Monika üritab naabreid riidu ajada

Eile õhtul tuli korteriühistu foorumisse natuke naljakas teade: “Maskide kõrval tõusku ausse ka ventilatsioon.” See foorum ongi suhteliselt lõbus koht. Nagu ma juba kurtnud olen, siis pole ma kunagi korteriühistu koosolekutel käinud, aga nende kohta räägitakse põnevaid jutte, kuidas inimesed teatrit teevad ja nüüd on meie majal foorum, kuhu inimesed oma põnevaid mõtteid saavad postitada. Ma lugesin teate läbi ja mõtlesin, et miks nii. Meil on koridoris aken tihtipeale lahti, kuna värviti seinu ja see haiseb rõvedalt.

Kuid täna ma sain teada miks. Nimelt vaatasin ma eile postkasti ja sinna oli erinevaid asju toodud. Ma ei viitsinud sisuga täpsemalt tutvuda. Aga täna oli mul vaja suvalist paberit, mille peale värvipintslit panna ja siis ma lugesin ühe paberi läbi. Kiri oli Kesklinna vanemalt Monika Haukanõmmelt ja sarnanes tüüpilise spämmiga: aadressi ei ole, kuupäeva ei ole, kuid sisu on mõeldud su nõrkadel kohtadel mängima.

Monika kirjutas, et kuskil mingis majas on vähemalt viiel inimesel millalgi olnud positiivne koroonatest ja Monika arvab, et nüüd enam naabreid teretama ei peaks. Ta nimetas neid viite tüüpi koroonakoldeks. Ma ei tea, millisest majast käib jutt ja kes on need viis kahtlast isikut. Meil on päris suur maja umbes viie trepikoja ja korrusega, lifti pole. Kas need potentsiaalsed mõrtsukad on minu trepikojas või hoopis kõrvalmajas, ma ei tea. Millal nad testi tegid, ma ka ei tea. Ma arvan, et Monikast on äärmiselt vastutustundetu selliseid kirju postkastidesse toppida. Mitte et ta ise oleks toppinud. Lisaks kirjale oli postkastis ka Tallinna Linnavalitsuse reklaamiga pakike 10 meditsiinilise maskiga.

Kiri ja pakike

Õnneks ei olnud ei kirjal ega pakil kellegi näopilti. Valimised on ju tulekul ja kohati võib kuulda tuntud poliitikuid rääkimas veel kummalisemat juttu, kui nad tavaliselt räägivad. Kas selle aasta oktoobrivalimiste põhiteemaks saab olema, kes on kõige vahvam viroloog? Või kes tegi / pakkus parimaid otsuseid kuidas rahvast koroona eest kaitsta.

Muarust tegid Ratas ja EKREkad väga kavala lükke, et just enne seda, kui oli teada, et koroona eriti õitsele puhkeb, astusid tagasi ja lükkasid Kaja supi sisse. Kas keegi kahtles, et märtsiks on meil nakatumise numbrid sellised nagu nad on? Ma küll mitte. Ma ei hakka arvustama, kas Ratas tegi õigeid piiranguid või Kaja. Mul puudub igasugune huvi pandeemia-teemalisi andmeid rohkem koguda ja analüüsida. Kuid ma olen suht kindel, et valimispropaganda tuleb päris jõhker. Hetkel on ju õhus ainult kaks suuremat teemat: pandeemia ja pedofiilia. Poliitikud on juba otsustanud, et pedofiilia jääb, sest kõik on pakkunud 14 aasta asemel ainult 16 aastat. Naisi ilmselt teemasse ei kaasata, sest mida nemad seksist teavad. 16-aastane poiss muule ses vanuses ei mõtlegi. Aa, las see olla.

Kuid pandeemia ja sellega seotud teemadel võib rahulikult lõpmatuseni jahuda. Kui meil on testide tegemine jätkuvalt sama populaarne, kui praegu, on järgmise aasta oktoobriks jälle viiruse uus tüvi platsis ja nakatusnumbrid skoorivad kenasti. E-valimised toovad kasu reformile. Seega peavad kesk ja ekre eriti pingutama. Pakun, et ekre uus strateegia saab olema, et pandeemia oli poliitikute poolt suureks puhutud gripp. Selleks ajaks peaks vastaliste teema juba päris hästi töötama. Kesk on juba alustanud kartulite asemel maskide jagamisega ja haigusrahade maksmine on ka ju KOVde ülesanne. Muidugi võidakse mõelda ka mõne muu teema peale. Tartus on betooniteema juba täiega tuure kogunud. Mis saab Tallinnas Porto Francost? Kui ma tahaks kohalikel valimistel loorbereid lõigata, siis sadama juurde elumajade asemel kultuuri ja sotsiaalteemade sisse toomine oleks väga hea teema.

