Valetamine teeb purjus inimese tripid eriti “lõbusaks”

Ma jätkuvalt mõtlen vaimustusega oma viimasele postitusele. Olen püüdnud ennasthävitavatest mõttemallidest ka teistele inimestele rääkida, aga ma olen parem kirjutaja kui rääkija. Või on uba selles, et rääkimisel on kohe näha, kas teist huvitab ja kuidas ta mu jutust aru saab, aga blogipostituse lugejate puhul ma kujutan ette, kuidas kõik need 475 inimest, keda wordpress kirja pani, lugesidki kogu jutu läbi ja kiljusid vaimustunult.

Igatahes tegelen ma nüüd aktiivse “deemonite” püüdmise ja mõistmisega. Käisin just praegu Malluka blogi lugemas ja hüppasin vaimustusest jalalt jalale – Mallu kutsus omi lugejaid üles, et nad kirjutaksid kuidas Kollane deemon urust välja poeb ja tegutsema hakkab ehk milliseid lolluseid teevad inimesed siis, kui nad on purjus. Need, kes sinna kommenteerisid, pole veel kõige kehvemas seisus, sest nad mäletavad, mida nad tegid. Kuid nad süüdistavad oma tegudes alkoholi. Pudelis omaette loksuv alkohol pole kurjategija. Alkohol on lihtsalt abivahend, mis hoolika kõrrikallamise tulemusel võtab inimeselt maha selle enesekontrolli, mida ta kainena pidevalt rakendab.

Inimene on ju sotsiaalne olend. Ta suhtleb teiste inimestega ja teab, kuidas peaks käituma, et normaalne paista. Ühiskonnas on erinevad moraalinormid: sa ei tohi olla lits ja pidevalt keppi tahta; sa ei tohi kõndida alasti avalikus kohas; sa ei tohi vihata, jälitada ja sõimata oma eksi või kedagi teist, kes sul tugevaid tundeid tekitab. “Normaalne inimene” üldse ei ütle välja, kui ta kellestki halvasti või teistmoodi arvab, vaid surub selle teadmise enda sisse. Alkohol võtab need kainena rakendatavad piirangud maha ja näitab inimesele, mida ta on endasse vägisi peitnud. Peitnud mingi inimgrupi poolt taunitud iseloomu, et teda halvaks inimeseks ei peetaks. Et ta sobiks seltskonda. Tegelikult ta ju petab teisi. Ja kui ta ise ka usub, et see kainena kammitsetud inimene ongi ta ise, petab ta ka ennast. Mida rohkem inimene valetab, seda suurem on tema kaine mina ja purjakil mina erinevus. Kui inimene enam ei taha mäletada, mida ta purjus peaga tegi, on ta omadega väga sügaval võsas.

Ma ei ürita nüüd väita, et inimesed peaksidki kainena teisi sõimama ja võõraid inimesi voodisse meelitama. Aga samas – miks ka mitte? Sõimamist saab ju asendada viisaka vestlusega, mille eesmärk on kõik ausalt ja rahulikult välja rääkida. Vajadus seksida on ju ka täiesti inimlik ja igati mõistlik oleks osata kainena õigele inimesele oma huvi kenasti väljendada. See oleks aus. Kui teine ei soovi ausat vestlust, no siis on kaks võimalust: saa üle, unusta ära või õpi end paremini väljendama.

Pidu parkimisplatsil

Mul on akna all parkimisplats ja eile päeval nelja paiku hakkas sealt kostma head peomuusikat. Läksin aknale vaatama, mis toimub ja nägin kahte meest, kellest üks tantsis ennastunustavalt. Võõraste inimeste pildistamist ei peeta heaks tooniks (kui nad just kuulsad pole). Ma alguses hoidsin end tagasi, aga neil oli nii lõbus ja kui tantsiv mees hakkas hambaid pesema (päriselt hambaid pesema, mitte metafoori mõttes), andsin kiusatusele järgi. Loomulikult olin ma nii kaua venitanud, et ühtegi lõbusat kaadrit enam ei saanud. Mehed panid end varsti riidesse ja sõitsid puhaste hammaste välkudes minema. Kuna nad ei tundu eriti mu blogilugejate moodi olevat, siis on ju ok see pilt siia panna illustreerimaks, et ei pea kindlasti siga lakku täis olema, et end avalikult lõbusalt ja vabalt tunda?

