Viljakohv on päris normaalne

Mulle meeldib aegajalt oma halbadest harjumustest vabaneda. Kuna nad on osa minust, siis kipuvad nad tagasi tulema. Sel korral jätsin järjekordselt maha kohvijoomist. Kui halb on kohv ja kuidas ma teda pidevalt maha üritan jätta, võib mu blogist mitmest kohast lugeda. Ja iga kord on tunded natuke erinevad. Sel korral hülgasin kohvi, sest mulle tundus, et ta mängib minu emotsioonidega. Lisaks muidugi teadmine, et kofeiin (energiajoogid, kohv) mitte ei anna sulle kuskilt uut energiat tegutseda, vaid kasutab ette ära need varud, mis sul tagavaraks olid ja pärast nõuab lisa, sest sa oled mõne aja pärast tühjakstõmmatud tundega ja uimane.

Emotsioonid on mu üks lemmikteemasid juba mitu aastat. 2016. aasta postituses ma kirjutasin ka, seoses kohvi maha jätmisega, emotsioonidest, aga kogemus oli teistsugune. Täiesti vastupidine. Seega ei saa öelda, et kofeiin just seda minuga teeb, mida ma arvan. Tol korral tugevdas mahajätmine emotsioone ja tekitas unehäireid, ma ei saanud enam magama jääda. Sel korral oli vastupidi. Mulle tundus, et kui ma joon kohvi, siis mul on sellised emotsioonid, mida ma ei saa kontrollida. Samas võib mul ka mõlemal korral õigus olla. Lihtsalt ma ise olen vahepealsete aastatega oma emotsioone paremini tundma õppinud. Kuid sel korral ma sain kohe peale kohvi hülgamist lahti oma metsikutest seljavaludest, mis tekitasid tunde, et nüüd suren küll ära, kuna ma ei saa enam voodist välja. Samas ma üritasin neist valudest mitmel erineval moel vabaneda ja ma ei tea, milline neist mõjus.

Igatahes lõpetasin ma 4. oktoobril kohvi joomise ja vabanesin seljavaludest, mis mind vahelduva eduga olid paar kuud piinanud. Sel korral mul oli järgmisel päeval peavalu, aga see oli täiesti talutav. Lihtsalt uus tunne, kuna mul pea kunagi ei valuta. Mõned tunnid oli peas kumina-laadne õrnalt tundlik pressing. Kuid vähemalt kaks nädalat järjest polnud mul probleeme millest või kellest unistada – kohv mõlkus pidevalt meeles. Keegi pole temast parem – ma pean teda saama!

Eelmisest mahajätmisest oli kappi jäänud viljakohvi. Nii kutsuti seda vanasti. Tänapäeval öeldakse “viljajook”. Lapsepõlvest oli meeles, et tegemist on vastiku lürriga, mida pioneerilaagris juua anti. Nüüd ma enam nii ei arva. Väga hea asendusjook kohvile. Isegi parem kui must tee. Täna ostsin uue paki. Maximas on kahte erinevat. Mõlemad on lahustuvad. Mulle praegu tundub, nagu see eelmine oleks tugevam olnud, aga ma pole päris kindel. Igatahes täna ostsin sellise:

Lahustuv viljajook. Sisaldab teravilja, sigurit ja suhkrupeeti

Kui juba emotsioonidest juttu tuli, siis ma mõni aeg tagasi leidsin huvitava tabeli, mis on esoteerikute hulgas praegu päris popp ja mis näitab kuidas suhtub maailma inimene, kes on mingit tüüpi emotsiooni mõju all. Need seosed pani tabeliks kokku David R. Hawkins ja seda pakutakse välja kui erinevate vibratsioonide tabelit teel valgustumisele. Kuid tavainimene saab seda vaadata, kui teejuhti enda ja maailmaga rahuloluks.

Ma tervet tabelit ei viitsinud tõlkida, sest kui kõik on hästi ja korras, mis neist tabelitest enam uurida. Panin kirja need kehvemad seisundid, kus väga suur hulk inimesi aegajalt sipleb. Tabelit saab lugeda nii, et allpool on eriti kehvad olukorrad ja mida kõrgemale, seda paremaks läheb. Kuid kui sa tead kedagi, kellel on üks kahest alumisest, siis tea, et tal on üliraske ja ta vajab su toetust, kuigi ta võib käituda nii, et temaga koos olla küll ei tahaks. Igatahes on lisaks neile, mis ma panin tabelisse, veel 6 head taset, kus kõik on lill ja liblikad. Ma kardan, et need 6 lillelist taset ei ole eriti vettpidavad, kuna neil ei ole väga erinevaid emotsioone, kõik on lihtsalt ninnu-nännu ja maailmarahu.

Hawkinsi väga palju ümberkohandatud tabel

7 comments

 1. Igasugune muutus on huvitav. Peaasi et uue kemikaaliga ise rahul oled. Rüüpad Inkat ja hammustad Hawkinsit peale.

  Meeldib

   • Naturaalset saad eristada sünteetilisest, sünteetiline on inimese ise kokku pandud molekulid.
    Minuarust võib inimene tunda migaines tunnet. See tähendab, et kõik tunded võivad esineda ilma põhjuseta, ehk inimene võib ise neid tundeid ilma põhjuseta sünteesida.
    Kui sa piirad ennast, siis sul on ebamugav, ja kui hakkad tundma ennast ebamugavalt, siis sa tunned neid tundeid mida on su keha õppinud kasvamise perioodil, ehk su enda keha hakkab sinu tahtega manipuleerima nagu sotsiopaat. 🙂

    Liked by 1 person

 2. “… lõpetasin ma 4. oktoobril kohvi joomise ja vabanesin s e l j a v a l u d e s t, mis mind vahelduva eduga olid paar kuud piinanud”—Ai-ai-ai-ai! Kas see võiks olla minu “uba supis”(?)
  **
  Kohvilähker

  Meeldib

Kommenteerimine on suletud.