Nojah, igatahes, muarust ei tohiks sellist hirmutavat spämmi laiali saata, nagu Monika mulle saatis. Kuid reformi poolt ma ka ei hääletaks.

Täiendus kell 13.37

Mulle alles hiljem tuli meelde, et kirjas on kas valge vale või vastuolu seadustega. Kirjas on, et minu majas on vähemalt viis inimest andnud positiivse koroonatesti. Eile oli uudistes, et meil on koroona andmebaasidega totaalne jama ja arstid ei tea, kes on vaktsineeritud ja kes mitte, andmebaasid on ühildamata. Tallinna Linnavalitsuse kirjast jääb mulje, et neil on elanike koroonatestide andmed. Mida neil, ma loodan, ei ole. Ehk nad panid kirja lause, mis rajaneb statistikal ja kirjutasid selle nii nagu nad teaksid, et igas majas on selline jama lahti. Eriti alatu manipulatsioon!

28 comments

 1. Täiesti mõttetu tigedus on selles postituses.

  Juba märtsi alguses kirjutasid kõik ajalehed ja ERR-i portaal, et Tallinna linnavalitsus sai terviseametilt lõpuks infot nende kortermajade kohta, kus on tekkinud koroonakolded ehk on viis ja enam nakatunut. Nüüd hoiatatakse inimesi postkasti pandava infovoldiku ja kaitsemaskidega.

  Sellega teavitatakse inimesi, et majas on koroonaoht ja et nad peavad olema ettevaatlikud, kui nad kasutavad lifti või liiguvad maja üldkasutatavates ruumides. Majadele jagatakse ka desovahendeid. Seda tehakse kõikides linnaosades.

  Mis selles halba on?

  Meeldib

  • Kõikidele Tallinna inimestele saadeti samasugune paberkiri ja reklaamiga maskipakk? Mulle meeldis see kartulite jagamise kampaania rohkem, see oli positiivse mõttega tehtud, ei hirmutanud kedagi, kuigi jaotas inimesed eriti vaeseteks ja nendeks, kes jõuavad ise kartuleid osta.

   Meeldib

   • Linnavalitsusele teatati, et majas on 5 või üle 5 viirusega nakatunu, aga ei teatatud, missugustes korterites ja kes nimeliselt. Viiteid sellele otsi palun ajakirjandusest ise, asja selgitati kõigis olulisemates lehtedes.

    Delikaatsete isikuandmetega pole siin tegemist.

    Ka ei saadeta neid kirju kõikidele, vaid ainult kõnealuste majade elanikele, õigemini korteritele. Sest need majad on koroonakolded.

    Meeldib

 2. Kas on midagi pahasti, et krja ja maskikesed said? Kõikidele ikka ei saadetud, valitud said vastavalt vajadusele ja isiklikult pole kellegi poole pöördututud. Kas Nad teavad et just sina elad selles korteris. Info levis läbi salajaste ventilatsooni avade põrandas onjo ja nüüd Nad teavad.

  Meeldib

  • Möhh? Ma panin ju foto, täiesti anonüümne saadetis, lihtsalt topiti postkastidesse nagu suvaline muu reklaam. Sa tahaks neid maske? Mul on mitmekordse kasutamisega mask, need 1-kordsed on väga loodustreostavad.

   Meeldib

 3. Varsti ei lubata võib-olla enam mitmekordselt kasutatavaid maske. Ma olen kogu aeg kandnud mõõdu järgi õmmeldud maske, sest meil Belgias on issand … ma ei mäletagi, millla maskinõuet ei olnud. Mais-juunis veidi aega, aga ühistranspordis pidi ikka olema. Väga mugavad ja üldse ei kurda. Ilusad ka. nagu aksessuaar, kirjadega on mul ja pitsiga. Aga nüüd parlament ei luba enam nendega tööle, peab olema kirurgiline ühekordne või meditsiiniline FFjne. Vaat need kerkivad ärritavalt silmade alla üles ja on ebamugavad.

