2022 kokkuvõte ja ennustus 2023. aastaks

Eelmisel aastal blogisin väga harva, aga traditsioone peaks ikka täitma. Teiste blogijate aastakokkuvõtteid on huvitav lugeda, enda omi aastate pärast veel põnevam.

Mingi hetk aasta lõpupoole vaatasin oma ennustust ja tundus, et midagi ei läinud täppi. Täna vaatasin uuesti ja suutsin kokkulangevused ära tuvastada. Kuid mulle tundub, et täpsed selgitused tuleksid liiga isiklikud, et neid netti ülesse riputada. Teen üldise kokkuvõtte.

2022. aasta oli üks mu elu olulisemaid aastaid, seda kindlasti. Inimese elus on suhteliselt vähe suuri pöördepunkte, kus elu muutub väga suures plaanis. Juba 2021. lõpus jõudsin otsusele, et ma tahan Tallinnast ära maale kolida, aga talv pole mu jaoks eriti aktiivne liigutamise aeg. Lõplikult panin viimased asjad autole 29. aprillil. Huvitav see, et suvel leidsin fotosid vaadates, et mu ema kolis siia korterisse täpselt samal kuupäeval, ainult et 16 aastat varem. Ma olin tema kolimisest pildi teinud. Ema tegi tol korral ka täieliku remondi, millele ma nüüd värskenduse peale tegin. Vaatasin omi postitusi, aga remontimisest ma polegi rääkinud.

Remondist

Mul on kaks tuba ja köök ja enamvähem kõik need ruumid said uuenduskuuri. Tubades kiskusin maha need tapeedid, mis ma emale 16 aastat tagasi ostsin. Ühes toas on veel väike jupp jäänud kiskuda, kuna remondimees oli vanade tapeetide peale pannud krohvi ja sinna otsa tapeedi. Ma ei tahtnud võõraste inimeste kultuurikihte, aga nende eemaldamine on aeganõudev, räpane ja niiske töö. Jätkan kevadel.

Kuna ma tahtsin suhteliselt neutraalseid seinu, siis kasutasin värve. Ja eksperimenteerimist. Ostsin valget seinavärvi ja toonisin ise. Guaššidega ja toonimispulbriga. Mõlemal korral tulemused ei olnud need, mida ma ette kujutasin, vaid veel paremad. Allpool pilt eriti õnnestunud köögiseinast, mis ma arvasin, et tuleb musta või tumehalli värvi. Kuna pildi tegin täna pimedas, siis pole väga hästi aru saada, et ta on sinine.

Kuid enne remonti pidin ma jagu saama ema kappidest, et enda asjad ära mahutada. Osad kapid läksid äraviskamisele, kuid näiteks nõukaaegse sektsioonkapile näitasin ma oma uut tikksaagi ja tegin ta ümber erinevateks kappideks kööki ja mõned osad jäid ümbertehtuna tuppa. Sain teada, et ma võin olla kohutavalt tugev, kui mul seda on vaja. Kuna ma möllasin kappidega üksinda, siis ülemiste osade alla tõstmiseks ma lihtsalt ronisin toolile ja tõmbasin sektsiooni osa alla ja vaatasin kas jõuan tõsta. Jõudsin. Mõnikord ei jõudnud ka.

Teine jõuproov toimus avalikkuse silma all. Mul oli aiamaal kohe ümberkukkuv klaasist kasvuhoone, mille ma ära lammutasin. Kasvuhoone oli rajatud suurtele kiviplokkidele. Noh natuke suuremad kui kõnnitee äärekivid. Ropult rasked. Poolenisti maa sees. Kangutasin nad maast välja, vedisin kärule ja sõidutasin ükshaaval kuuri seina äärde. Alguse kivid olid raskemad. Kuid viimased kivid olid kuidagi palju kergemad kui esimesed. Kuid enne neid viimaseid kive õnnestus mul käele viga teha. Ma ei tea millal. Väga imelik vigastus, segab liigutamist, aga raskuste vastu pole tal midagi. Paistes pole olnud, kompimisel valuaistingut pole. Ma arvasin, et läheb varsti üle. Nüüd on, vahelduva eduga, mind juba pool aastat enda kütkes hoidnud. Olen õppinud juba kätt ettevaatlikult liigutama. Parem käsi küünarliigese kohas. Et ma tahaks sellelt aastalt, et see käsi korda läheks.

