Poliitikute sõnumid on eriti imelikuks muutunud

Praegu Vabaduse väljakule veetud Vene päriolu tank

Vaatasin põgusalt Aktuaalset Kaamerat ja sain suure üllatuse. Tundub, et poliitikute peades valitseb totaalne segadus. Üks vene tank sügaval Ida-Viru metsas oli väga üleliigne, aga teine väärib aukohta meie vabadust tähistaval väljakul.

See on küll Eesti poliitikute kõige iroonilisem tegu, mida nad meie iseseisvusaja jooksul on teinud. Kõigepealt oli hädasti vaja kuskilt Sillamäe metsast üks vene tank ära vedada ja nüüd oli vaja teine vene tank kaugelt maalt Vabakale vedada. Mis nende peakestes küll toimub?

Tank on tank – inimeste tapmise masin. Majadesse aukude pommitamise masin. Keda sellega tapetakse ja kelle majja auke tehakse, sõltub poliitikute ambitsioonidest. See, et eelmine tank tähistas võitu sakslaste vastu, oli tolle aja poliitikute pandud silt. Mul puudus tolle Sillamäe tangiga emotsionaalne side, aga mulle piisab sellest, et kohalike inimeste jaoks tähistas ta kohta, kus mälestati II Maailmasõjas hukkunuid. Ma austan nende emotsioone, kel oli tolle tangiga side, vaevalt et nad seal kommunistide salaplaane käisid haudumas. Ma ei saa siiani aru, kuidas poliitikutele see tank ette jäi. Ma olen aru saanud, et enamik Eesti poliitikuid oleks eelistanud, et tolle II Maailmasõja oleks võitnud fašistid, või kuidas muidu selgitada nende ärritunud kõnesid ja tegevusi erinevate Liitlaste sõjamonumentidega. Sieg heili nad visata ei julge, aga tahaks vist küll.

Meie riigi sünnipäevaks Vabakale kaugelt toodud tangi sõnum on väga segane. “See tank on Venemaa brutaalse sissetungi sümbol. Samas see näitab, et agressorit võib võita. Aitame Ukrainat vabaduse kaitsmisel,” kirjutas Eesti kaitseministeerium. Mida see silt tähendab? Et oleks vaja teha sümbol Venemaa rünnakust Ukrainale? Kuna tank on katki, siis see näitab, et ühe tangi katki tegemine näitab kellegi sõjalist võimekust? Ja mis mõttes meie kaitseministeerium aitab Ukrainat Vabaduse kaitsmisel? NATO kuulutas Venemaale sõja või keegi kaitseminni töötaja on eilasest pidutsemisest veel nii purjus, et ei tea, mis on lubatud NATO riigil suust välja ajada? Me ei saa sekkuda sõjaliselt, me saame vaid sõjas kannatanud inimesi aidata mitte tappa.

See tank Vabakal ei tähista ju saavutatud võitu ega kaotust. Kumbagi praegu ju pole. Praegu teenib tank ainult ühte eesmärki – vaadake eestlased, selliste tankidega võib Venemaa Narva sillast vurinal Eestisse tulla ja siis on teil aia-aia. Ärge protestige kui meie tahame rajada uusi sõdurite mänguväljakuid erinevatesse Eesti nurkadesse, me peame harjutama kuidas tanke maha võtta. Hirmunud rahvas on hea rahvas, kuulab hästi sõna.

11 comments

 1. Autoril puudub piisav ajumaht, et aru saada, mis vahe on pjedestaalil ja häbipostil.
  Kui väikeseid vaeseid vene kodanikke siin Eestimaal nõnda kiustakase, siis on alati valik tagasi õigele poole piiri kolida. Igasugused tiblasid toetavad inim-ruuporid võivad pagasis kaasa reisida.

  Meeldib

  • Ma ei ole midagi väikesekasvulistest vene rahvusest inimestest kirjutanud. Või millisest autorist käib jutt? Oled sa ikka kindel, et oma kommentaari õigesse blogisse kirjutasid?

