Peab vist muusikakooli minema

Blogimine on mu aja surnukslöömise viisidest salamisi tahapoole nihkunud ja jätkuvalt troonib esikohal Tiktok, kus viimase nädalaga on, minu jaoks, nii mõndagi põnevat sündinud. Nimelt tegin ma nädal tagasi video, mida on praeguseks vaadatud üle poole miljoni korra, meeldimisi on 43 tuhat, kommentaare pea seitse tuhat ja jagamisi 4400. Video ma tegin hetke ajendi sunnil. Ma laulan ning “mängin kitarri” ka. Ma natuke eeldasin, et see võib paljudele meeldida, aga ma kohe kindlasti ei arvanud, et mu lauluvideo on esimene, mida peaaegu kõikides Euroopa riikides vaadatakse. See on ühteaegu põnev , aga ma olen väga hämmeldnud ka. Kel huvi tekkis, siis vaadata saab siit: I wanna be your slave, boy

Tegemist on Eurovisooni võitja Måneskini praegu väga popi laulu “I Wanna Be Your Slave” ümbertöötlusega. Ma vahetasin seal mõned sõnad ära. Video tegemine läks suhteliselt ludinal: paar korda proovisin ja juba kõlaski umbes nii nagu mulle meeldis. Kitarr on käes rohkem nagu ilu pärast, sest ma ei oska kitarri mängida ja ega ma ei üritanud ka.

Kuid kunagi ei tea, mida inimesed märkavad ja kuidas aru saavad. Tundub, et mu lauluke läks ilma peale rändama erinevatel põhjustel. Järeldan seda tagasisidest, mida inimesed kommenteerivad. Kõige rohkem on neid, kes arvavad, et ma ei viitsinud sõnu pähe õppida, sest nad kirjutavad mulle kommentaari originaalsõnu. Mõnesid häirib mu kitarrimäng, ilmselt jälle samal põhjusel, et nad ei saa aru, et ma ei ürita kedagi kopeerida, vaid olematu kitarrimäng näitab, et tegemist on naljaga. Üldiselt kommenteerivadki ju need inimesed, kes on mingil põhjusel liigutatud. Positiivseid komme jagub ka. 

Kuid ülimalt põnev on see, kui palju erinevas keeles kommentaare tuleb. Kui teised veetsid aega jaanitule ja muu juurdekuuluvaga, siis mina käisin regulaarselt vaatamas, mis mu lauluga toimub. (Mul telefoni kaasaskandmise kommet pole tekkinud, telefon oli toas laual). Ok, ma käisin sellepärast ka toas, et ma pole harjunud pidevalt suure hulga inimeste keskel viibimisega. Me olime jälle sõpradega Saaremaal ja kümme ning rohkem inimest kolme päeva vältel tundub ikka väga suur hulk suhtlemist.

Ning ma vaatasin kogu aeg põnevusega video kommentaare ja statistikat. Ma tegin kuvatõmmiseid, kuidas mu videol erinevates riikides levib. 

Vaatajate statistika riikide kaupa

Alguses näidati Eestis, siis leidis Tiktok, et võiks veel Euroopa väikestele imeliku keelega riikidele näidata. Pärast läks suurematesse riikidesse ka. Kuid näiteks Itaaliasse või Venemaale mitte. Måneskin on itaalia bänd, ma ei näe vahet, et miks Saksamaale jõudis, aga Itaaliasse mitte. Kuid kommentaare olen ma saanud veel mitmetes erinevates keeltes: ungari, kreeka, hollandi ja kõiki ma ei oska isegi määrata.

Tiktok on väga ühe riigi keskne – selle mille võrgus su telefon asub. Selleks, et teiste riikide vaatajateni ka jõuda, oleks kõige kasulikum elada kas USAs või Inglismaal, sest inglise keelt oskavad kõik ja pole vaja üle vaadata, mis keeles loba aetakse. Paljud eestlased tulevad Tiktokki ja hakkavad inglise keeles rääkima, kuna neile on Tiktok näidanud peamiselt ingliskeelseid tegelasi. Täiesti mõttetu tegevus on ise alguses inglise keeles midagi puterdada, kuna ainusaks tulemuseks on, et eestlased naeravad kõhud kõveras.