4 comments

 1. Mallu probleem on selles, et elu standardis püsida, kuna keegi talle enam armastusest kotte taha ei riputa, siis aktiveerib naiivikuid et kasutada ära need truud mõttekaaslased kesaitaks teda veepeal hoida, ega ta ju muud eriti teha ei oska peale provotseerimise ja tublimad saavad heasõnamedali tubli treiali tase.
  Sa ka pildistad vaeseid turiste hotelli taga.
  Vale selgub alles siis kui sa saad tõe teada. Kui piisavalt palju teavad valet, siis on see uus tõde. Kui sa tead tõde, siis sa ei valeta endale vaid veenad ennast ümber. 🙂

  Meeldib

  • Heldur, su kommentaar on väga sobiv antud teemasse, kuna kollase deemoniga võitlemise üks põhiline abivahend on hästi hoolikalt kuulata, mida teised ütlevad. Eriti osavad sõnasepad suudavad moodustada lauseid, kus pealiskaudsel kuulamisel tundub sisu olevat, aga täpsemal analüüsil avanevad hoopis uued sügavused.

   Sinu lause pealiskaudsel lugemisel jääb kõlama vaid mõte, et sulle, mingil põhjusel, ei meeldi Mallu. Ma lugesin lauset mitu korda, et aru saada, mida sa talle ette heidad. Lause esimeses pooles Sa oletad, et Mallu allub ühiskondlikule survele, et igal inimesel peab olema oma isiklik seksipartner. Teises pooles sa oletad, et kui inimene on tuntud ja tal on palju fänne (ehk hästitoidetud Isiklik Enesetähtsuse Draakon), on oma kurbust ühe ühiskondliku normi mittetäitmise pärast võimalik asendada fännide kaastundega.

   Kui sa seda tahtsid öelda, siis ma olen sinuga täiesti nõus. Ma teen täpselt seda sama. Mul pole elukaaslast ja ma olen leidnud, et sotsiaalmeedias fännidega suhtlemine asendab seda tühjusetunnet väga hästi. Kuid see on tõlgendus läbi minu isiklike probleemide.

   Huvitav oleks teada, et kui sa nii kirjutasid, kas sul on siis samasugused probleemid? Et sul pole kodustatud partnerit ja sa omad fänne?

   Või on sul mingid teistsugused probleemid ja sa tahtsid hoopis midagi muud öelda? Võimalik on variant, et sul on partner, aga sa tahaksid ka kõrvalt panna, kuid ei julge, kuna su naine ei luba niiviisi Pärnusse sõpradega pidutsema, nagu Mallu oma mehe lubas? Ja teine pool, et sa tahaksid ka kuulus olla ja fänne omada, et neid enda kasuks rääkima provotseerida, aga sa pole ja seepärast kadestad Mallut, kes seda saab teha.

   Miks sa kabrioletiga sõitvaid inimesi vaeseks nimetad? Kas see on iroonia või tõdemus, et raha ei tee kedagi õnnelikuks?

   PS! Ma saan aru, miks keegi kommenteerida ei soovi. Täiega õudne ju, kui kommentaar tükkideks võetakse. Heldur, sa ei pea vastama, kui kardad.

   Meeldib

 2. Mallu teeb rasket tööd ja teenib hapukurgihooajal klikke mida leiva peake määrida, Sina üritad ka midagi. Muidugi pead sa ise küsima Mallult kellele või millele ta allub.
  Näha et inimestel puudub öömaja, oh jah vana Audi kabriolett võib tähendada kellegi jaoks rikkust, andestust kui kellegi tundeid riivan.

  Meeldib

  • Ma Mallust saan päris hästi aru, ta ju jagab oma mõtteid juba aastaid avalikult internetis. Ma tundsin pigem huvi, et mis on sinu liikumapanev jõud.
   Aa, see on Audi? Ma automarkide kohast olen suht rumal

   Meeldib

Kommenteerimine on suletud.