  Meeldib

  • Mulle ka mu endaõmmeldud mask meeldib, tegin oma näo ja maitse järgi. See ühekordne on ju ressursi raiskamine ja nad vedelevad tänavatel maas. Tallinnas päris paljud ei kanna kumbagi ei poes ei ühistranspordis. Ma kannan, mulle meeldib, aga ega ma maskikandmise tervisele kasulikkusesse küll ei usu.

   Meeldib

  • Ühekordseid kirurgilisi on väga erinevaid ja isegi erinevas mõõdus. Ma muidu olen väga väikese peaga ja nii, enamus kirurgilisi maske on mulle suured, aga need, mida mu tööandja hangib ja mida me tööl kandma peame, on head ja mugavad. Ükskord haiglas käies anti sealt kohalik ühekordne, see oli oluliselt kehvem ja lirakam ja ei seisnud sugugi ees,

   Kuna olen hakanud eelistama ühekordseid kirurgilisi maske ka töövälisel ajal, siis tellides uurin maski mõõte ja tellin võimalikult väikesed.

   Liked by 2 people

   • oh Klari, elaks sa lähemal. ma ostsin just edevuse pärast kaks kahest pakki Itaalia sukkpüksifirma maske (pestavad, väljast hõbeniidiga, seest pehmest mikrokiust, sellestsamast, millest sukki tehakse, eri värvi, sellepärast ma kaks pakki võtsingi) ja pärast esimese kandmist leidsin, et minu jaoks on väikesevõitu. Kui ma paigal näoga olen, on okei, aga rääkides või niisama suud maigutades on kohe lõug väljas. ühesõnaga, peaks kolm tükki (sinine, roheline, must) kellelegi väiksemanäolisele ära andma.

    Meeldib

 4. Ma ei saa Teie küsimuse all vastata, seepärast kirjutan siia. Ma ei tunne ei Teid ega Monikat, ei ole poliitik ega kesklinna elanik, me ei ole kunagi kohtunud. Aeg-ajalt loen Teie blogi ja see postitus on minu meelest ebaõige.

  Muide, meie maja rohkem kui 200 elanikuga ja hoopis teises linnaosas ei ole ei hoiatuskirja ega maske saanud – ilmselt on meil vähem kui viis viirusega nakatunut. Loodame, et nii ka jääb.

  Meeldib

  • Kuna reklaamkampaania ettevalmistamine võtab päris pikalt aega, siis see 5-liikmeline perekond võis novembris haige olla. Tegemist on hirmu õhutava kirjaga. Kirjas oli sama info kuidas pandeemia ajal käituda, mida kõik teavad ja kes oluliseks peavad, ka järgivad. Selle kordamine lisades isiklikult puudutavat kuid puudulikku infot, on, arvestades paljude inimeste vaimset tervist ja tundlikkust sellele teemale, ebavajalik, ega tee midagi paremaks. Maske oleks võinud ka ilma kirjata postitada ja kõigile, kuna nakatumise ja haige olemise aeg on max 2 nädalat.

   Meeldib

   • Huvitav, kuskohast Te võtate selle viieliikmelise perekonna, kui Teile tulnud kirjas on juttu viiest elanikust (ühe kortermaja kohta)?

    Need elanikud võivad olla üle maja laiali, võivad olla ühes või mitmes trepikojas, võivad olla ühes või mitmes perekonnas jne.

    Tõenäoliselt jääme me erinevatele arvamustele. Ma ei näe vajadust edasiseks keskusteluks. Soovin Teile head nädalavahetust!.

    Meeldib

    • Nii surmtõsiselt ei saa ka suhtuda, ega kui blogial on kärss kärnas, siis võib olla ka maakera kandiline ja seda saab ravida ainult “Pepsi Cola” ja kanepi kokteiliga.
     Mask ise ei reostaloodust, vaid päevapoliitikul meeldib mängida sellise mõttega oma peas mis teeb tast just-kui parema inimese.

     Meeldib

 5. Issand,
  maskid juba langevad,
  ehkki Katku näha veel pole.

  Decameron kirjeldab olukorda.
  Inimesed sel ajal olid praktilised,
  nuusutasid end kaenla alt ja seksisid.

  Muidugi, loomulikult, me oleme arenenud,
  aga alaarenenud kõige lihtsamates asjades,
  kuidas veidi ootamatustes asjades endaks jääda.

  Meeldib

 6. ” Poliitikud on juba otsustanud, et pedofiilia jääb”—Huvitav, jah! Ja mulle tundub see mingi ülemusliku “vandenõuteooriana” üle maailma. Näiteks ka Venemaa jaurab selle pedofiiliaga ja ahistamistega minevikust päevast päeva, otsitakse ja leitakse ja “avastatakse” asju ja lugusid.Täielik nakkus!

