Kuidas kavalalt hinda tõsta. Diil!

Millise hinnaga millist teenusepakkujat teie oma mobiilis kasutate? Minul on Diil. Alates 2019. aasta maikuust. Enne seda oli Elisa. Ma täpselt enam ei mäleta, kuidas see vahetus algas, aga laps tahtis uut telefoni ja Telial oli hea pakkumine. Võimalik, et see hea pakkumine ei olnudki hetkel kõige parem, aga ma ei oska täpselt ka öelda. Lapse soovitud telefon oli küll odavam kui letis, aga sellega kaasnes 3-aastane sunduslik järelmaks. Et polnud kuidagi võimalik kohe ära maksta, vaid pidi mitu aastat osade kaupa maksma. Järelmaksu tasu ei olnud.

Lisaks andsid nad minu numbrile tasuta Huawei telefoni. Ma siis mõtlesin, et annan selle emale, et ta saaks telefoni fotoaparaadina kasutada. Talle nii meeldisid ilusad loodusfotod. Ema oli mul küll usin arvutikasutaja, aga nutitelefoni ta kasutada väga ei tahtnud ja 2019 sügisel suri ema ära ka, nii et ma sain telefoni endale tagasi. Selle letihind oli natuke üle 100 euri. Ma müüsin selle nüüd Ostas ära ja sain 50 euri. Kuid maailmas pole midagi tasuta. Tänu telefoni järelmaksule ja tasuta telefonile, oli mul 3-aastane sundleping Teliaga, mis lõppes sel kevadel.

Kuid täna sain ma Telialt väga põneva kirja, mille pärast ma blogida tahtsin. Mul oli siiani nutipakett Diil5, mis sisaldab piiramatult kõnesid ja SMS-e nii Eestis kui Euroopa Liidus ja 2 giga internetti nii Eestis kui EL-s. Kõige väiksem võimalikest mahtudest, kuna ma ei kasuta väljaspool kodu telefoni ja kodus on mul Wifi. Üldjuhul ma seda kahte giga kunagi ära ei kasutanudki. Selle paketi hind kuus on 6 euri.

Täna sain e-kirja, et nad muudavad mu lepingut, kuna lepingus on kirjas, et nad võivad muuta ja nad tahavad mulle rohkem internetti anda. Et kui mind detailid huvitavad, siis klikkigu ma lingile. Klikin lingile ja jõuan tabelisse. Telefonis vaadates oli tabel eriti nummi – näha oli mu praegune pakett ja silt, et tabelit saab kerida. Kerin tabelit vasakule ja saan teada, et nad annavad mulle järgmise paketi, kus on 5 giga netti ja hind on 8 euri. Mitte et mind kaks euri lambist vaeseks teeks, aga miks on vaja mitu korda klikkida? Teoreetiliselt ma saan ju aru, et kui inimesele saata kiri, kus on kohe kirjas, et kallis klient, sinu 6 euri asemel hakkame sult nüüd 8 euri küsima, võib keegi pahaseks saada. Mind aga vihastas hoopis see, et ei võinud otse kirjutada, oli vaja kuskile netiavarusse eraldi tabel teha.

Enamus eestlasi arvab, et kui nad suudavad tavalist lihtsat teksti eesti keeles lugeda, siis nad ongi lugemisoskusega. Tegelikult on lugemisoskus paljude tasanditega nagu suvaline muu oskus. Tekstid on erineva keerukusastmega. Näiteks võiks võrrelda ajalehe uudisnuppu ja mõnda Riigi Teatajas avaldatud seadust. Enamus inimesi saab aru, mida uudisega öelda tahetakse, seadusest arusaamiseks on vaja kogemust ja haridust. Kuid järgmine aste kirjaoskuses on tekstid ja numbrid, mis on paigutatud teismoodi – näiteks tabelitesse või graafikutesse. Tabelitest ja graafikutest aru saamiseks jääb samuti tavalisest tähtede kokkulugemisoskusest väheseks. Noh ja Telias on tööl keegi haritud inimene, kes teab, et kui hinnatõus paigutada tabelisse, siis kõik kliendid ei pruugigi aru saada, mis varsti juhtub. Näevad üks kuu suuremat arvet ja vihastavad alles siis. Aga siis on juba hilja. Või kas ikka on?

