Kuidas ma metsa ära eksisin

Käisin võõrast metsast kuuseriisikaid otsimas. Väga õige sisuga mets oli, aga kuuseriisikaid ei olnud. Üldse seeni, sama hästi kui, ei olnud. Väga võsane mets ja kohati täiesti maha raiutud. Lapiti. Maastik nagu malelaud: igal pool korduva sisuga lapid suvalt segi pandud.

Olete näinud dokumentaali How to Change Your Mind? Selle üks osa on seentest ja ma sain teada, et nõuka ajal kirjutati nende seente kohta, mis pole mürgised vaid sisaldavad psühhodeelikume, et nad on mürgised. Suur vahe! Ja meil on neid seeni igal pool. Näiteks enamus nn. sitaseeni. No ja nüüd ma maitsengi rahulikult suva seent, mis ette jääb. Aga ei ole sel aastal seeni. Kui ma soos jõhvikal käisin, maitsesin kahte. Üks töötas ja lisaks oli väga hea maitsega ka, selline pisike sitaseene moodi. Seentega on, laias laastus sama, nagu madudega – mida värvilisem, seda suurem oht, et on mürgine. Ehk pruunid ja mustad, kui nad just piima välja ei aja, võib, muarust, rahulikult suhu panna. Seened. Seened mitte maod.

Täna maitsesin neid kännukaid, mida esimesel pildil näeb. Pärast maitsmist läks meelest ära, kuhu ma oma ratta jätsin. Siis enam seeni ei otsinud, otsisin ratast. Igal pool värskelt raiutud metsad või suht läbimatu tihnik. Mingi hetk mõtlesin, et ma ikka üldse ei mäleta, kuidas ma rattaga sõitsin ja kuhu ta parkisin. Tee peale. Sellise tee, kus sõitsid varem suurte ratastega metsaveo autod. Aga mis edasi sai? Meenus, et inimesed jäävad metsa, sest seal võib jalaluu murda. Aga tihnik oli ikka väga tihe ja ma pidin erinevaid ronimistrikke sooritama. Närvi minna polnud mõtet, kuna kodu oli 3 kildi kaugusel, aga ma tahtsin rattaga tagasi sõita. Auto navigeerimise äpp on metsas suht segaduses ja ei suutnud ära otsustada, et kas ma tõesti olen võsas või ikka tee peal, aga ma leidsin ratta üles. Umbes pool tundi otsisin koos saja põdrakärbsega. Nemad otsisid sooja kohta.

Need teised nägid peaaegu süütud välja, aga mulle maitse ei meeldinud ja sülitasin välja.

PS! See postitus ei ole üleskutse metsas kõiki seeni süüa.

One comment

  1. Eesti metsas oleks nagu laiguti-alopeetsia—kui vaatasin kuskil kunagi üle lendava drooni pilte…Väga kurb.

    Meeldib

Kommenteerimine on suletud.