Nojah, aga nüüd olen ma teinud lauluvideo ja loogika ütleb, et ma peaksin midagi selle “eduga” pihta hakkama. Enamus mu jälgijaid on aga jätkuvalt Eestist ja nemad pole mind järgima hakanud laulmise pärast. Kuid äkki ma ikkagi peaksin kitarrimängu ja laulmise päriselt ära õppima? Ma pole kunagi varem oma elus sellist tunnustust leidnud. Hull vedamine, et see mõne tantsuvideoga ei juhtunud, siis ma teaksin küll, et nii kõrges vanuses pole mõtet tantsija tulevikust unistada. Mitte et ma nüüd laulja karjäärist unistaks, aga peaks ju midagi tegema?

18 comments

 1. Üliäge! Kusjuures mul on juhtunud sama case u 15 a tagasi (mitte tiktokis) et üks mu üsna suvaline foto läks laia maailma rändama. Minuga ei seostanud seda seal mitte keegi (kes viitsiks foto autorit märkida eksole) aga naljaka eduelamuse sain siiski.

  Liked by 1 person

 2. ~ pool miljonit vaatamist on umbes 20 euri 🙂 kooliga või koolita, vahet pole. seega muusikakooli asemel võibolla lihvida oma inglise keele hääldust hoopis?

  Meeldib

 3. selge, polnud kursis, et eestis ei saagi teenida. mul igalpool uk ip vahel, et inglisekeelset kontenti näha. teine maailm, nagu ütlesid 😛

  Liked by 1 person

 4. Muidugi mine, aga õpetajaks. Seda uut väga populaarset stiili võiks nimetada “Manjonkaks”. Mõelda vaid, kui kõik miljonid hakkavad Manjonkajateks. Manjonka tuleb viia massidesse. 🙂

  Liked by 1 person

 5. Kusjuures ma Riias, aga tiktoki järgi nagu Eestis. Läti contenti küll ei näe 😀 aga nägin ka su laulukest, nii nummi! 🙂

  Liked by 1 person

 6. Ütleme, et aeg oleks juba uus Manjonka välja lasta, pole midagi kükidad päikselõõsas ja kui püsti tõused tuleb selline lõõgastav vererõhu langus ja selle pealt on hea manjonksida. 🙂

  Meeldib

 7. Mina,
  sama siin,
  Kuulan siin ERR “Naine ajas”
  3nda hooaja esimest saadet..
  teemaks poliitika ehk võim.

  Mõtlen, mina ainult naiste blogisid loen.
  Ma enda meelest ei vali, aga need on head!
  Mehi, vormis, vaatan ma EM jalka mängudes 🙂

  Blogides on/olid naised tuntavalt vabamad
  kuniks ka see mänguväljak (blog.tr.ee) suleti.
  Seal olid naised põhilised teemade tegijad.

  Avalikust ruumist (blog.tr.ee) eemaldamine
  ja surumine oma kodulehele on mis asi?
  Ahistamine ja NAISTE diskremineerine.
  Mina sealhulgas ;(

  Midagi ei ole muutunud,
  ikka need kohad kuskil …

  Meeldib

   • Nagu ikka,
    ma kõigpealt kommenteerin,
    seejärel loen kommentaare,
    ja lõpuks teksti ka 🙂

    Kui sa tead allikat,
    siis tead ka enam-vähem
    mida sealt lugeda saab, aga…

    vaadates TikTok videot tummalt,
    milles Manjana ja pann on tuttavad,
    kuniks avastasin hääle lubamise nupu 🙂

    Need hallid varjundid jäävad kummitama…

    Liked by 1 person

Kommenteerimine on suletud.