Ma ostsin kuu aega tagasi endale uue telefoni ja tegin eelmisel nädalal talle uue koti taaskasutatud nahatükkidest

Nojah, igatahes, ma tahaks nüüd uurida, mis telefonifirmade turul toimub. Mulle ei meeldi, kui minuga niimoodi mängitakse. Ma olen sellest varem ka oma blogis kirjutanud. Tol korral ma olin vihane Tele2 peale ja läksin Elisasse. Nüüd ma ei teagi, kelle juurde minna. Vana viha enam ei ole, nii et sobivad nii Tele2 kui Elisa. huvitav, kas neil on leti all mõnda pakkumist mulle, mis maksaks max 6 euri? Avalikult pole, aga nende avalike hindadega tihtipeale paljud kliendid teenust ei osta ka, ikka on spets soodustused, et teiselt firmalt kliente üle lüüa. Kurtke ja kiitke millised nutipaketid teil on.

26 comments

  • See on variant küll, aga minu kogemuse järgi, kui pakkujat vahetada, saab alati soodsama, kui praegu on. Tihtipeale on veel nii, et kui hakkad vahetama, pakub su oma teenusepakkuja soodsamat. Ma tean, et turul on soodsamad paketid täiesti olemas. Kui nemad mängivad, ma võin ka.

   Meeldib

 1. Mul on Tele2, 10 euri kuus, kolme telefoninumbri piiramatud kõned ja sõnumid ja kuus 10 giga netti Eestis ja EU-s. Pakettidest ma ei tea midagi, sest Tele2 teatud regulaarsusega helistab mulle ja teeb uue pakkumise, mis pole mingi ametlik pakett. Miks, ma ei tea, aga las olla.

  Kuna mul kohe see hetke pakkumine lõpeb ka, siis ilmselt nad varsti jälle helistavad.

  Liked by 1 person

   • No mulle nad ka enda arvates proovisid pakkuda, aga peamiselt nad rääkisid seda, et Elisa pakkumist ei saa usaldada ja küll ma näen, et paari kuu pärast kahetsen. Ma siis ütlesin, et kui nii, eks ma siis tule nende ukse taha kraapima. Nüüd on mitu head aastat möödas, kraapima pole läinud. 😀

    Liked by 1 person

    • See kuidas konkurenti ei saa usaldada, on ikka väga inetu müügistrateegia. Tavaelus ma lähtun lihtsast ideest – kui keegi inimene ütleb teise inimese kohta, et too on valelik, siis ta on ikka pigem ise see, kes petma kipub.

     Meeldib

 2. Elisal on sellises stiilis käitumine, et nad pakuvad oma pakette hinnasoodustusega 24 kuuks. Sellejuures on ainult üks, aga kui sa tahad Elisast numbrit ära viia, siis nad helistavada pakuvad. 2nädalt tagasi lõppes minu soodustus ja ma ennetavalt panin numbri Tele2 poole liikuma. Elisalt tuli kõne, uuriti puuriti miks ütlesin et saab odavamalt, alles siis pakuti ma ei tea mis paketti aga 24kuuks 5,99 soodustusega 5giga piiramatud kõned ja muu blää-blää. Ise jäin 6,99 ja ca 15gi paketti edasi. Tele2 on mingi 7€ 3gi. Telial pole lihtsalt huvi.

  Meeldib

  • See on neil huvitav strateegia – et kui aja lõpu maha magad, läheb automaatselt kõik kallimaks?
   Aga, jah, ma eeldasin ka, et seda 5 giga saab vabalt ka 6 euroga.