Muusika

Teine suur muudatus 2022. aastal oli Spotify (ja teiste muusikajagamise kohtade) konto avamine ja täispikkade laulude tegemine. Sellest ma olen juba kirjutanud ka. Kokku tegin 12 laulu – aasta alguses tihedamalt, lõpus vähem. Enamus eesti keeles, kaks inglise keeles, üks saksa keeles. Augustis leidsin, et kui ma juba tänu Tiktokile videote kokkupanemise selgeks sain, võiksin igale uuele laulule ka korraliku video teha. Mul on ju Youtubes samuti artistikonto. Youtubes on kõige kuulatuim laul “Ma ei viitsi” (2100 vaatamist). Teisel kohal on ilma videota “Ma olen kiisu” (1332 vaatamist). Üldiselt oli varem kiisulaul ka Spotify-s esimesel kohal, aga aasta lõpus põrutas “You wanna be my daddy” täie auruga mööda. Lisaks erinevatele välismaadele, on seda peamiselt kuulatud Tartus. Sel aastal ma kindlasti jätkan. Mul on osa uuest laulust juba valmis ja videoloo idee on ka olemas. Suht kaadrite kaupa. 3-minutiliste lugude tegemine võikski olla asi, milles (lisaks muusika tegemisele) võiks 2023. aastal uuele tasemele areneda.

Aastavahetus

Jaa, mul on aegajalt igatsus Tallinna järgi. Iga kord kui linna satun, on kõik nii kodune ja tuttav. Mõnikord vaatan Tiktokis laive, kus keegi linnas ringi sõidab ja nostalgitsen. Seepärast otsustasin, et veedan aastavahetuse Tallinnas. Üle mitme aasta ju enam koroonaga inimesi ei ahistata ja kõik kohad on avatud ning ei pea salaja pidutsema kartes, et kohe tuleb politsei ja kukub laamendama. 30ndal sõitsin õe juurde, kes elab Laagris. Ta tegi imepärase idamaise aedviljatoidu, mille retsepti ma ikka veel pole küsinud. Jalutasime ülipika ringi ja lobisesime niisama. Ta koer on võrratu vestluspartner. Täpselt õigetes kohtades lisas õige intonatsiooniga häälitsusi, aga ise ei rääkinud midagi, ainult elas emotsionaalselt meie jutule kaasa.

Aastavahetuse veetsin sõbranna juures Liivalaia tänaval. Mingil tüübil jagus täpselt aknast paraja vaatamise kaugusel pooleks tunniks ilutulestikku. Ma arvasin, et pole vaja uut aastat õues vastu võtta. Hoopis mugavam on Prosecco toas kristalli kõlistades ära juua. Sõbranna tegi imehea mulgi kapsa, ma sõin ennast täiesti ümmarguseks. Muid sööke oli veel. Pärast läksime vanalinna kodukõrtse väisama. Ma pole nii ammu tantsinud ja ma sain seda mõnuga teha. Koju saime hommikul pool seitse.

Aasta esimesel päeval läksin Tallinn-Väikesesse tädipojale külla. Neil oli üllatusvisiidi üle, muarust, väga hea meel. Lobisesime keskööni. Järgmisel päeval käisin Ülemiste keskuses ja sõitsin koju. Kui Tallinnas oli aastavahetusel erakordne vihmavaba öö ja +6 kraadi, siis mu ahjuküttega korteris oli täpselt sama olukord – kuus kraadi.

Kokkuvõte ja poliitikaennustus

Kokkuvõttes oli väga tore aastavahetus nagu ka terve aasta. Mind poliitikute hirmumängud ei kõiguta. Huvitav, mida nad selleks aastaks leiutavad, millega rahvast hulluks ajada? Nii edukat mitu aastat kestvat globaalset hirmutamiskampaaniat ei saa ju pooleli jätta. Meie parlamendivalimised tulevad lamedad nagu nad alati on olnud. Ilmselt paneb EKRE pika puuga teistele ära, sest ei Ratas ega ükski teine parteijuht pole suutnud viimastel aastatel midagi riigijuhilikku sooritada, ainult üks niuks ja segane soigumine ülevalt ettekirjutatud muusikale. Kõik nn. uued tulijad ei suuda üksteisest üldse eristuda. Helmed lihtsalt on konkreetset värvi. Nii kahju, et maailm on äärmusparempoole liikunud oma hirmutamistega. Ma nagunii valima ei lähe. Rahvas valib Martini peaministriks. Mis siis, et ta enne rahandusministriks saamist oma firma rahade eest makse maksmata naisele sukapükse ostis. Hoolitsev mees, mis siis et maksupettur. See on meil ju rahvushobi.

Palun, hääletage Keskerakonna poolt, kõik teised tahavad tasuta ühistranspordist vabaneda, et pooled eestlased ikka täielikult mutta vajuksid.

Ennustus 2023. aastaks

Nii ja nüüd aeg selle aasta kaartideks.

1. Millele peaksin 2023. aastal erilist tähelepanu pöörama saua kuningas

Kõik tulemärgi teemad: äri, looming, kired. Kuna kuningas, siis on tegemist kõrgeima tasemega

2. 2023. aasta kõige suurem väljakutse ehk kõige raskem probleem, mis on vaja ära lahendada. Saua 5

See kaart näitabki eriti ägedat konfliktide lahendust. Arvan, et tähendab, et ma peaks igasugustes konfliktides rahu säilitama ja mhmh ütlema.

