Varsti on kõik blogijad tiktokis

Mallukas kirjutas, et istus eile poole ööni tiktokis ja ammutas sealt teadmiseid manifisteerimise kohta. Väga lõbus postitus! Räägib manifisteerimisest ja kuigi Mallu väidab, et ta esoteerikasse ja märkidesse ei usu, siis ega ju kõik ei pea tõde olema, mida blogisse kirja pannakse. Kuid ma blogin sellepärast, et mina sattusin ka eile tiktokis ühte videot nägema, kus manifisteerimisest räägiti. Ja kui te olete klassikalised blogijad, kes veel pole tiktokki jõudnud, siis ma räägin, mis toimub.

Kõik pikaajalised blogijad teavad, et on olemas Daki. Ilmselt tema blogi fännid on õnnetud, et ta enam ei blogi. Mõni aasta tagasi asendas ta blogimise poodkastide tegemisega ja ma ka kuulasin ta Naistejutte. Mõnus meelelahutus. Palju mugavam, kui blogi lugeda, aga keerulisem teha. Nüüd võin Daki fännidele teatada, et Dakil on Tiktok ja ta alustas umbes samal ajal kui mina – eelmise aasta kevadel.

Kui mina teen Tiktokis videosid sarnaselt oma blogile, et palju erinevaid teemasid on segamini, siis Daki on palju professionaalsem – ta on valinud konkreetse nišši, millisel teemal ta videosid teeb. Daki teeb postitusi esoteerika teemadel. Alguses ta tegi ka erinevaid asju, aga viimasel ajal on ta oma teema leidnud. Ja ma kahtlustan, et Mallukas nägigi seda postitust, kus ta manifitseerimisest rääkis.

Ma nägin seda videot ja sain teada hoopis teisest valdkonnast, millest mul varem aimugi polnud – Human design. See on selline esoteerika suund, kus inimene saab tegeleda igaühe lemmikteemaga – iseenda tundmaõppimisega. Seal on kokku pandud kabbalah elupuu, joogade tšakrad ja astroloogia. Kõik need kolm on mulle juba ammu huvi pakkunud, aga nüüd on kõik eriti lihtsalt lühikeseks ja söödavaks mikserdatud. Tegelesin selle nähtuse uurimisega mitu tundi ja täitsa huvitav oli. Lõpuks jõudsin samale otsusele, nagu siis, kui ma astroloogiasse pikemalt sukeldun – tore küll, aga ma teadsin neid asju enda kohta juba varem ka. Samas kui kedagi huvitab, et mis on tema tugevad ja nõrgad küljed, siis see on huvitav ja ma leidsin mitu äppi, kes selle kenasti lühidalt sulle ära ütlevad. Samas oli ka mitu äppi, kes ei öelnud vaid hakkasid kohe raha tahtma, et midagi lahti seletada. Nagu ikka- esoteerika on valdkond, kus on heal müügimehel võimalik väga lihtsalt raha teenida, kuna müüakse ilusaid sõnu.

Optiline illusioon

Ma pole kunagi varjanud, et mulle tohutult meeldib müstika, esoteerika, nõiad, selgeltnägijad ja muu selline kraam. Aga samas olen ma alati armastanud kõike hoolikalt analüüsida ja vaadata, kas mingi info sobib sinna infosse, mis mul on juba varem olemas. Mul oli koolis reaalainetega väga hästi, mulle meeldisid füüsika, matemaatika, keemia ja kui ma kuulen mõnda inimest, kes nimetab end nõiaks, aga samas üritab selgitada müstikaga teemasid, mida normaalses koolis juba põhikooli tasemel õpetati, on mul teda raske uskuda. Jah, reaalteadused ei oska kõike seletada, aga paljud teemad on ikka väga konkreetsed ja ümberlükkamatud.

Esoteerika põhimõtteliselt tähendabki müstikat, mis vastandub otseselt reaalteadustele. Neid kahte ei saa omavahel segada. Jutt, kuidas mingi teadlane tõestas teaduse vahenditega, et mingi esoteerika teema on tõde, on ilmselge rumalus. Nii nagu keegi midagi sellist ütleb, kannan ma ta kohe patoloogiliste valetajate ridadesse. Müstika on müstika ja seda ei saa reaalmaailmaga selgitada.