  Meeldib

 7. Sellist kirja ma saanud ei ole, aga kas 5 inimest kortermaja peale on tõesti kolle? Mul on majal 7 trepikoda ja 5 korrust. Ja kui siin majas on üks pere koroona saanud, siis oleks meil siin kolle? Veidi liialdatud ei tundu 🤨

  Liked by 1 person

 8. Aasta oli siis 2006.
  Minu mälestus korteriühistust.
  Tühjendasin meie müüdud korterit.
  Olin tellinud konteineri 5-nda alla
  ja üritasin asju rõdult alla toimetada.

  Krišnad olid rõdule kuhjanud kõik üleliigse,
  mis korteris oli ja mis ei sobinud templisse.
  Seal oli kõik, alates arvutitest kuni triikrauani.

  Loomulikult oli see kõik vihmaveega kokku külmunud.
  Asju rõdult üksikult alla loopida ei õnnestustunud.
  Keetsin köögis vett ja ostsin kohalikust poest meresoola.

  Niimoodi rõdu leotades sain selle lõpuks alla konteinerisse.
  See legendaarne Roventa iMac triikraud, selle ma päästsin.
  See on mul siiani alles ja meenutab vana head HobbyHalli 🙂

  Kõik muu väärtuslik oli järgmise päeva hommikuks all juba kadunud.
  Aga all konteineris oli ikka asju veel piisavalt, et prügifirmale
  teatada, et nad võivad konteineri ära viia. Kiisu telefoni otsas
  ei teadnud minu tellimusest muidugi midagi (maksin sulas juhile).
  Meie maakler ka imestas, kuidas sa selle korteri nii puhtaks said,
  see pidi ju midagi maksma? Ma ei mõelnud sellele, olen korralik.

  Võtmeid üle andes meie korteriühistu esimehele, juba lahkudes,
  kui olin seletanud mis vahepeal juhtunud on, ja tausta üldiselt,
  küsis ta, pisar silmas, kas ma ei tuleks ühistu koosolekule,
  mis pidi just kohe algama, teda toetama vene muttide eest,
  sest nendega vaieldes võib hulluks (ta oli tõesti muutunud).

  mu eks oli meie korteriühistu audiitor, keda mutid respekterisid.
  Noh, tegelikult respekteerisid nad tema vanaema, kes elas kortermaja
  teises otsas, ja kes manipuleeris tervet kortermaja hämmastavalt edukalt
  Vanamutt, nagu kõik teda kutsusid, elas üle 90 ja suri oma sitapotil.

  Korteriühistu on ühiskonna mudel.

  Meeldib

 9. Mjah, paistab olevat tüüpiline “Farmer John Alabamast ei saatnud seda kirja viiele kontaktile edasi ja vaata mis temast nüüd on saanud” kampaania.

  Liked by 1 person

  • Tegelikult on asi keerulisem.
   Vanasti olid kõik lõbumajad ühel blog.tr.ee tänaval.
   Tegid tiiru, nuusutasid, mis teemaks, kes mis tujus on,
   ja võtsid sõna sekka öelda, kartmata ebaviisaks olla.

   Blog.tr.ee tänaval sain ma suhelda _selliste_ naistega,
   kellega tavaelus, tänavast rääkimata, ma kunagi ei kohtuks,
   sõnagi ei vahetaks, …pilgu pööraks küll tagasi, ja vaataks…

   Manjana ei olnud blog.tr.ee tüdruk,
   tema jäi mul favorite’sse hoopis mingi veidra jutukirjutamisega.
   Mina, kes raamatuid eriti ei viitsi lugeda, eelistan arvustusi,
   lugesin neid jutte huviga, kuni see ettevõtmine riidu läks.
   Mnjah, paistab nagu tüüpiline korteriühistu.

   Meeldib

 10. Monika ei ole milleski süüdi.
  Lihtsalt latt on madalale vajunud
  nagu Mannu kui meie suunamudija rinnad.

  Rinnad on riigikorralduse alused.
  Rinnad on põhiseaduslikud isegi meestele.
  Probleem tekib mingil arusaamatul pinnal.

  Millest me räägime?
  See on uskumatult segane.
  Probleemi olemasolu ei saa eitada.
  Justkui emadele arusaadav, aga loomulik.

  Meditsiimisüsteem või perearstisüsteem?

  Meeldib

Soovin lisada:

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.