3. 2023. aasta saavutus, mille üle uhkust tunda. karika 7

See kaart näitab illusioone, pettuseid, soovunelmaid. Huvitav. Muarust on mu valedest läbinägemisoskus päris heal tasemel.

4. 2023. aasta kõige lõbusam seiklus, olukord. saua 6

Too tüüp ratsutab võidupärga hoides. Saavutused, avalik tunnustus. Nummi!

5. 2023. aasta olulisim ja tulevikule kasulik asi, mille selgeks õpin. mõõga äss

Eelmisel aastal oli mündi äss. Mulle tähendas see majanduslikult head aastat, kuna mu kulud langesid, tänu üürikorterist loobumisele, drastiliselt. Samas ostsin endale uue induktsioonpliidi, pesumasina, külmkapi ja veel erinevaid vajalikke ja häid asju. Müntide kaardid on maine maailm. Mõõgad on õhumärk. Ehk siis mõtteselgus, intelligentsus, teadmised.

6. Suhted sõpradega. Päike

Päike on ülihea kaart ja praegu esimene põhiarkaanist. Samas on too lapsuke seal ratsu seljas puhas egolaks. Ehk mu ego on mu sõbrasuhetega väga rahul.

7. Romantilised suhted. Temperance

Mõõdukus, tasakaal, harmoonia. Ok, kirge ja pisaraid pole.

8. Raha. Lovers

See kaart ei tähenda ainult, et armastus ja värk. Pigem on tegemist targa valikuga ja kui õigesti valida, on rõõm ja õnn. Või siis, et mul tuleb tegemist hea partnerlusega. Eelmise aasta lõpuks üks selline juhtus ka, et ma sain endale umbes nagu partneri, kes mulle toredaid ja tänulikke kliente soovitab. Loodame, et see kaart tähendab selle suhte positiivset jätku.

9. Reisimine. mõõga 8

Eelmisel aastal oli siin positiivsete emotsioonide kaart. Põhiliselt reisin ma Tallinna ja Tapa ja kodu vahel. Kuid ma sain esimest korda päriselt autoomanikuks. Too kaart näitab, et ma ei suuda ka sel aastal välismaale reisimiseks motivatsiooni leida. Kuigi praegu ma mõtlen küll, et järgmist novembrit ma ei taha Eestis veeta. Mul on kütmisest ja külmast toast ikka suht siiber. Kas keegi ei taha mulle välist otsaseina soojustust kinkida? Ma oleks väga õnnelik. Mu elutoa sein on jääkülm, küta palju tahad.

10. Tervis. sau 4

Positiivne kaart. Väga nummi!

2 comments

 1. Keskerakonda mina kindlasti ei vali, kasvõi austusest kadunud isa vastu—too pööraks hauas ennast teistpidi! (ühistransporti tahaks sellegipoolest)
  Martini püksiost on nagu Lemberi juuksuriskäik—mõttetu meediatilk, kirbu seljast peki lõikamine.
  Tallinn- Väiksesse sattusin ka ükspäev! Oli kunagi seal üks “Pärnu õllerestoran”, siis ameerikamööbli pood, ja nüüd—ei mäletagi, mis selle koha peal’s oli(?)
  Remondivärk üksikul naisel on huvitav teema! Mul vaja tohutut kappi liigutada ilma põrandat kriipimata. Jaa, “pane seapekk alla”, “pane kartuliviilud alla”, “tee lükatav trajektoor parafiiniga kokku”, “topi käterätikud alla” jne. Aga kes selle sinna paneks, kes seda kergitaks, mida kergitada ei anna? Ja kui ma ülemist korrust pealt maha sikutaks nagu ka noorena jaksasin, siis…jah, siis võib igasugu asju juhtuda…Siis võib isegi ehk seda öelda, et “enne surma oli ta veel elus”.
  Ennustamistest eelistan P.Globat! Mäletan,kuidas lõikasin nädal enne “Estonia” hukku lehest välja artikli, et “28-ndal sept. tuleb Läänemerel uskumatu laevakatastroof”. Seda ütles Globa.Aga minu tähtkujule ei ennusta ta kahjuks midagi huvitavat—stagnatsioon elus ja “ära topi raha musta auku” (maolenlotosõltlane),”soovitav kodus remonti teha ja on põhjust karta traumasid seda tehes(?!)
  Aga edu toimetamistel. Alati hea lugeda.

  Liked by 1 person

  • Sul on isaga väga eriline suhe, kui see su otsuseid mõjutab. Ma ei käi üldse valimas, aga tasuta ühistransport on nii paljudele oluline. Loodame parimat.
   Ega ma ka alati ei jõua. Biovoolude graafikuid mäletad? Muarust see töötab.
   P. Globat ei tea. Ma ei lase end ennustustest häirida ja elan ikka nii nagu parasjagu tuju tuleb. Ei tunne ühtegi ennustajat, keda uskuda oleks põhjust. Vahetasin telefonis ilma ennustamise äpi ära – valetamisel peaks ikka mingi piir olema.

   Meeldib

Soovin lisada:

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.