Eestis on enim levinud väljend võimekate esoteerikute kohta nimetus “selgeltnägija”. Kuid vähem on levinud väljend selgeltkuulja. Ma arvan, et ma olen selgeltkuulja ja selles minu oskuses ei ole midagi müstilist. Ma tulin sellele järeldusele, kui ma kuulsin inimeste vestlust teemal “Ma tahaksin teada, mida inimesed mõtlevad?”

“Aga mille jaoks sa tahaksid teada, mida nad mõtlevad?”

“Ma tahan teada, millal nad valetavad”

Ma väidan, et selleks, et teada, kas inimene valetab või mitte, on olemas üks trikk, mida ma paar aastat tagasi otsustasin teha. Ma ei saa väita, et ma nüüd iga kord saan aru, kas keegi valetab või ajab lihtsalt suust välja mingit suvalist juttu, millel on egoistlik eesmärk, kuid päris suures osas ma saan sellest aru. Ma ei tea täpselt, kuidas teistel inimestel selle kuulmisega on, ma saan võrrelda oma oskust ainult sellega, mida ma varem oskasin ja teadsin.

Ma hakkasin aru saama, kui teised inimesed valetavad või kuulajaga manipuleerivad, kui ma tegin teadliku otsuse, et ma ei valeta ja püüan nii palju kui võimalik hoiduda inimestega nende kahjuks manipuleerimisest. Ka suvalistest naljakatest pisivaledest. Kõik inimesed kogu aeg valetavad ja manipuleerivad ise seda märkamata. Väike osa teeb seda teadlikult ka, need on sotsiopaadid, kes oskavad seda teadlikult teha. Algajad teevad nii, et teised saavad varsti aru, oskajad teevad nii, et manipuleeritav ühelgi juhul ei tunnista, et temaga on manipleeritud, ta lihtsalt käitubki nii, nagu temalt tahetakse.

Ma jätkuvalt ei saa väita, et ma üldse ei valeta ega manipuleeri, aga ma püüan ennast maksimaalselt kontrollida ja sellega kaasneb ka see, et ma kuulan teisi inimesi väga hoolikalt. Tegelikult võiksid kõik inimesed olla selgeltkuuljad, kui nad ainult viitsiksid kuulata, mida neile räägitakse. Mida inimene tegelikult soovib öelda, kui ta midagi ütleb. Ma pole terve elu eriti hea kuulaja olnud, mulle meeldib teiste jutule vahele segada ja ise rääkida. Kuid enamus inimesi tegelikult ei huvita, mida neile räägitakse. Parim näide on see Henz, kes mul ja teistes blogides kommenteerimas käib ilma, et ta oleks postitust lugenud. No ei huvita ju, mida teised öelda tahavad, tahaks ise suhelda, vaadata kas vastatakse. Mida vastatakse ka pole oluline, see on lihtsalt võimalus uuesti kommenteerida. Üldse mitte pahatahtlikult, aga nagu pime kana, kes niisama toksib. Ja pimedale kanale võib igasuguseid asju pähe määrida.

Ehk kuhu ma tahtsingi oma jutuga jõuda? Sinna, et esoteerikamaailm on äärmiselt huvitav, aga seal surfamiseks oleks hea väga täpselt kuulata, mida sulle räägitakse. Enamus “nõidasid” kordab seda, mida nad on kuskilt varem kuulnud ja esitab seda puhta tõe pähe ilma mingi loogikata või ise läbi tunnetamata. Daki on ses suhtes aus, et ta räägib oma videotes ka, et on algaja, aga samas mängib ta erinevate müstiliste asjadega, mis asjatundmatuse korral võivad lihtsalt su elu veel keerulisemaks teha. Tulega mängimine on vahva, aga kui sa tulest aru ei saa, tasub enne vaikselt kõrvalt vaadata.

12 comments

 1. Varsti on kõik blogijad tiktokis?
  ehk kuidas selgeltnägijaid püütakse,
  vanemad valged naised on hea sihtmärk.

  Pime kana siin, jah, tere 🙂
  ei saanud jutule pihta, pidin lugema lõpuni!
  Tõepoolest, oluline on alati teksti lõpuosas,
  olin selle vanakooli tõe juba unustanud.

