suitsu sai nõuka-ajal kuueteistkümneselt ja ka naisterahva lapseealisus sugutegude suhtes lõppes sama aastaga. Need on minu mälu põhjal, täpsemalt guugelda näiteks ENSV Krinimaalkoodeks.

  Meeldib

  • Isegi passi said. 🙂 Seksimisel on kõigil tegelikult isiklikud huvid ja seda tehakse kasu saamise eesmärgil. Riik või ühiskond ainult leiab, et noor ei oska veel seda seksi kasu ära kasutada.
   Naised kasvatavad lapsi manipuleerides, lapsed kasvavad suureks siis manipuleerivadki nende samade manipulatsioonidega ja kõik toimib. Kõige elementaarsem on kiitmine, et inimene ise ennast ülitubliks manipuleeriks.

   Meeldib

   • Wau! Seks kasusaamise eesmärgil! Su silmis on alaealisel tüdrukul mingi kasu sellest, kui vanamees talle ära keerab? Et nii vahva, terve elu rikutud, sain perverdi soovi täita ja veel uskusin ka, et ta mind armastab, kuigi vanamees mõtles ainult kasule.

    Meeldib

    • Vanad mehed on tõesti kummalised – endal enam ei seisa ka, aga ikka peab lastele püksi ronima. Laps ju ei tea, milline täiskasvanutel seks on, valeta talle mida iganes soovid 😀

     Liked by 1 person

    • Vähemalt ise said proovida ja nõudlust oli rohkemaks. Ai-ai, nüüd hakkavad memuaarid tulema. Paistab, et need välismaavanurid on kuum kaup. 🙂

     Meeldib

 2. Selle kohta on vist isegi vanasõna – “Kiida lolli, loll rabab end surnuks” või midagi sellist. Ja tegelikult on see isegi tõsi.

  Meeldib

 3. Ühinen Manjana asjaga,
  see flora ja fauna on niisugune
  nagu Vana on meile selle disaininud:
  jalgpall on selleks, et paljuneda ;D

  Vahest ulu kui tuul:

  aga jalgpall on parem kui sirelipõõsas ;D

  Meeldib

  • Ahh, jälle, veel üks…

   Mis vanuses suguelu alustada,
   seda ei küsi sinu käest keegi.
   Sest see ei ole sinu asi, onu.

   Meeldib

Kommenteerimine on suletud.