   Meeldib

 2. Kaks aastat on tanki teema juba aktuaalne, kuid mõni mees seda sõna veel kitjutada ei oska. Samas tekstis kirjutab kord nii ja naa. Sama on ka selle tanki toomisega Vabaduse platsile, arvata võib nii ja naa. Alles see oli, kui hõisati välja lätlaste eeskujul aktsiise madaldada. Küsige ka nüüd lätlaste käest, miks seisab täna Riias vabadussamba jalamil täpselt samasugune purustatud vene tank. Miks arvate, et see üldse poliitiline sõnum on.

  Meeldib

  • Täna räägiti, et paljudesse Euroopa pealinnadesse veeti noid tanke. Inimesed viivad sinna lilli hukkunute mälestuseks ja Eesti Politsei rääkis Ringvaates, et lillede viimine pole normaalne. Väga imelik provokatiivne laiahaardeline tegevus nende tankidega. Millist sõnumit sa arvad, et selline kummaline üritus kannab?

   Liked by 1 person

 3. Sõda on tänane reaalsus. Meil tuleb ilmselt endil lähitulevikus päris sõjaga kauaks ajaks kokku puutuda. Seepärast olgem tänulikud, kui meie harjumuste harjutamiseks toodi purustatud tank vaadata. On ju olnud ka jutuks, et sõjaline õpetus tuleb koolidesse ja naisedki saavad kaitseväe kohustuse. Nii nagu Iisraeli naabrid soovivad hävitada Iisraeli, soovib venemaa ja venelased hävitada Eesti ja eestlased. Tulgem maa peale!

  Meeldib

  • Ma ei usu, et Venemaa ründaks Eestit, sellel lihtsalt pole ühtegi põhjendust. Kui Eesti hakkaks ka omi piire ümber petseri joonistama nagu Ukraina krimmis tegi, siis oleks lootust, aga miks muidu peaks.
   Mõnedes koolides on meil sõjaline õpetus, aga eesti peaks riigi eelarves väga suure ümberpaigutuse tegema, et naiste kohustuslikku sõjaväeteenistust kinni maksta. Näiteks riiklikud pensionid ära kaotama.
   Millisest iisraeli naabrist sa räägid? Eks alati leidu ksenofoobe ja russofoobe, kes näevad igal pool tonte. kui inimene elab hirmu surve all, siis tal ongi väga keeruline ratsionaalselt ümbritsevat hinnata.

   Liked by 1 person

   • Loe Mihhail Šiškini “Sõda või rahu?” ja Owen Matthewsi “Hävingut”. venemaa (nüüd ja igavesti kirjutatakse väikese tähega) soovib olla impeerium ja kindlasti vallutaks Balt maad, Soome, Poola jpt. rahvaid ning riike, Sellel pole normaalset põhjendust venelased on lihtsalt kade orjarahvas. Nad ei suuda elada teisti, kui teisi tappes.
    Vabadusel ei ole hinda ja seetõyttu pole vaja teha arvutusi, kui palju see maksab. Sõjaväge on vaja ehitada. Õnneks oleme NATO liige.
    Mis tähendab “nagu Ukraina Krimmis tegi”? Krimm ongi Ukraina ja Petseri on Eesti.

    Meeldib

 4. 63 aastase vanakesena loen endast oluliselt erksamate juttu ja mõtisklen sõna tank õigekirjale, ilmselt on ka seal muudatusi tehtud, side tankiga? side tangidega, igatahes selle tanki ilmumine platsile põhjustab vähemalt vanakestele meenutusi kooliajast. Aga ma olen aru saanud, et kirjavigadele tähelepanu juhtida on prosta. Las ta jääb, kaob see tank ka varsti, suva. Kui veab, ei näe me rohkem tanke ja ei peagi neist kirjutama. Ma oleks eelistanud, et II Maailmasõda ei oleks üldse olnud.

  Liked by 1 person

  • 63 küll veel vanake ei ole. Jaa, maailm oleks parem koht, kui poliitikutel ei oleks rumalaid mõtteid inimesi tappa ja selle tarbeks tapariistu luua. kui tanki poleks leiutatud, ei peaks ma siin pead vaevama, kuidas teda kirjutama peab. kui nende inimeste oskused, kes tapariistu välja mõtlesid, oleks kulunud millegi kasuliku leiutamiseks …

   Meeldib

Kommenteerimine on suletud.