  Tänapäeval (nagu mina) pannakse litakas,
  ehk jutupunktid, kohe loo alguses ära,
  aga vanakoolis peidetakse see smalltalki..

  Küsimus on tegelikult ju põhimõtteline:
  kas naine lööb naist või nagu tavaliselt,
  valge ülekaaluline mees ruulib järgmised 5a.

  Presidendist, naisest, räägime loomulikult,
  mis on nii valulik meestelele kui ka naistele.
  Kuidas nii, et kõik meie väärtused on ohus…

  Liked by 1 person

    • Jaa, ma olen selgeltnägija-raamatupidaja,
     näen selgelt inimeste kontoseise.
     Aa ups ikka seepärast,
     et sa ikkagi loed,
     mida ma kokku kirjutan.
     Ilmselt lihtsalt mäletad vaid hetke
     Sest mismõttes sa ei teagi,
     mis mu elus toimub.

     Meeldib

    • Selles ma ei kahtlegi,
     et 24/7 Excelis õhtuks
     on sul kontonumbrid peas.

     Su elus toimub rohepööre,
     neid pöördeid on olnud,
     rohkemalt kui tavaliselt.

     See, mis sinu elus toimub,
     on ju alati olnud blogis,
     aegade algusest kirjas.

     Liked by 1 person

 2. Kõik blogijad ongi juba seal Tiktokis ja vähemalt vaatavad teineteist. Tiktok on selline kiirtoit mida kõik teevad ja see kukub neil välja just nii nagu nad oskavad. Tiktokis saad fantaasiatega mängida. Kõik tahavad ilusad, noored ja siledad välja paista, sest noorus on kapital ja pikem kasutuseelis. Sellepärast ka autodel spidot tagasi krutitakse, et väärtust suurendada.
  Mis ühe jaoks müstika võib teise jaoks täielikult reaalsus olla ja vastupidi. Müstika on see, et reaalmaailmas puudub meil vastus, aga virtuaalmaaimas on see täiesti reaalne.
  Mis inimestel selle valega on, kui sa tead mis on õige, siis sa tead kui inimene valetab, see on tema valik või olemus.Rikkad usuvadki et nad on puruvaesed ja nad tahavad kõike aidata, reaalsus on teistsugune või ju olla et nii saabki ainult rikkaks tee proovi väga loogiline ja täiesti reaalne.
  Selline Daki esoteerika on täiesti ohutu, võrreldes nendega kes on sensitiivid.

  Meeldib

  • Hea kasutajanimi. Kusjuures – ei pea ilus olema. Nagu ka päriselus, võib tt-s laineid lüüa ka tark olemisega. Või mõne muu oskusega, mida hästi oskad.
   Nii palju kui ma rikkaid tean, siis nad teavad, et nad on rikkad. Manifisteerimise põhiuba on see, et sa oled selline nagu sa usud, et oled

   Meeldib

   • Oksmaaga tarkuse ja oskustega sammu pidamiseks tt-s peavad inimesed ikka tõsiselt pingutama latt on kõrgel.

    Meeldib

 3. Oksmaa teeb seda, mida ta on 20 aastat teinud ja huvilisi jagub. Ma olen teda vaadanud, aga ma eelistan netis neid, kes on pigem eeskujuks kui hoiatuseks.

  Meeldib

 4. Mis toimub?
  Kuu on juba Kaaludes,
  aga sul uus postitus viibib?

  Me oleme harjunud su kuutsükliga,
  astroloogia, kaartide ja selgeltblogimisega,
  iga kuu on alati midagi värsket tulnud…

  /mulle pakuti “Pane paika oma piirid” raamatut,
  mis inspireeris küsima, ja ka ausalt vastama 🙂
  pärast seda, vist, kui olin su blogi külastanud?

  Meeldib

  • Ma küll ei tahaks su teadmiseid kahtluse alla panna,
   aga kuu viibib ühes märgis umbes kolm päeva
   ja täna on ta Jääras,
   homme Sõnnis.

   Kui on kindel plaan valetada,
   peaks ikka fakte kontrollima.

   Pane oma piirid paika!

   Meeldib

   • Ma ei kahtle naistes,
    üldiselt, aga mingi test,
    kasvõi astroloogile, on parem,
    kui pea ees musta auku sukkelduda.

    Meeldib

Kommenteerimine on suletud.