   Meeldib

   • Lähebki automaatselt, aga soodustus tuleb neil ise peale panna. Vabalt pole midagi, rohepööre pööritab ka hindu või kuidas seda inflatsiooni nimetada, tuleb suur majanduskasv. 🙂

    Meeldib

 3. Diilil on ju too 2GB pakett valikus täiesti olemas ,kas sa ise tagasi ei saa muuta iseteeninduses odavama peale? Hind 6,99. Vähemalt kui uut lepingut hakata sõlmima, siis saab seda paketti kenasti valida, seega ära kaotanud nad seda justkui pole.
  Eestis oli mul Super kõnekaart. Laadisin 11 euri, laadimine andis kõned+sms+interneti ja kaardile laetud raha eest tellisin mobiiliga bussikaardile kuupileti (10€). Nii läks telefonile ainult euro.
  Kõnedest paketis ma saan veel aru, kuigi helistan ise ainult äärmisel vajadusel, tavaliselt saadan whatsappis sõnumi. sms-idega pole küll midagi peale hakata. Kõik kasutavad whatsappi.

  Meeldib

  • ahjaa, tasuta transpordiga sõitev rahvas vbla pole kursis, et see kuupileti tellimine maksab 32 senti, sellepärast ka too lisa euro vajalik laadida 🙂

   Meeldib

  • Ma arvan, et diil muudab novembrist oma avalikult pakutavad paketid ka ära, sest siis jõustub see mu muudatus. Ma ikka mõnikord helistan ja smsside saatmist tuleb ka vahest harva ette. Samas whatsappi ei kasuta üldse. Muarust kasutavad seda peamiselt välismaalased. Eestlased suhtlevad FB messengeris ja nooremad instas.

   Meeldib

   • Samsungi telefonides on whatsapp kohe peale installitud, minu vanemad sugulased näiteks ei oskagi sms-i lugeda/saata, samas whatsappiga saavad kenasti hakkama. Kui müüsin kevadel Eestis maja, toimus kogu suhtlus whatsappi kaudu. Portugalis ei vasta mittekeegi mittekunagi e-mailidele ega sms-idele, need lähevad nagu musta auku. Helistades jälle on mul raske aru saada inimesest kui suhtlus toimub võõrkeeles. Whatsappis saab alati kohe vastuse.
    FB on see jama, et kui sa reisid ja logid sisse erinevate IP aadressidega, siis blokitakse konto ära, et tuvastasime kahtlase tegevuse su kontol ja nüüd lae üles oma pilt tõestuseks et see oled ikka sina või kinnita oma telefoni nr. ja “unblock” võtab ikka omajagu aega, need telefoni kinnituskoodid ei tule kohale jms, ühesõnaga loobusin FB kasutamisest.

    Liked by 1 person

 4. Minu sent siia.
  Tele2 aastast 2004,
  minu esimene Nokia mobiil,
  ma kasutan seda siiani kõnedeks.

  Mu nutikas on ka NOKIA 7.2
  aga seda ei kasutata kõnedeks,
  ainult panga- ja postiteated jms.

  Ma ei ole kunagi tinginud Tele2-ga,
  ja kui sa 30GB/6€ kuus saad,
  siis mis mõtet sel oleks?

  Meeldib

 5. Ok, my bad,
  ma ei lugenud,
  sest sa ei oska kirjutada.

  Pealkiri on tähtis!
  Esimene lause on tähtis!
  Need tekitavad isu edasi lugeda.

  Aga kui kõik märksõnad on pealkirjas:
  “Kuidas kavalalt hinda tõsta? Diil!”
  siis on pilt selge ja lugeda ei viitsi.

  Empaatiline inimene loob loo juba sellest
  vähesest ja edasi seda hala ei viitsi lugeda,
  isegi kui loos on ka tegelikult point olemas.

  Igatahes, palju õnne Elisaga proovimises.
  Meie, sinu lugejad oleme igatahes ärevas ootuses,
  sest see kepp ja suhu saamine on sul veel kogemata:)

  Meeldib

 6. Kokkuvõte teemast..
  pean ma vist ise tegema,
  sest Manjanal nett on maas.

  Telecomid pisaraid ei usu.
  Üksikvanema Diil lapse heaks
  ei ole kahjuks nende tabelis.

  Tabelid on halastamatud
  nagu sa isegi tead profina
  ja seega mõistad ka Telecom’e 😉

  Meeldib

Kommenteerimine on suletud.